Panasonic Eco Solutions Türkiye’den Azerbaycan’da Güçlü İş Birliği

1. yaşını kutlayacağı 2018 yılında elektrik anahtar ve priz sektöründe global pazar lideri olmayı hedefleyen Panasonic, bu hedefine ulaşmak için gerçekleştirdiği aksiyonlarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Türkiye’de son yıllarda gerçekleşen en büyük yatırımlardan birisine imza atarak VİKO markasını bünyesine katan ve Panasonic Eco Solutions Elektrik Sanayi ve Tic. AŞ unvanıyla faaliyet göstermeye başlayan kuruluş, Türkiye ve bölge ülkelerine de büyük önem veriyor. Kuruluş, son olarak Azerbaycan’da Santral Elektrik iş birliği ile önemli bir organizasyona imza attı.

Elektrik anahtarı ve priz sektöründe global pazar liderliğini hedefleyen Panasonic, bu vizyonuna ulaşmak için en güçlü adımlardan birini VİKO’ya yaptığı yatırımla birlikte attı.  Türkiye’de Panasonic Eco Solutions Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ unvanıyla faaliyet göstermeye başlayan kuruluş, AMEA Bölgesine dair gelecek hedefleri kapsamında başta Azerbaycan olmak birçok ülkedeki varlığını giderek güçlendiriyor. Asya, Afrika, Orta Doğu ve Avrupa’da 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterileri ile buluşturan Panasonic Eco Solutions Türkiye, kendi sektöründe Azerbaycan liderliğini hedefliyor.

“Daha büyük başarılar inşa edeceğimize olan inancımız tam…”

Panasonic Eco Solutions Türkiye, Azerbaycan’a verdiği önemin bir yansıması olarak ülke distribütörü Santral Elektrik iş birliğinde geçtiğimiz günlerde önemli bir organizasyona imza attı. Bakü’deki JW Marriott Absheron Otel’inde gerçekleşen programa, Santral Elektrik CEO’su Fərid Farhadzade, Panasonic Eco Solutions Türkiye Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, AMEA Bölgesi Satış Müdürü Oğuzhan Seferoğlu, Kurumsal İletişim Yöneticisi İlker Çelik’in yanı sıra yaklaşık 120 konuk katılım gösterdi. Programın açılış konuşmasını yapan Santral Elektrik CEO’su Fərid Farhadzade “Panasonic ve Santral Elektrik iş birliğini çok önemsediklerini ve birlikteliğin pazardaki başarılarını her geçen gün artıracağına inandıklarına vurgu yaptığı konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra söz olan Panasonic Eco Solutions Türkiye Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın ise “Azerbaycanlı müşterilerimizle, buluşmaktan ötürü çok mutluyuz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi önümüzdeki süreçte de siz değerli Azerbaycanlı müşterilerimizle birlikteliğimizi üstelik çok daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıyacağımıza ve Santral Elektrik iş birliğinde Azerbaycan’da çok daha büyük başarılar inşa edeceğimize olan inancımız tamdır. Bir Azeri atasözü der ki ‘Birlik nerededir, dirlik oradadır.’ Biz de Santral Elektrik ve sizlerle birlik olacağız, çok daha başarılı bir geleceğe doğru birlikte yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Apaydın’ın ardından sahne alan AMEA Bölgesinden Sorumlu Satış Müdürü Oğuzhan Seferoğlu ise şirket tanıtım sunumu eşliğinde mevcut ürün gamı hakkındaki bilgileri katılımcılarla paylaştı. Programın son bölümünde sunulan yemekte sahne alan Azeri sanatçının söylediği şarkılar konuklara eğlence dolu dakikalar yaşattı.

#panasonic, #eco, #solutions