Anasayfa » Dekorasyon » Schneider Electric’ten, yenilikçi ve esnek oda fonksiyonları kontrolü

Schneider Electric’ten, yenilikçi ve esnek oda fonksiyonları kontrolü

face

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman olan Schneider Electric, rezidanslar, küçük binalar ve oteller için gelişmiş oda kontrolü sağlayan, kullanıcı dostu operasyon ve pratik işlevler sunan yenilikçi KNX ara yüzüne sahip KNX Push-Buton Pro ve Multitouch Pro ürünlerini tanıttı. Schneider Electric’in standartlaştırılmış, açık network altyapısı üzerine kurulu, haberleşmeli bina otomasyonu protokolü KNX arayüzüne sahip yeni KNX Push-Buton Pro ve Multitouch Pro ürünleri, kullanıcılara en üst düzey çalışma performansı ve esnek oda kontrolü sunuyor.

Yenilikçilik ve kullanım kolaylığı beklentisi içinde olan günümüz tüketicilerinin görüşlerini dikkate alan Schneider Electric, pazarın bu talebine KNX Push-Buton Pro ve Multitouch Pro’yu sunarak cevap verdi. Standart bir akıllı telefon veya tablet ekranı hissi uyandıran bu iki yeni kullanıcı ara yüzü ile oda kontrolünün öğeleri olan aydınlatma, ısıtma ve panjurlar pratik ve esnek bir şekilde kontrol edilebiliyor. Bu yeni çözüm, sadece iki arayüzde birçok fonksiyon sunuyor ve eski uygulamalarda yer alan çoklu arayüz sayısını azaltıyor.

KNX Multitouch Pro, sıcaklık, panjur ve aydınlatma gibi genel oda fonksiyonlarını kontrol etmeyi sağlayan dokunmatik bir ekrana sahipken aynı zamanda birden fazla odaya kurulabiliyor. Multitouch Pro bir akıllı telefon ve tabletin kullanıcı dostu çalışma mantığı ile bir ve çok fonksiyonlu düğmenin fonksiyonel çeşitliliğini birleştiriyor. Böylece fonksiyonlar arası geçiş, ana fonksiyonların basit ve pratik seçimini kolayca gerçekleştirmek için akıllı telefon ve tablet usülü kaydırma ile mümkün oluyor.

goesel 1KNX Multitouch Pro’da dikey ve yatay olmak üzere iki tür ara yüz seçimi mevcut, üstelik bu iki ara yüz herhangi bir zamanda yeniden yapılandırılabildiği ve kullanıcı talebine göre ekranın optimize edilebildiği şekilde dikey ve yatay olarak aynı anda kullanılabiliyor. Ara yüz, yuvarlak görünümde 8 fonksiyona kadar kapasiteye sahipken dikey gösterimde ise fonksiyon sayısı 15’i buluyor. Yenilikçi yapısıyla KNX Multitouch Pro, basit bir el hareketiyle en çok kullanılan fonksiyonları aktifleştirebilirken, ekran sensörü ise hareketin dikey veya yatay olduğunu algılayabiliyor.

KNX Push-Buton Pro ise, ışık ve panjur kontrolünün ek olarak gerektiği bölgelerde Multitouch Pro’nun bir uzantısı olarak tasarlandı. Yüksek kalitede bir tasarıma sahip olan Push-Buton Pro, sezgisel ve takibi kolay fonksiyon sembolleriyle kullanıcılara tam bir ev kontrolü sağlarken bu semboller arkadan aydınlatılabiliyor ve bireysel ihtiyaçlara göre özelleştirilebiliyor. Yeni KNX Push-Buton Pro, planlama ve proje tasarımın her aşamasında maksimum esneklik sunarken, fonksiyon tipi ve sayısı kurulumun herhangi bir aşamasında belirlenebiliyor ve değiştirilebiliyor. KNX Push-Buton Pro ile aydınlatma, panjur ve senaryolar için 4’e kadar fonksiyon kontrol edilebilirken, bu fonksiyonlar Multitouch Pro ile birleştirildiğinde evlerde veya ticarî uygulamalarda, kullanıcıların karşısına sezgisel ve esnek oda kontrolü için mükemmel çözümü çıkarıyor.

Kolay kurulum

Yeni KNX kullanıcı ara yüzünü devreye alma ve planlamanın oldukça esnek ve basit olması, özellikle entegratörlere hitap ederken, ihtiyaç duyulan fonksiyonlara bağlı olarak, bütün odalarda basit bir KNX kurulumu için sadece iki ürün yeterli olabiliyor. İstenilen fonksiyonların atanması, devreye alma sürecinde yapılabilirken, “express” devreye alma özelliği, KNX Push-Buton Pro’nun hızlı programlanmasına olanak sağlıyor. Bu özellik, EIB araç yazılımı uygulamasının içinde sık kullanılan fonksiyonların önceden tanımlanmasına yardımcı olurken, buton üstündeki fonksiyonlar, grup adreslerini kaybetme riski olmadan herhangi bir zamanda değiştirilebiliyor. KNX Multitouch Pro veya Push-Buton Pro için ek bir güç kaynağına da ihtiyaç duyulmuyor.

gorselÖdüllü tasarım

KNX Multitouch Pro ve Push-Buton Pro’nun, Sistem-M ve Sistem-D anahtar serilerinin sahip olduğu estetiğe sahip olması; kullanıcıların, ödüllü anahtar serisinden minimum çerçeve boyutu ve maksimum yüzey alanında çeşitli renklerle sunulan kullanıcı kontrol ara yüzüne kolayca erişebildiği anlamına geliyor.

 

#SchneiderElectric #yenilikçi  #esnek #odafonksiyonlarıkontrolü #ödüllütasarım #kolaykurulum