Anasayfa » Genel » Mogul Tekstil, Rekabetçi Fiyatlar İle Yerli Üretim Gerçekleştiriyor

Mogul Tekstil, Rekabetçi Fiyatlar İle Yerli Üretim Gerçekleştiriyor

mogul

Mogul Tekstil Firma Yetkilisi Hayrettin Büyükeren ile iş güvenliği üzerine ürün gamından ve satış sonrası hizmetlerinden bahsettiğimiz bir söyleşi gerçekleştirdik.

 Firmanın faaliyet alanının absorban emiciler ve sorbent emiciler olduğunu söyleyen Büyükeren, bu ürünlerin istenmeyen sıvı kimyasal sızıntılarıyla mücadelede kullanıldığını ifade etti. Ürün grupları hakkında da bilgi veren Büyükeren, temelde emici rulolar, pad, sosis, BOOM, yastık, varil kapakları gibi ürünlerin üretimini gerçekleştirdiklerini belirtti. Üretim kapasitesinin iki kısımdan oluştuğunu ekleyen Büyükeren, sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle emici kumaşların üretilmesi (Meltblown NONWOVEN) ve ardından konfeksiyon işlemleri ile talep edilen üretime başlanır. Toplam kapasitemiz talep edilen ürünlere göre çeşitlilik gösterebilir fakat en yoğun talep gören ürünümüz üzerinden varsayarsak, bu sektör için 1500 ton/yıl kapasitemiz mevcuttur.”

“Kontrol edilmeyen hiçbir üretim güvenli değildir”

2016 yılında daha önceki senelerde olduğu gibi yeni taleplere istinaden geliştirdikleri ürünleri pazara sunmaya devam edeceklerini vurgulayan Büyükeren, bu konuda herkesçe bilinen en doğru yolun yetkili kuruluşların sertifikalarına sahip ürünleri tedarik etmek olduğunu ve kontrol edilmeyen hiçbir üretimin güvenli olmadığını belirtti. Ürün gamı dolayısıyla satış sonrası hizmetlerin seyrek görüldüğünden bahseden Büyükeren, satış sonrası uyguladıkları modelin müşteri ile yakın temas sonrasında gerekli bilgilerin anket ve ziyaretlerle toplanması kaydıyla geliştirildiğini ekledi.

“Hayati bir iş yaptığımız gerçeğini özümsemeliyiz”resim

İşin ciddiyetine varmanın önemini “Temel olarak ciddi ve hayati bir iş yaptığımız gerçeğini özümsemek, rekabet koşulları sırasında bu bilinç ile Ar-Ge / Ür-Ge çalışmalarına devam etmektir” sözleriyle vurgulayan Büyükeren, “Firmamız bünyesinde çalışmalarını sürdüren değerli mühendislerimiz, dünya trendleri ve yerel ihtiyaçlar tabanında her yıl birçok yeni projeye başlıyorlar. Bu projeler 4 farklı laboratuvarda 20’nin üzerinde mühendisin takibi ile devam etmektedir” açıklamasında bulundu. Büyükeren, dünya standartlarında, rekabetçi fiyatlar ile yerli üretim gerçekleştirdiklerini dolayısıyla ithal ürünler ile mücadele ettiklerini ve sonuç olarak bu durumun bayiler için firma tercih sebebi olarak yansıdığını ifade etti.

Untitled-1

#MogulTekstil #RekabetçiFiyatlarİleYerliÜretimGerçekleştiriyor #RekabetçiFiyatlar #YerliÜretimGerçekleştiriyor #Yerli #Üretim #Rekabetçi  #Fiyatlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*