Anasayfa » Gündem » SEKTÖR UZUN ZAMANDIR BÖYLE BİR ORGANİZASYON BEKLİYORDU

SEKTÖR UZUN ZAMANDIR BÖYLE BİR ORGANİZASYON BEKLİYORDU

Nalbur Teknik dergisinin girişimiyle bu yıl ilki düzenlenmiş olan İstanbul Hırdavat Fuarı’nın tüm sektöre hayırlı olmasını diliyorum. Fuarın düzenlenmesi ile ilgili düşünce bizimle ilk paylaşıldığında, sektörümüzde böyle bir açığın olduğunu ve bu fikrin arkasında yer alacağımızı söyledik. Hiç tereddüt etmeden katılımcı olarak yer almak istediğimizi ve METSAN olarak bu girişimi sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade ettik. İlk kez düzenlenmiş olmasına rağmen çok başarılı bir fuar oldu. Fuar tanıtımının, Nalbur Teknik dergisinin özverili çalışması ile hem sektör içerisinde hem de potansiyel ziyaretçi kitlesi üzerinde etkili bir şekilde yapılmış olduğuna şahitlik ettik. Fuarda katılımcı olan firma yetkililerinin ve standımızı ziyaret eden ziyaretçilerimizin fuar ile ilgili memnuniyetlerini bizimle de paylaştıklarını ayrıca bildirmek isteriz. Yıllardır çalışmakta olduğumuz ancak iş yoğunluğu nedeniyle bir türlü bir araya gelemediğimiz birçok müşterimiz ile uzun yıllar sonrasında tekrar bir araya gelebilme ve sohbet etme fırsatı bulduk. Bu yönüyle de değerlendirdiğimizde İstanbul Hırdavat Fuarı’nın bu tür buluşmaları sağlaması ayrıca çok önemli bir katkıdır. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen tüm ekibe ayrıca teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Çok olumlu geri dönüşler aldık

Fuar organizasyonlarının katılımcı şirketlere kısa ve uzun vadede mutlaka olumlu yansımaları oluyor. Biz çok sık fuar katılımı olan bir şirket olarak bu konuda tecrübe sahibi olduk. İstanbul Hırdavat Fuarı’nda yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşayan firmamızın şimdiden çok olumlu geri dönüşler aldığını söylemek isteriz.

Fuarın zamanlaması çok iyi

Hırdavat sektörü mart ve nisan aylarında bir sıçrama yapar. Hırdavat fuarının tam da bu zamanda düzenlenmiş olmasının sektör açısından çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Ayrıca sektör uzun zamandır böyle bir buluşma organizasyonu bekliyordu. Hırdavat sektörünün önemli aktörlerinin ve proje yöneticilerinin bu dönemde harekete geçerek satın alma kararlarını verecek olmaları da dikkate alındığında, fuarın hem zamanlaması hem de gerekliliği daha net anlaşılmış oluyor.

Uluslararası ziyaretçilere yönelik tanıtım çalışması yapılmalı

Katılımcı sayısının daha fazla olması şüphesiz katılımcılar ve ziyaretçiler açısından daha faydalı olurdu. Özellikle İstanbul fuarlarının uluslararası ziyaretçilerin ilgi odağı olduğunu ve bu konuda gelecek yıl uluslararası ziyaretçilere yönelik daha özverili bir tanıtım çalışması yapılması gerektiğini ifade etmek isteriz. Gelecek yıl düzenlenecek olan ikinci İstanbul Hırdavat Fuarı’nın hem ulusal hem de uluslararası katılımcılarının çok daha fazla olacağını ümit ediyoruz.

#uluslararasi, #donus, #METSAN