Sağlık Dağıtan Su Arıtma Cihazları Hakkında Merak Edilenler

Yaşamın devam etmesi için su içmek her ne kadar önemli ise temiz ve sağlıklı su içmek de o kadar önem taşır. İnsan vücudunun temel yaşam fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için her gün içmesi gereken su miktarı 2-3 litre arasındadır. İçme suyu olarak, genellikle doğal kaynak sularının depolandığı damacana ya da şişe sular kullanılsa da uzun vadede düşünüldüğünde ekonomik bir tercih olmayacaktır. Kısa sürede tükenen şişe sularının devamlılığını sağlamak için hem vakit hem de nakit gereklidir. Üstelik kalabalık ailelerde şişe sular çok daha kısa süre tükenir. Bu konuda en iyi çözüm kaliteli bir su arıtma cihazı kullanmaktır.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanılmalı?

Su arıtma cihazı, yapısındaki özel filtreler sayesinde musluk suyunda bulunan zararlı içeriği büyük bir özenle filtreler. Böylece şebeke suyunun içerisinde bulunan kireç, tortu, kum ya da çamur gibi maddeler, suyun ilk temas ettiği yer olan filtre aracılığı ile süzülür. Filtrede toplanan bu maddeler, içme suyunun içerisine geçemez.

Şebeke suyunun ikinci temas ettiği yer ise karbon filtredir. Suyun koku ve tadını doğrudan etkileyen bu filtre aynı zamanda suyu berraklaştırır ve kaliteli bir su elde edilmesini sağlar. Bazı yörelerde musluk suyunun içinde klor ile bazı kimyasallar olabilir. Bunlar normalde ev temizliği için kullanılan şebeke suyu içerisindeki bakteri ve diğer zararlı maddeleri yok etmek amacıyla kullanılır. Su arıtma cihazı ise tüm bu maddeleri yine filtreleri aracılığı ile süzer ve yabancı tüm maddeleri sudan uzaklaştırarak, güvenle tüketilebilecek bir su kaynağı oluşturur.

Farklı Kullanım Alanlarına Farklı Su Arıtma Cihazı Modelleri

Ev ve iş yerleri için oldukça hızlı ve pratik bir çözüm yolu olan su arıtma cihazları, musluk suyunu saf suya dönüştürerek âdeta sağlık kaynağı sunar. Hayati öneme sahip olan su arıtma cihazları, farklı parçalardan oluşur. Genellikle sıklıkla kullanılan modelleri 5 aşamalı, 7 aşamalı, 8 aşamalı ve 9 aşamalı olanlarıdır. Aşamalar ile belirtilen aslında filtre sayısıdır. Yani bir su arıtma cihazında aslında ne kadar çok aşama varsa, su o kadar çok filtrelenecek ve çok daha temiz su elde edilecektir.

İş yerlerinde daha çok tezgah üzeri kullanılan su arıtma cihazı gibi son yıllarda su arıtma sürahisi de kullanılmaya başlanmıştır. Musluk suyunun içerisindeki kireç, klor ve diğer istenmeyen maddeleri filtreleyen bu filtreli sürahi çeşitleri, lezzetli suyu daima elinizin altında olmasını sağlar. Kullanım açısından son derece pratik, ekonomik ve tabii ki çevre dostu olan bu sürahilerde filtre kartuşlar vardır. Marka ve boyutuna değişmekle birlikte genellikle 1 filtre kartuş ile ortalama 150 litre şebeke suyu filtrelenebilir.

İçme Suyu Tasarrufunun Tek Çözümü: Su Arıtma Cihazı

Hızlı ve ekonomik çözüm noktası haline gelen su arıtma cihazları, her daim kaliteli ve temiz su içmek isteyenlerin birinci tercihidir. Arıtılmamış ve filtrelenmemiş suları tüketmek uzun vadede sağlık sorunlarına neden olabilir. Su arıtma cihazları, vücudun su ile birlikte alması gereken minerallerin dışında hiç bir yabancı maddeye geçiş vermez.

Normal şartlarda musluk suyunu içtiğinizde ağzınızda kötü bir tat kalıyor ve sudan kötü bir koku geliyorsa sizin de iyi bir su arıtma cihazına ihtiyacınız var demektir. “Tatlı ve sağlıklı su içmek benim de hakkım” diyorsanız, su arıtma cihazı fiyatları bakımından bütçenize en uygun olanı Koçtaş’ın ürün seçkisinde bulabilir ve güvenle satın alabilirsiniz. Artık damacanalara ve diğer kaynak sularına gereksiz yere harcama yapmaya son!