Anasayfa » İnşaat » MONO METAL: “Kalite, Zamanında Teslim, Güvenilirlik Temel Prensibimiz”

MONO METAL: “Kalite, Zamanında Teslim, Güvenilirlik Temel Prensibimiz”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
Şirketimiz 1990 yılında tedarikçi olarak hizmete başlamış sonrasında sanayileşme sürecine girmiştir. Bugün 25 yıllık uzman kadromuzla sanayileşmeyi modernize olmak adına gün gün yenileyip gerçekleştirmektedir. Bugün ana konumuz çivi olmakla beraber tel çeşitleriyle de istenilen ölçü ve ebatlar üretebilmekteyiz. Kalite, zamanında teslim, güvenilirlik, Türkiye’de üretilmeyen ürün çeşitlerini geliştirerek üretmek ve bunları Türkiye genelindeki ana bayilerimize dağıtımını gerçekleştirmek temel prensiplerimiz arasında yer alıyor.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?
Fuarda, üretimimizde bulunan çivi çeşitlerimizi; beton çivileri, çatı çivileri, tel çivileri, izolasyon çivileri, kalaylı çivileri ve özel üretim çivi çeşitlerini sergileyeceğiz.
Metal başlıklı çatı çivisi özellikle sergileyeceğimiz ürünlerimiz arasındadır. Türkiye’de tek üretimi gerçekleştirilen metal başlıklı çatı çivisinin üreticisiyiz ve bu konuda CE sertifikasını alan tek firmayız.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
İstanbul Hırdavat Fuarı 2.sefer gerçekleştirecektir, bu fuarın sizlere başarı getireceğine inandığım gibi bizim içinde bol ziyaretçi ve katılımcı firmaların desteğiyle yurt içi ve yurt dışı müşteriler kazanacağımıza inanıyorum.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?
‘Yaptığımız işi daha iyi yapmak!’ bu en gözde hedefimizdir. Yeni yapacağımız teknolojik makinalarla ürün gamımızı geliştirerek yurt dışı müşteri kazanımını hedeflemekteyiz. Sanayici olup da yeni yatırımların ve projelerin olmaması çok zor bir ihtimal, bizimde yeni yatırım planlarımız ve projelerimiz var.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?
Ülkemizin dinamik sektörü inşaat ve bu dinamizm hızla artmaya devam ediyor. Kaliteli inşaat, kaliteli ürünler ile oluyor. Piyasanın aktif ve dinamik yapısının profesyonel bakış açısıyla daha verimli hale geleceğine inanıyorum. 2018 için bizim adımıza çok verimli geçeceğine inanıyorum. İnşaat sektörü ülkemiz için çok önemli. Bu sektörde istihdam sayısı oldukça yüksek, buna paralel inşaat malzemesi üretiminde imalatçı sektörde çalışan personel azımsanmayacak kadar çok ve yeni yatırımlar gerekmektedir. Profesyonel girişimcilerle finans kuruluşların, devlet teşvik ve katma değerli destekleriyle ülkemiz hızla gelişen bir ülke unvanını haklı olarak kazanacaktır. Bizim sektörümüzde, hammadde artışlarının dengesiz oluşu üretici müşteri ilişkisini yaraladığı gibi üretici firmaların fiyat denge politikasını bir
türlü koruyamamaktadır. Bunun için hammadde fiyat dengesi, kontrollü bir şekilde yıllık bazda sağlanmalıdır. Bu sağlanıldığı takdirde sektörümüzün önünde herhangi bir engel kalmayacağına inanıyorum.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?
Toptancı ve toptan dağıtım yapan firmalar ile perakendeci firmaların alım yaparken; ürünün sadece fiyatına bakarak değil kalitesine, firma güvenirliliğini, hizmetini hızlı sevkiyatını göz önüne almalarını tavsiye ederim. Hepimiz aynı geminin yolcusuyuz. Sektör adına hareketli, bereketli, heyecanlı bir dönem diliyorum.

#Mono, #Kalite, #Guven, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT