Anasayfa » Röportaj » Senco Duraspin Vidalama İle Hızlı Vidalama, Seri Üretim
Vidalama

Senco Duraspin Vidalama İle Hızlı Vidalama, Seri Üretim

Bağlama teknolojisi alanında en iyi markalardan biri olan Senco, geniş bir pnömatik, elektrikli, gazlı, kablosuz pnömatik ve pille çalışan el aletleri  yelpazesi ile üretimine devam ediyor. Poppers Senco Türkiye Genel Müdürü Ömer Hakan Taşkesen ile Senco markasını yakından tanımak adına söyleşi gerçekleştirerek Senco’nun ürün özellikleri ile ilgili detaylı bilgiler aldık.

 Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 107 yıllık Hollanda merkezli bir şirket. Türkiye’de 2007 yılında faaliyete başladık. Ağırlıklı olarak mobilya sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Fakat artık İnşaat sektörüne de ürün tedariği sağlıyoruz.  İstanbul, Ankara ve İzmir’de satış temsilciliklerimiz var.

Ürün gruplarınız ile ilgili ilgi verir misiniz?

Bağlama teknolojisi dünyasında en iyi bilinen markalardan birisi olan Senco, geniş bir pnömatik, elektrikli, gazlı ile çalışan el aletleri üretmektedir. Senco’nun DuraSpin Şeritli vidalama sistemi ve kablosuz Fusion aletleri, teknolojik avantajları bakımından eşsiz nitelikte olup, Senco pnömatik aletleriyle birlikte, mobilya, kereste ve çelik iskeletli binalar, paletler, ambalaj sandığı ve otomotiv gibi geniş bir inşaat ve tesis içi imalat endüstrisi yelpazesinde kullanılır.

Ürünlerin bağlama yelpazesine ilaveten, Senco, aynı zamanda her bir uygulama ve kullanıcı için çözümler sunan geniş bir kompresör gamı da sunmaktadır.  Hava hortumu, tapa ve bağlayıcı, vb. aksesuarlar, aletler ve kompresörler arasında mükemmel bağlantıyı sunar.

Özellikle  Senco’nun DuraSpin vidalama ürünü, şeride dizili yaklaşık 50 vidadan oluşuyor. Elinizde vida tutmuyorsunuz, bu şekilde bu ürün 2-3 personelin yerine geçmiş oluyor. Dolayısı ile siz daha önce 100 ürün üretiyorsanız  Senco’nun DuraSpin kullandığınızda üretiminiz 300’e çıkabiliyor. Dolayısı ile hızlı bir üretim yapmış oluyorsunuz. Buna da şeritli vidalama diyoruz.

VidalamaSektörde farklılaştığınız noktalar nelerdir? 

Senco profesyonel kullanıcılar için ürün üreten bir marka ve tamamen seri üretimler yapıyor. Ürünün daha verimli olması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Aynı zamanda satış ve servis hizmetlerinde tamamen kullanıcı ile senkron bir şekilde hareket eden yapımız var. Ürünü sadece satmak değil, müşterinin ihtiyaçlarını tespit edip o yönde ürün hizmeti veriyoruz. Müşterinin birebir ihtiyaçlarına yönelik ürün üreterek öne çıkıyoruz.

Sektörel sıkıntılarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ödeme noktasında vadelerle ilgili sıkıntılarımız mevcut. Geçen yıl siyasi alanda yaşanan sıkıntılar tüm piyasayı etkilediği gibi bizleri de etkiledi. Tabii biz firma olarak olaylara bağlı kalmadan çok çabuk reaksiyon gösteriyoruz.

Vidalama2017- 2018  değerlendirmeleriniz ve öngörüleriniz neler olur?

Ülke olarak Türkiye’nin önünün çok açık olduğunu görüyorum. Gidebileceğimiz çok ülke, yapacağımız çok iş var. Sadece üretim yapan firmalarımızın verimliliğe daha fazla önem vermesi gerekiyor. Verimliliğimizi maksimum seviyeye çıkardığımızda önümüzde hiç bir şeyin duramayacağına inanıyorum. Bu noktada kendimize de ülkemize de güvenim sonsuz. Çünkü çok hızlı reaksiyon gösterip kendimizi değişikliklere çok hızlı adapte edebiliyoruz. Bunun için önümüzün çok açık olduğunu düşünüyorum.

#Senco #vidalama #pnömatik #elektrik #gazlı #kablosuzpnömatik #pilleçalışan #ÖmerHakanTaşkesen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*