Anasayfa » Gündem » STAYER, Global Teknik CATPOWER Ailesine Katıldı

STAYER, Global Teknik CATPOWER Ailesine Katıldı

STAYER markası Global Teknik CATPOWER ailesinin yeni üyesi oldu.  Global Teknik Genel Müdürü Hakan Ünlü, STAYER’in Global Teknik ailesine katılım süreciyle ilgili dergimize açıklamalarda bulundu.

Öncelikle STAYER Elektrikli El Aletleri tüm Türkiye’ye ve iş ortaklarımıza hayırlı olsun. CATPOWER markasının yanına ülkemizde uzun yıllardan beri tanınan STAYER markasını da ailemize katmaktan mutluyuz.

Birkaç aydır görüştüğümüz STAYER, İspanya’da üretim yapan, 70 ülkeye ihracatı olan, 100 yıla yakın bir geçmişi olan, Avrupa’da markasından söz ettiren ciddi bir kuruluş. Ülkemizde de tanınan bir marka olan STAYER ile yapılan görüşmeler sonucunda 2019 Ocak yılı itibariyle uzun süreli kontratlar yapılıp imzalar atıldı. Hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. STAYER ve CATPOWER markaları Global Teknik Hırdavat Ltd. Şti adı altında Şubat ayından satışa sunulacak.

Bizler Allah’ın izniyle Türkiye’deki geçmişten kalan ve bizlerin satışını yaptığı tüm STAYER ürünlerine servis hizmeti vereceğimizi taahhüt ediyoruz.

STAYER’i almak bizler için zor bir karardı. Çünkü geçmişte STAYER satıcı ve kullanıcılarının çok mağdur olduklarını biliyorduk. Servis ve yedek parça sıkıntısından dolayı çoğu müşterilerimizin elinde bol miktarda ürün vardı ve servis hizmeti olmadığından satmaktan korkuyorlardı. Artık korkmalarına gerek yok. Gönül rahatlığıyla satabilirler. Gereken hizmeti Global Teknik olarak biz vereceğiz. Çünkü biz CATPOWER Global Teknik’iz.

18 yıldır ülkemizde verdiğimiz CATPOWER servis ve yedek parça hizmetimizi tüm Türkiye biliyor. Yüz binlerce ürün sattık ve hiçbirini çöpe attırmadık, tamir ettik ve garantiden yaptık. Nasıl CATPOWER olarak 81 ilde 180’e yakın servisle hizmet verdiysek; STAYER için de aynı hizmet kalitesini tüm satıcı ve kullanıcılarımıza vereceğiz ve inşaaAllah onları mahcup etmeyeceğiz.

Biz Global Teknik olarak STAYER’e böyle baktık. İnanın buradaki olay kar etmek değil; etmemizde zaten çok zor. STAYER markasından yüzlerce mağdur yüzlerce iş ortağımız var. Ve bununla beraber binlerce kullanıcı var. Fakat arkalarında bir servis hizmeti ve distribütör yok. Bu ürünler arıza yaptıklarında çöp durumuna geliyorlar. Bu aynı zamanda ekonomik anlamda milli bir dava. Çünkü dışarıya verilen döviz ve cari açık durumu var. Biz olaya bir de bu tarafından bakıyoruz. Ve STAYER markasını Türkiye’de ayağa kaldırmaya karar verdik. Sizlerin de sayesinde Allah’ın izniyle tüm CATPOWER servis noktalarıyla STAYER ürünlerini tamir edeceğiz. Yedek parça hizmeti vererek ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. Hepimize hayırlı olsun.