Banyo & Armatür

Banyo aksesuarları, en yeni tasarımlar ve armatür dünyasına dair her şey

Boya & İzolasyon

İç ve dış cephe boyalarında en yeni ürünler, yapı kimyasalları ve yalıtım dünyasına dair her şey.

Dekorasyon

Seramik, vitrifiye, karo, kapı-pencere sistemleri ve dekoratif ev gereçlerine dair her şey

Hırdavat & El aletleri

Nalbur dünyasının olmazsa olmazı el aletleri, elektrikli ekipmanlar ve hırdavat sektörüne dair her şey

İklimlendirme

Ana Sayfa » İnşaat

Şimdi inşaat zamanı, binanız ağır kış şartlarına hazır mı?

Suyun neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunma ve yaşam alanlarında konforlu bir su izolasyonu sağlanması amacı ile kullanılan su yalıtım malzemesi Focus Membran bu özelliği ile binanızın ömrünü de uzatıyor 

Kış yaklaşırken binalarda yalıtım çalışmaları da hızlandı. Suyun neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunma ve yaşam alanlarında konforlu bir su izolasyonu sağlanması amacı ile kullanılan su yalıtım malzemesi Focus Membran bu özelliği ile binanızın ömrünü de uzatıyor.

Suyun yapılara verdiği hasar, özellikle sonbahar ve kış aylarında daha hızlanıyor. Yapıya yer altı suları, ıslak hacimlerden ya da yağmur veya kar suyundan sızan su, donarak veya kimyasal tepkimelere girerek yapının özelliğini yitirmesine yol açıyor. Yapının özelliğini yitirmesi ise dayanım gücüne ve ömrüne ciddi ve olumsuz etkilerde bulunuyor. Focus Membran, yapıların dayanıklılığını azaltarak ömrünü kısaltan su tehdidini ortadan kaldırıyor; yapıların daha sağlıklı, güvenli ve konforlu olmasını sağlıyor. Binaların su yalıtımında suya karşı üstün koruma sağlayan Focus Membran, çatı, temel, bodrum, bahçe ve teraslarda da su sızıntısı riskini de ortadan kaldırıyor. 

Yapıların temel, perde, bodrum, bahçe, teras ve çatılarında olduğu kadar köprü ve viyadük gibi farklı yüklere maruz kalan ortamlar için de uygun bir su izolasyon malzemesi olan Focus Membran, bitüm esaslı bu yalıtım malzemesi olup, içerisinde yapısını güçlendirici çok farklı polimerler ile polyester ya da cam tülü taşıyıcılar içermektedir. Bu polimerler ve taşıyıcılar malzemeye çok farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve mükemmel bir su izolasyon sağlamasında rol oynamaktadır. Çeşitli ülkelere ihraç edilen Focus Membran’ın tüm ürünleri, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahiptir.

İnşaat ve yalıtım sektörünün lideri Eryap tarafından üretilen, Focus Membran, İstwest, LÖSEV Ankara, Bayrampaşa Forum AVM, Selçuk Üniversitesi, İstanbul Başakşehir Pazaryeri Toplu Konutları ve Ankara’da yapımı devam eden Savunma Sanayii Müsteşarlığı Yeni Hizmet Binası gibi özel ve kamusal birçok yapıda kullanılmıştır.

Yorum Bırak!