Anasayfa » Gündem » Saint-Gobain Aşındırıcılar En Yeni Ürünleriyle Hırdavat Fuarı’na Damga Vuracak

Saint-Gobain Aşındırıcılar En Yeni Ürünleriyle Hırdavat Fuarı’na Damga Vuracak

Türkiye’deki iki fabrikasıyla ve aşındırıcı alanında tüm dünyada yakaladığı başarılarla adından bahsettiren Saint-Gobain Aşındırıcılar, III. İstanbul Hırdavat Fuarı’nın güçlü katılımcıları arasında yer alıyor. Bu sene fuarda Atlas Zımpara ve Norton ürünlerinin yanı sıra Norton Clipper markalı makina ve elmas kesme disklerini sergileyecek olan firma yeni lanse ettiği ürünlerine de yer verecek. Saint-Gobain Aşındırıcılar’ı yakından tanımak ve tanıtmak adına söyleşi yaptığımız Saint-Gobain Aşındırıcılar Genel Müdürü Aykut Aydoğan, sorularımızı yanıtlayarak Fuar Özel sayımıza konuk oldu.

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

Saint-Gobain Aşındırıcılar, 27 ülkedeki 62 üretim tesisi ile sunduğu her ürün gamında lider pozisyonlarda yer almakta ve dünya genelinde 11 bin’den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. 1980’li yıllara dayanan Türkiye’deki faaliyetlerimiz 2013 yılından itibaren Saint-Gobain Aşındırıcılar Türkiye çatısı altında yürütülmektedir. Türkiye’de, 2014 yılında kendi alanında pazar lideri olan Atlas Zımpara’yı satın alıp, yine aynı yıl Eskişehir’de Avrupa’daki en modern Saint-Gobain kesme ve taşlama taşı tesisini kurduk. Çevreye karşı duyarlılık ilkemize dayanarak Eskişehir tesisini, enerji verimliliği yüksek bina olarak inşa edip hizmete açtık. 2017 sonunda ise ISO 9001, 14001 ve 18001 belgeleri ile tesisimiz başarılarını taçlandırdı. Fabrikamız, kurulduğu günden bu yana yerel pazara özel ürünler sunmanın yanı sıra ihracat hacmini gün geçtikçe arttırmakta ve 4 kıtaya bu noktadan satış gerçekleştirmekte. Türkiye’de kesme ve taşlama taşları üretim tesisinin yanı sıra Gebze’de zımpara konfeksiyonu yaptığımız bir fabrikamız bulunmakta. Burada flap disklerden moplara, su zımparalarından kalibrelere kadar farklı zımpara çeşitleri üretmekteyiz. Satış ve pazarlama faaliyetlerine yaptığımız önemli yatırımlar sonucunda Türkiye pazarında Norton, Clipper, Winter ve Atlas Zımpara markaları ile müşteri ağımızı her geçen gün daha da büyütmekteyiz.

Petrol saws

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu?

Saint-Gobain Aşındırıcılar olarak talaşlı imalat yapan tüm sektörlere çözüm sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz öne çıkan pazarlar içerisinde metal işleme, hırdavat, demir çelik, otomotiv ve yan sanayisi, havacılık, oto bakım & onarım, ahşap ve inşaat yer almakta. Bu fuar özelinde hırdavat kanalına Atlas ve Norton markaları ile sunduğumuz ürün gamını sergileyeceğiz: kesme ve taşlama taşları, su zımparaları, rotolo sünger zımparalar, elmas kesme diskleri, flap diskler, sünger zımparalar, moplar ve diğer zımpara çeşitleri olacak.

Bunların yanı sıra İstanbul Hırdavat Fuarı’na yepyeni ürünlerimizi de getiriyoruz. Öncelikli olarak dünyaca ünlü ve performansları çeşitli ödüllerle teyitlenmiş Norton Clipper markalı makina ve elmas kesme disklerimiz olacak. İnce taşlarımıza gelecek olursak yeni bir döküm taşımız ve hem kesme hem taşlama yapabilen çok özel bir ürünümüz mevcut. Ayrıca, 115x1mm kesme taşları için bir kaç ay önce lanse ettiğimiz Atlas ve Norton markalı yeni kutularımız yine standımızda ön planda olacak.

 Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Türkiye’de hırdavat sektörü özelinde yapılan bir fuar olduğu için memnunuz. Pazardaki profesyonellerin, operatörlerin ve markaların bir araya gelmesinin sektörün pozitif yönde gelişimi için önemli olduğunu düşünüyoruz. İstanbul Hırdavat Fuarı’na bu sene ikinci kez katılıyoruz ve hırdavat kanalına yönelik çalışma yapan tüm firma temsilcilerini görmeyi arzu ediyoruz. Standımızda Norton ve Atlas Zımpara’nın deneyimli ekibiyle 4 gün boyunca ziyaretçileri karşılıyor olacağız. Fark yaratan ürünlerimiz ve çözüm önerilerimizle ilgili görüşmek isteyen herkesi standımıza bekliyoruz.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz?

Türkiye’deki faaliyetlerimizin başladığı günden beri sürekli artan, agresif bir büyüme grafiğimiz mevcut… İlerleyen dönemde de ivmemizi düşürmeden Türkiye pazarında bulunduğumuz noktaları artırmayı, ihracatta ise hacmimizi genişleterek farklı pazarlara erişmeyi planlıyoruz. Dünya çapında edindiğimiz tecrübelerin sonucunda ortaya çıkan ve bizi özgün kılan ürünleri/hizmetleri Norton, Clipper, Winter ve Atlas Zımpara markalarıyla Türkiye pazarına sunmaya devam edeceğiz.

Her ürünü ve malzemeyi kesip, şekillendirip son haline getirmenin ötesinde konforu, yaşam tarzını, endüstriyi, çevreyi, yaşam alanlarını, güveni ve refahı yeniden şekillendirmek olan mottomuz ile hem kullanıcıyı ve hem çevreyi düşünen bir marka olarak varlığımızı devam ettirmek ise her zamanki hedefimiz…