Anasayfa » Genel » Makita LXT Teknolojisi

Makita LXT Teknolojisi

 

Makita akülü ürünler için geliştirilen 4 ana komponent ile dünya genelinde akülü ürünlerde pazar liderliğini sürdürmektedir. Her yıl katlanarak artan AR-GE çalışmalarıyla Makita kullanıcılara, en sağlam, en uzun ömürlü ve en güvenilir ürünleri sunmaktadır. Makita’nın hızlı şarj olan bataryaları, hızlı optimum akü ömrünü uzatan şarj cihazları, endüstri lideri kömürsüz motorları ve STAR korumalı bilgisayar kontrol sisteminden oluşan bu 4 ana komponent, Makita’nın 175’in üzerinde ki akülü ürün grubu çeşitliliğini destekleyerek her iş kolunda ve zorlu şartlarda kullanıcılara maksimum fayda sağlamaktadır.

Makita Akülü Ürün Kategorileri

Aynı LXT akü teknolojisine sahip Makita akülü ürün kategorileri sayesinde kullanıcılar iş planlarına göre en uygun olan kategorideki ürünleri seçmektedirler. Mini, Kompakt, Premium ve X2 kategorileriyle ev kullanıcılarından endüstriyel kullanıma kadar birçok seçenek bulunmaktadır.

 Yüzde 50 Daha Fazla Kullanım Ömrü

 

Makita geliştirdiği akü teknolojisi ile birlikte kullanıcılara eski teknolojilere göre yüzde 50’ye kadar daha fazla kullanım süresi sunmaktadır. Ayrıca geliştirilmiş yeni bataryalar ile birlikte şarj sürelerini önemli oranda geri çekip akü tipine bağlı olarak 25 dakikaya kadar düşürmüştür. Makita aküler, her şart ve ortamda kullandığınız makinaya sabit enerji göndererek yapılan işlerin kalitesini arttırmaktadır. En ağır kış ortamlarında (-20 derece) bile çalışmaya elverişli olan Makita aküler kullanıcılarını asla yarı yolda bırakmamak için tasarlanmıştır. STAR korumalı bilgisayar kontrol sistemi ile donatılmış Makita aküler; aşırı yüklenme, aşırı boşalma ve aşırı ısınma gibi hem makinaya hem de aküye zarar verecek olumsuz dış etkenlere karşı akülerinizi korumaya almaktadır.

3 Kat Daha Hızlı Şarj Edilebilir

Makita hızlı şarj cihazı akülerde bulunan elektronik çip ile iletişime geçerek akım, voltaj ve sıcaklığı optimum seviyede tutar. Akü ve şarj cihazının birbirleriyle olan iletişimleri ile birlikte hem akünün ömrü uzar hem de akünün en hızlı şarj olacağı şartlar yerine getirilerek akünün şarj süresi 3 kat arttırılır.

 

Makita Kömürsüz Motor Teknolojisi

Makita kömürsüz motor teknolojisi ile birlikte kömür fırçalarını ortadan kaldırmıştır. Ayrıca kömür sürtünmesinden oluşan aşırı ısı ortadan kaldırılmış, enerji kaybı oldukça düşürülmüş ve motorun kolay bir şekilde soğumasına olanak sağlanmıştır. Elektronik kontrollü kömürsüz motor kazanılan enerjinin tamamını daha fazla tork ve devir kazanımına aktararak makinanın gücünü arttırmıştır.

Yüksek Verimli Güç Yönetimi

 

Yaptığınız iş projelerinin gereksinimleri olduğu gibi makinanızın ve akünüzünde gereksinimleri bulunmaktadır. Star koruma sistemi sayesinde makina ve akünüze ekstra koruma için vakit harcamanıza gerek kalmadan akünüz ve makinanız kendi kendisini korumaktadır. Star koruma teknolojisi Makita akü ile şarj cihazı arasındaki iletişimi sağlayan akünün güncel durumunu takip eden bir çip ile donatılmıştır. Bu çipe gönderilen her şarj etme verileriyle birlikte şarj cihazı en uygun amperaj, voltaj ve sıcaklığı ayarlayarak hem akünüzün ömrünü uzatır hem de en kısa sürede tam dolu olarak şarj olmasını sağlar.