Starline Güçlü Yatırımlarla Ürün Gamını Genişletiyor

Kişisel Koruyucu Donanımlar alanında ürettiği ürünlerle birçok sektöre hizmet sunan Ateş A.Ş. Starline markası ile dünya çapında bir marka konumunda bulunuyor. Her sene geliştirdiklerini yeni ürünlerle ürün gamını genişleten Ateş A.Ş., farklı sektörlerdeki ihtiyaçlara göre Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına devam ediyor.

 Dosya konumuz çerçevesinde Ekim ayı sayımıza konuk ettiğimiz Ateş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sema Öztürk, misyon olarak gelişimi ve ilerlemeyi ilk sıraya koyduklarını belirterek,  2019 yılında güçlü yatırımlar yaptıklarını dile getirdi.  Farklı sektörlerdeki ihtiyaçlara göre ürün gamlarını çeşitlendirip birçok sektöre hizmet verdiklerini söyleyen Öztürk, Ateş A.Ş.’nin son dönemdeki yaptığı faaliyetler, Ar-Ge çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında dergimize açıklamalarda bulundu.

Firmanızın son dönem faaliyetleri ile ilgili kısaca bilgi verir misiniz?

Özel amaçlı eldivenler ve emniyet kemerleri konusunda ürün gamımızı farklı sektör ihtiyaçlarına göre çeşitlendirmek için 2019 yılının ilk dönemlerinde güçlü yatırımlar yaptık. Bu konuda yurt içi ve yurt dışında yaptığımız çok sayıda ziyaretler ve toplantılar doğrultusunda tespit ettiğimiz sektör açıklarını kapatabilmeyi planlıyoruz.

İnovasyon ve Ar-Ge alanlarında çalışmalarınızdan bahseder misiniz? 2019 yılında sektöre yeni ürün veya ürünler sundunuz mu?

İnovasyon aslında kelime olarak dahi bizleri heyecanlandıran bir konu. 2019 için güzel adımlar attığımızı söyleyebiliriz.Bizler, misyon olarak gelişimi ve ilerlemeyi ilk sıralara yerleştirmiş bir bünyeyiz doğrusu. Ar-Ge çalışmalarımızı her an canlı tutabilen yepyeni oluşumlara sahibiz.

Çevre politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımınız ile birlikte sosyal sorumluluk projelerinizle ilgili bilgi verir misiniz?

 Sosyal sorumluluk projeleri ihmal etmediğimiz konulardan birisi. Çünkü biliyoruz ki, çevreye ve insana verilen her şey aydınlığa yatırımdır. Sosyal sorumluluklarımızın başında eğitimlerimiz geliyor; çünkü  çevremize katkıda bulunmanın temelinde kişiler ve doğru eğitim yatıyor. Bilinçli ve doğruluğu önemsiyoruz; bundan dolayı ağırlıklı olarak üniversitelere iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm bilgilerin edinilmesinde destek olmak istiyoruz. Bu durum kişileri sadece bilgilendirmekle kalmıyor, kendine saygı duymayı, kişisel hakları, çevreye duyulması gereken önemi de aşılıyor.

2019 yılının ilk yarısı Ateş A.Ş açısından nasıl geçti? Sektör açısından önümüzdeki dönemden beklentileriniz neler?    

Firmamız bu sene de çok aktif bir dönem geçiriyor diyebiliriz. Her sene bir önceki seneye kıyasla yüzde 20 oranında büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Artan iş gücü ve yatırım kapasitemizi yine kendi sektörümüzü kuvvetlendirmek amacıyla kullanıyoruz ve buna devam edeceğiz.