Anasayfa » Hırdavat & El aletleri » RİTİM YAPI: “Ritim Yapı Olarak Yeni Nesil Ürünlerle Fuarda Yerimizi Alacağız”

RİTİM YAPI: “Ritim Yapı Olarak Yeni Nesil Ürünlerle Fuarda Yerimizi Alacağız”

Firmanızı tanıyabilir miyiz?
Öncelikle elektrikli el aleti üreticisi olmadığımızı belirtmek isterim. Dış ticaret firmasıyız ve Crown markasının Türkiye distribütörüyüz. Bu konuda Türkiye’de bir üretim açığı olduğunu söylemem gerekir. Çin’in önde gelen üreticilerinden biri olan Crown markasının Türkiye temsilciliğini yapıyoruz. Ve marka değerimizi mümkün olduğunca geliştirerek piyasada adımızdan söz ettiriyoruz. Ürün gamımızdan bahsedecek olursak, elektrikli güç aletleri diye tabir edilen tüm ürünleri müşterilerimize sağlıyoruz. Bunlar; Matkap, Taşlama, Kırıcı-Delici, Şarjlı ürünler, Kesme Makineleri(Ahşap, Metal, PVC) olarak adlandırabiliriz.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?
Ritim olarak amacımız, CROWN markasının 2017 yılında başlattığı ve son aşamaya geldiği yeni nesil profesyonel ürünlerin tanıtımını yapmak. Türkiye piyasasında hem kalite hem de muadil marka olarak bilinen ürünlere göre ekonomik olan yeni ürünleri sergilemek ve fuara katılan katılımcılara bu yenilikleri tanıtmaktır. Profesyonel anlamda kendi markasıyla üretim yapan CROWN, Çin’in en büyük elektrikli el aletleri üretim tesislerinden birine sahiptir. CROWN kalitesini dünya çapında ispat etmiştir. Farklı ülkelerde CROWN, TOSAN, MYTOL, FELISATTI, DWT gibi markaların hem üretimi yapıp hem de satış ağı kurarak birçok ülkeye satış yapmaktadır.Bizler de CROWN markasını Türkiye’ye ithal edip müşterilerimize kaliteli ürünü sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ritim Yapı olarak yeni nesil ürünlerle fuarda yerimizi alacağız.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
Geçen yıl ki fuar bizim açımızdan gayet verimli geçerken aldığımız olumlu tepkiler 2018 yılı etkinliğine katılmamıza vesile oldu. Bu yıl ki fuardan beklentimiz yeni müşterilerle tanışıp ilişkilerimizi geliştirmek. Aynı zamanda uzun zamandır tanıdığımız ancak sık görüşemediğimiz müşterilerimiz ile temasa geçip uzun vadede ticaretimizi pekiştirmek olacaktır. Dostlarımızla ve müşterilerimizle birlik içerisinde olma açısından fuarın hayli faydalı olacağı kanaatindeyim. Bu yılki amacımız profesyonel anlamda yeni nesil ürünleri Türkiye piyasasına tanıtmak ve Türkiye’de pazar payını arttırmak, ürün tanıtımı ve servis ağlarını geliştirmek profesyonel anlamda adımızın örnek firmalar arasında olmasını sağlamaktır.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?
2017 yılında ticari anlamda baktığımızda işlerimiz hayli güzel geçti, işinize önem verdiğinizde ve helalinden kazanmayı prensip haline getirdiğinizde Rabbimin yardımıyla işleriniz her zaman iyi yönde olur.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?
2018 yılının daha verimli ve piyasa şartlarının olumlu geçeceğinin inancındayız. Rabbim bizi ve ülkemizi mahcup etmez inşallah.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Biz hırdavatçılar olarak, bu geminin içerisindeyiz ve bu geminin batmasını kimse istemez. Rekabetle beraber daha kaliteli ürün satan arkadaşlarımız her zaman bir adım önde olacağının kanaatindeyim. Her zaman beraber hareket ettiğimiz takdirde daha güçlü olabileceğimizi bilmekte yarar vardır.

#RitimYapi, #Yeni, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT