Anasayfa » Gündem » MEMNUN KALDIĞIMIZ BİR ORGANİZASYON OLDU

MEMNUN KALDIĞIMIZ BİR ORGANİZASYON OLDU

Tek hall olması dolayısıyla butik ve şirin bir fuar oldu. Katılımcı olarak bizim görüşümüz faydalı bir fuar olmasıydı, ancak ziyaretçilerin bazıları tek hall olması ve bazı ürünlerin fuarda yer almaması nedeni ile fuarı yeterli bulmadıklarını belirttiler.. İstanbul Hırdavat Fuarı’nın ilk kez düzenlenmesi dolayısı ile küçük eksikler olsada, EVEL olarak memnun kaldığımız bir organizasyon oldu. Ayrıca yerli üretimden bu segment ürünlerde sadece firmamız EVEL A.Ş vardı ve bu durum ziyaretçilerin ilgisini daha fazla tek noktada toplamış oldu.

Ziyaret eden firmalar, ciddi ve sergilediğimiz ürün çeşidini önemseyen firmalardı

Standımızı ziyaret eden firmalar, ciddi ve sergilediğimiz ürün çeşidini önemseyen firmalardı…Yeni müşteri adaylarımızdan siparişler ile ilk güne başladık…Fuar sonrası ilk günden itibaren pozitif geri dönüşler almaya başladık.. Türkiye’de 57 ilde direkt bayilerimiz mevcuttur. Diğer illere de bazı toptancı müşterilerimizin, bizim ürünlerimizin dağıtımını yaptığını biliyoruz. Kalan diğer illerden de ziyaretimize gelip bayilik istenmesi bizim için pozitif bir durum. Ayrıca 12 yurt dışı firması ve Kıbrıs’tan talepler oldu… Bunları da değerlendireceğiz.

Gelecek yıllar için uluslararası fuar konsepti geliştirilmesi faydalı olacaktır

Sadece hırdavat adı altında bir fuar gerekliydi ve bu açığı kapattığı için bu fuar fazlasıyla önemsenmelidir. Ancak gelecek yıllar için uluslararası fuar konsepti geliştirilmesi çok faydalı olacaktır.. Daha çok yabancı ülkeden ziyaretçinin gelmesi sağlanmalıdır. Bu vesile ile de sektörün tüm üreticilerini bir arada buluşturarak bu görselliği gelecek ziyaretçiler ile buluşturmalıyız… EVEL A.Ş olarak Türk Malı’nın tanıtımı için biz üzerimize düşen görevi her zaman yapacağız. İlk kez düzenlendiği halde organizasyona güvenerek katıldık. Gelecek fuara daha da güvenle bakacağız… Hırdavat, el aletleri üreticileri ve toptancıları için bu tür fuarlar çok önemli. Çünkü önceki yıllarda değişik sektörlerle birlikte olan fuarlarda ziyaretçiler asıl ilgi alanlarına odaklanamıyordu.

Katılmayan firmaların pişmanlığını gözlemledim

Fuarda ilk iki iş gününde daha çok uzak illerden gelen ziyaretçilerin yoğunluğu vardı.. Bu ziyaretçiler gerçekten ihtiyaçları için gelen müşteri adaylarıydı.. İlk iki gün çok yoğun geçmese de yine de çok verimli görüşmeler yapıldı.. 3. gün cumartesi olması dolayısı ile İstanbul’dan ve yakın illerden gelen çok sayıda müşteri adayı ve hobi amaçlı gelen ziyaretçiler vardı.. Bu nedenle oldukça yoğun geçti. Ancak ilk iki gün kadar verimli olmadığını düşünüyorum. Birçok müşterim ise pazar günü olmaması dolayısı ile fuara gelemedi… Sektörde çok önemli payı olan firmalar ile yeni gelişmekte olan firmalar fuarda ürünlerini sergilediler.. Yine sektörde çok önemli yeri olup bu fuara katılmayan bazı önemli firma yöneticileri ziyaretçi olarak geldiler.. Neden katılmadıklarını sorduğumuzda; ilk kez düzenlendiği için, fayda sağlamayacağını, bu yılı görüp , gelecek fuara karar vereceklerini söyleseler de, fuardaki hareketliliği görünce birazda pişman olduklarını gözlemledim. Bu vesile ile Voli Fuarcılık, Nalbur Teknik ailesine ve Fuar sponsoru firmalara sektöre verdikleri katkılardan dolayı EVEL A.Ş olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

#organizasyon, #sergi, #ziyaret