Anasayfa » Röportaj » METSAN 2017’NİN SON AYINI DA DOLU DOLU GEÇİRDİ

METSAN 2017’NİN SON AYINI DA DOLU DOLU GEÇİRDİ

Endüstriyel yapıştırıcıları, bakım-onarım kimyasalları konusunu uzmanlık alanı olarak seçen ve üç ayrı markanın Türkiye’ deki tek  yetkili temsilcisi ve ithalatçı konumunda olan Metsan,2017’nin son ayında da başarılı organizasyonlara ve etkinliklere imza attı. Konu ile ilgili açıklama yapan Metsan yetkilileri şunları belirtti:

Çin İrtibat Büromuz Devrede

1 Aralık 2017 tarihi itibarı ile Çin irtibat büromuzu faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz eylül ayı başında Şangay’da düzenlenen uluslararası bir fuarda yer almak suretiyle başlatmış olduğumuz Çin açılım sürecimizi irtibat büromuzun devreye alınması ile daha da güçlendirmiş olduk. Çin ülke satış yöneticimiz Wei (Andrew) FENG Bey kasım ayında ürün tanıtımı ve uygulamaları eğitimi ve satış süreci eğitimini tamamlamak üzere şirketimizdeydi. Tüm süreçleri en ince detayları ile ele aldığımız eğitim toplantılarımızda Çin pazarına giriş stratejilerimizi, 5 yıllık ve 10 yıllık planlarımızı, büyüme hedeflerimizi, vizyonumuzu ve misyonumuzu, kalite anlayışımızı ve kalite politikamızı, marka gelişim süreçlerimizi, sürdürebilirlik politikamızı ve benzeri birçok detayı birlikte değerlendirdik. Uygulamalı ürün eğitimi, ürün teknik özellikleri sunumu, satış süreci yönetimi eğitimi ve oryantasyon eğitim süreçlerini sırasıyla tamamladık. Şirketimizi Çin pazarında en etkili şekilde temsil edeceğine inandığımız Wei (Andrew) FENG Bey’i eğitim süreçlerinde göstermiş olduğu yüksek performansı ve başarısından dolayı kutluyor, aramıza hoş geldin diyoruz.

Yurt İçi Dağıtım Ağımızı Sadeleştirerek Güçleniyoruz

Son üç yıldan bu yana satışımızı ana dağıtım kanalları üzerinden yapmaya odaklanmış ve beş bin olan aktif müşteri sayımızı hedeflemiş olduğumuz üç yüz aktif müşteri düzeyine indirebilmiştik. Önümüzdeki dönemde hedefimiz ise bu sayıyı yüz aktif müşteriye kadar düşürebilmek. Ürünlerimizin dağıtım görevini üstlenmiş olan iş ortaklarımızın satış kadrolarına yönelik olarak ürün tanıtım ve uygulamalarını içeren eğitim çalışmalarımızı sürdürürken ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak markalarımızın prestijini daha da artıracak ve bayilerimizin satış gücünü desteklemeye devam edeceğiz. Biz Metsan olarak üretici bir firmayız, satış bizim işimiz olmamalı; biz ürünlerimizin kalitesi, tanıtımı ve fiyat istikrarından sorumlu olmalıyız diye düşünüyoruz. Ürünlerimizin satışının ise bayilerimiz aracılığıyla gerçekleşmesi gerektiğine inanıyoruz. 2018 yılı ve sonrası için hedefimiz üretimini yapmakta olduğumuz ürünlerin satış sürecini seçkin ve alanında uzmanlaşmış, profesyonel dağıtım kanallarına devretmek ve zamanımızın tamamında üretime odaklanarak üretim hacmimizi artırmak olacaktır. Ürün kalitemizi mümkün olan en üst düzeye yükselterek iç pazarda elde etmiş olduğumuz liderlik konumunu sürdürmekle kalmayıp, dış pazarlarda da global rakiplerimizin önüne geçebilmeyi hedefliyoruz.

Hedef: Üretimde Endüstri 4.0 

Yeni tesisimizde devreye aldığımız yeni makine ve sistemler ile endüstri 4.0 hedefimize artık çok daha yakınız. Tam otomasyona geçiş sürecinde planlarımızı adım adım uyguluyoruz; 2018 yılı sonuna geldiğimizde sürecin en önemli aşamalarının tamamlanmış olacağını düşünüyoruz. Üretim ortamının sürekli olarak iyileştirilmesi ve modernleştirilmesi üretimde verim sağlamakla beraber, tüm ekibimiz için ayrıca bir motivasyon kaynağı oluşturuyor ve toplam kalite hedefimize bu sayede katkıda bulunuyor. Bu yönü ile de bizi oldukça heyecanlandıran endüstri 4.0 sürecinin tüm aşamalarını titizlikle takip ediyoruz. Sürecin tamamlanmasında önemli bir araç olan IT donanımımızın geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarımızı da ayrıca sürdürmekteyiz. Taşınma sürecinin getirmiş olduğu adaptasyon sorunlarının giderilmesi ve eski personelimiz ile aramıza yeni katılan personelimizin uyum içerisinde çalışmasını amaçlayan oryantasyon eğitimlerimizi başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Bu bağlamda özellikle üretim ekibimize yönelik yakın ilişkinin kurulması ve sağlıklı iletişim ortamının oluşturulması, takım ruhunun güçlendirilmesi, potansiyelin ortaya çıkarılması, yeteneklerin geliştirilmesi, sadakatin pekişmesi, sosyal ihtiyaçlarının belirlenmesi ve olası sorunların engellenmesi gibi bir dizi önlemleri kapsayan bazı düzenlemeler getirdik. Tecrübeli çalışanlarımızdan oluşan bir takım kurarak ekip sorumlularımızı ve sorumlu yardımcılarımızı yeniden belirledik. İlgili sorumlu arkadaşlarımız ile periyodik toplantılar düzenleyerek sorunlarımızı birlikte ele alıyoruz. Verimliliğimizin artmasında bize önemli ölçüde katkı sağlayan bu çalışmamızı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz.

İnovasyon & Belgelenmiş Kalite 

Ürün kalitesini ve çeşitliliğini sürekli artıran Metsan, önümüzdeki dönemde de inovatif ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmaya devam edecek. Kalitemizi bugün olduğu gibi gelecekte de saygın sertifikalandırma kuruluşlarından temin edilmiş belgeler ile destekleyerek hizmetimizi sürdüreceğiz. Sertifikalandırma sürecimize ivme kazandırıyoruz. Halihazırda sahip olduğumuz TSE, CE, DWGV, WRAS, SGS gibi kalite belgelerine ilave olarak 2018 yılında ETA, UL, NSF, ASTM kalite standardı belgeleri ile  portföyümüzü genişletmeyedevam edeceğiz. İlgili standartların teminine yönelik olarak müracaat sürecimizi başlatmış bulunuyoruz.

Hassas Kalite Kontrol, Sıfır Hata

Kalite departmanı sorumluları olarak bizler üretmiş olduğumuz
ürünlerin insan hayatını hiçbir noktada riske atmayacak şekilde üretildiğinden emin olmak zorundayız. Bu bağlamda hem üretim anındaki kalite kontrol süreçlerimizde hem de ambalajlama sonrası bitmiş ürün kalite kontrol süreçlerimizde kontrol parametrelerimizi artırarak denetimi çok daha sıkılaştırmış durumdayız. Kalite kontrol departmanımızda mevcut personel sayımızı iki katına çıkartmış ve mevcut kayıt sistemimize yeni parametreler girmiş bulunuyoruz. Sürece azami hassasiyetle yaklaşarak sıfır hata düzeyine ulaşmayı hedefliyoruz. Kalite kontrol çalışmalarımızın tüm süreçlerini firmamızı ziyaret eden misafirlerimiz ile de paylaşıyoruz. Sundukları ya da kullandıkları ürünleri daha yakından denetleyerek test anında bizzat deneyimleyen misafirlerimizin ürünlerimize olan güveni böylece daha da pekişmiş oluyor.

Sürdürülebilir Kalite 

Metsan Endüstriyel Yapıştırıcılar olarak hem kuruluşumuz içerisindeki işleyişte, hem de müşterilerimizle olan ilişkilerimizde insanı merkeze koyan bir anlayış ile hareket ediyoruz. Tüm personelimizle uyum içerisinde yaptığımız işin kalitesini ortaya koyarak uluslararası standartlarda işlere imza atmamız, bizi rakiplerimizden ayıran önemli bir özelliğimizdir. Üretimden satış sonrası desteğe kadar uzanan süreçte, yalnızca üretmekte olduğumuz ürünlerde değil, aynı zamanda müşterilerimize sunduğumuz hizmetimizde de optimum kaliteyi elde etmek ve bu kaliteyi sürdürülebilir kılmak için çalışıyoruz. Bu anlamda yılların tecrübesi ile elde edilmiş, saygın kuruluşlar tarafından onaylanmış bir sistemle işleyişimizi sürdürürken, diğer yandan kapsamımızı daima genişletmeyi hedef edindik. Yıl içerisinde planlanmış eğitim seminerlerimiz ve uygulamalı eğitim programlarımız ile kendimizi sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. ISO 9001:2015 standartlarına uygun olarak faaliyetlerine devam eden firmamız, akredite kurumlar tarafından düzenli aralıklarla sürekli olarak denetlenmektedir. Kurmuş olduğumuz bu yönetim sistemlerinin takip edilmesini, eksiksiz ve hatasız bir şekilde işleyişini sağlayan kalite yönetim departmanımız, bugünkü hacmimize ulaşmamıza vesile olan bilgi birikimimizi koruyup, geleceğin yönetim sistemleri ile entegre ederek şirketimizi daima bir adım ileriye taşımayı ilke edinmiştir. Tüm birimlerimizin aynı hassasiyet bilinciyle, uyum içerisinde çalışmasını sağlayarak müşterilerimize daha iyi hizmet sunmayı amaçlıyoruz.

Misafirlerimizi ağırlıyoruz

Geçtiğimiz ay içerisinde misafirlerimizi firma merkezimizin de bulunduğu üretim tesisimizde ağırladık. Dostlarımızın yoğun işlerinin arasından fırsat bulup yeni fabrika binamızda bizleri ziyaret etmeleri bizim için oldukça onur vericiydi. Yalnızca ticari birliktelik değil, aynı zamanda çok uzun yıllara dayanan dostluk ve arkadaşlık ilişkisi içerisinde olduğumuz çok kıymetli misafirlerimiz ile bir araya gelip sohbet etmenin yanı sıra iş ilişkilerimiz, genel konjonktür, sektörümüzdeki gelişmeler, rekabet, fırsatlar ve riskler gibi ortak meselelerimizi de birlikte değerlendirdik. Fabrikamızı gezerken üretim ve teknik sorumlularımız ile birebir görüşme imkânı bulan konuklarımız hem üretim koşullarımız hem de ürünlerimiz ile ilgili merak ettikleri konuları bizzat görerek ve hatta deneyimleyerek bilgi edinme fırsatı buldu.

İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimiz
sürüyor

Kasım ayında İş Sağlığı ve Güvenliği sorumlumuz Müge Hanım’ın sunumuyla İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim serisinin ilk eğitimi gerçekleştirildi. Yaklaşık üç saat süren eğitimde iş sağlığı ve güvenliğinin tanımı, yapısı ve amacı gibi kavramlar ifade edildi. Devamında düzenlenen Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinde ise iş sağlığı ve güvenliği eğitimi nedir, iş kazaları, iş kazasının tanımı, kazalardan korunma yolları, alınması gereken tedbirler nelerdir gibi konu başlıkları ele alındı. 4’er saatlik üç ayrı periyotta gerçekleştirilen eğitim kapsamında personelimizn aktif olarak yer aldığı bir yangın tatbikatı da düzenlendi. Ayrıca aralığın ilk haftasında fabrikamız bünyesinde iki tam gün uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi gerçekleştirildi. Olası kaza durumlarında yapılması gereken ilk müdahalelerin uygulamalı olarak gösterildiği eğitime katılan personelimiz ilk yardım sınavına girerek sertifika almaya hak kazanabilecek.

Boru sızdırmazlık ürünlerimiz Filistinli kullanıcıların beğenisini kazandı

Filistin Su Hizmeti Sağlayıcıları Birliği tarafından düzenlenen dördüncü konferans çerçevesinde, 27-28 Kasım tarihlerinde Ramallah şehrinde başarılı ve iyi organize edilmiş bir fuar gerçekleştirildi. Bu fuar, Filistin’de düzenlenen en büyük organizasyonlardan biri olmanın yanı sıra, su endüstrisi ve su endüstrisinin tüm yönlerine (su kaynağı, su kalitesi, su arıtma vb.) hitap eden tek fuar olma özelliğine sahip. Royal Endüstriyel Ticaret Şirketi bu fuarın ve konferansın ana sponsorlarından biri olarak organizasyonda yer aldı. Organizasyonu yakından takip eden çok sayıda yerli ve yabancı katılımcıyı ağırlayan fuarda 55 serisi boru sızdırmazlık ürünlerimiz ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Filistin temsilcimiz Royal firmasının fabrika müdürü İmad Al-Rjoub, ziyaretçilere ürünlerimizin önemini ve özellikle zaman, efor ve kalite açısından sağladığı büyük avantajları, kullanım ve montaj kolaylığını ve aynı zamanda montaj sırasında herhangi bir mekanik araç kullanımı gerektirmediğini anlattı. Fuar katılımcıları ve ziyaretçiler yaygın olarak kullandıkları geleneksel teflonun yerini alacak bu yeni alternatife duydukları hayranlığı dile getirdiler. Heyecanlı ve istekli kitle, bu yeni ve inovatif malzemeyi denemek için hazır olduklarını ifade ediyor.

#cin, #boru, #egitim, #endüstri, #kalite, # inovatif , #uretim