Anasayfa » Boya & İzolasyon » TARİHİ GELECEĞE TAŞIYAN ÖZEL BOYA
boya

TARİHİ GELECEĞE TAŞIYAN ÖZEL BOYA

Türkiye’de “ilklerin lideri” sloganıyla 55 yıldır Türkiye boya sektörüne yön veren Uzertaş, “geçmişini koruyamayan, geleceğini var edemez” prensibiyle yola çıkarak Tarihi Eser Temizliği ve Koruma Uygulamaları ile kültür mirasımıza sahip çıkıyor. Almanya’dan ithal ettiği Beeck boyalarıyla Türkiye’nin kültür mirasına sahip çıkan Uzertaş, bu kapsamda Türkiye’de, Hürrem Sultan Hamamı, Edirne Büyük Sinagogu ve Ataşehir Mimar Sinan Camii projelerinde yer alarak bu tarihi eserlerin korunmasına büyük katkı sağladı.boya

Uzertaş boya ithalatının yanı sıra, profesyonel uygulama hizmeti sağlayarak da tarihi eserlerin geleceğe taşınmasına katkı sağlıyor. Özellikle tarihi eserlerde tercih edilen Beeck boyaları, doğru uygulandığında minumum 25 yıla kadar kullanılabiliyor. Beton dahil bütün mineral yüzeylere uygulanabilen Beeck boyalar, 200’den fazla UV ışınlarına dayanıklılığı ile de fark yaratıyor. Bunun yanı sıra, mantar ve yosun gelişimini engellemesiyle Beeck boyaları, rutubetsiz bir mimarinin temelini oluşturuyor. Yüksek buhar geçirgenliği ise yapının sürekli nefes almasını sağlıyor. Ayrıca su itici özelliğine sahip boya, 450 dereceye kadar da yanmıyor. Profesyonel Uzertaş ekipleri tarafından uygulanan Beeck boyadan maksimum verim alabilmek için, yüzeyin işlemden önce hazır hale getirilmesi ve kuru olması yeterli.

1894’ten Beri Son Teknoloji Ürünü Olmayı Başarıyor

1894’te üretimi başlanan Beeck boyaları, günümüzde de ekonomik, estetik ve ekolojik bakımdan son teknoloji olarak üretiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Koruma, Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB) tarafından verilen fiziksel analiz raporuna da sahip olan Beeck, tarihi eser konusunda yetki sahibi. İnovatif yaklaşımıyla Beeck, bina cephelerinin bakımından, betonların dekorasyonuna kadar geniş ürün yelpazesiyle boya sektörüne öncülük etmeye devam ediyor. Tarihi binaların yanı sıra, modern mimarilerde de kullanılan Beeck boya, halen Çamlıca Camii’nin de tedarikçisi.

#ilklerinlideri #Beeckboyaları #HürremSulta Hamamı #EdirneBüyükSinagogu #AtaşehirMimarSinanCamiiproje #KUDEB

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*