koln

Milwaukee Bigred Demo Tırı Türkiye’de

Yüksek performanslı Akülü ve Elektrikli El Aletleri sektöründeki lider marka Milwaukee, Avrupa’dan getirdiği BigRed Demo tırı ve teknoloji danışman kadrosu ile Türkiye’nin çeşitli illerinde demo ve tanıtım organizasyonlarını 23 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Her sene Avrupa’nın farklı ülkelerinde tanıtım faaliyetlerinde bulunan Milwaukee BigRed Demo Tırı, 2019 yılının Türkiye ayağında yedi ilde farklı sektörlerden binlerce kullanıcı ile buluşarak, katılımcılara gün boyu ürünleri yakından görme, test etme ve hediyeler kazanma imkanı sunmuş oldu.

Koşulsuz garanti ve ömür boyu düşük masraf garantisi seçenekleriyle, yüksek performanslı endüstriyel akülü el aletlerine olan güvenini ispat eden ve sektörde adını sıkça duyuran Milwaukee, yüzlerce farklı ürününü İstanbul, Bursa, Eskişehir, Ankara, Antalya, Denizli ve İzmir’de sergiledi.

Organizasyon hakkında görüşlerini aldığımız Milwaukee markasının Türkiye Distribütörü Center Dış Ticaret CFO’su Zahid ÖZKARA, bu organizasyonla amaçlarının marka bilinirliğini maksimum seviyeye çıkarmak olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Milwaukee zaten dünyada çok bilinen ve tercih edilen bir marka. Bu bilinirliği Türkiye’de de en üst seviyeye çıkarmayı ve pazarda lider marka olmayı hedefliyoruz. Her sene üzerine konan, farklı sektörler için farklı özelliklerde üretilen ürün gruplarımız var. Milwaukee, bu kadar farklı iş koluna birden hitap etmesiyle kendini rekabet anlamında diğerlerinden ileriye taşımış durumda.”

Milwaukee  akülü ürün grubuna yoğunlaşan bir marka

Milwaukee markasının en önemli avantajlarından birinin gelişen dünya ile birlikte önem kazanan akü teknolojisi olduğunu belirten Zahid ÖZKARA, “Milwaukee daha çok akülü ürün grubuna yoğunlaşan bir marka. Ürün çeşitliliğimiz içerisindeki modellerin yüzde 90-95’i akülü. Milwaukee her geçen gün akü teknolojisini geliştirmeye yönelik bir firma stratejisine sahip. Bu noktada akü ve akünün getirdiği yeniliklerle ürünlerini farklılaştırmaya çalışıyor. Ürün serimiz 2 amper akü ile başlıyor; 3, 4, 6, 9 ve 12 ampere kadar çıkıyor. Aküden alınan güç kömürsüz motor teknolojisiyle de birleşince makinelerin performansı daha da artıyor. “

Bluetooth aracılığıyla cep telefonuna bağlanabilme özelliği bulunan OneKey serisine de değinen Zahid ÖZKARA, “Milwaukee’nin mobil tarafında da hayatınızı kolaylaştıran teknolojik özellikleri var. Cep telefonu uygulamasıyla ihtiyacınıza göre ürünlerin devir ayarı, tork gücü gibi değerleri belirleyip daha sonraki işlerinizde kullanmak üzere kaydedebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu uygulamayla şantiyelerde yaşanabilecek olumsuzları (sağlıklı envanter tutamama, ürünlerin kaybolması ya da çalınması gibi) en az seviyeye indirmek amacıyla sahadaki ürünlerin nerede olduğunun tespitini yapabiliyor, gerektiğinde ürünün izinsiz kullanımını da engelleyebiliyorsunuz.“

Milwaukee ürün gamı Akülü & Elektrikli El Aletleri ve aksesuarları “Ağır Hizmet” felsefesi paralelinde ve yüksek kalite standartlarında üretilmektedir. Milwaukee için “Nothing but Heavy Duty” (Sadece Ağır Hizmet) ifadesi bir slogandan daha fazlasıdır. Bu slogan profesyonel kullanıcılara en mükemmeli sunmak için verilen bir vaattir.

Son olarak Türkiye’deki satış stratejileri hakkında bilgi veren Zahid ÖZKARA,

“Milwaukee, özellikle Akülü grubunda sektörün en fazla çeşidine ve en güçlü ürünlerine sahip olmanın avantajı ile Otomotiv, İnşaat, Elektrik, Mobilya, Makine imalat, Enerji sektörleri ile tamir bakım yapılan tüm uygulama alanlarında kullanıcılara çözümler sunmaya devam ediyor.

Milwaukee’de esas olan bu özel ürünlerin sahaya yayılması. Bizim öncelikli hedefimiz ürünlerimizin bölge bayilerimiz aracılığıyla son kullanıcıya ulaşması. Hatta bunun da ötesinde; doğru ürünün doğru kullanıcıyla buluşması. Bu aşamadan sonra kullanıcı yeni bir ürüne daha talep gösteriyorsa eğer, biz kendimizi hedefimize ulaşmış olarak görüyoruz. Özetle esas önemli olan bizim ürün grubumuzu son kullanıcıya tanıtabilmemiz. İşte bu organizasyon da ürünleri son kullanıcıya tanıtma, gösterme ve deneme yapma anlamında önemli bir aktivite. Biz aslında bu tanıtımları yılın tüm zaman diliminde kendi araçlarımız ve demo ekibimizle yapıyoruz. Tabi BigRed’in gelmesi de tek seferde birçok kullanıcıya aynı anda ulaşabilmemizi sağlıyor.” dedi.