Anasayfa » Röportaj » MADOSAN RAF SİSTEMLERİ: “72 Ülkeye İhracat Yapmanın Gururunu Yaşıyoruz”

MADOSAN RAF SİSTEMLERİ: “72 Ülkeye İhracat Yapmanın Gururunu Yaşıyoruz”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
2018’de yirmi beşinci yılını kutlamakta olan MADOSAN RAF SİSTEMLERİ A.Ş., Bursa merkezli, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesinde 13,000 m2 entegre üretim tesisinde faaliyet gösteren, İstanbul bölge satış ofisi ve Ankara, İzmir, Kayseri, Antalya bölge satış yöneticilikleri ile müşterilerine yakından hizmet veren, Türkiye’nin en önemli raf firmalarından bir tanesidir. Rafın ihtiyaç gösterdiği perakende, lojistik, hırdavat sektörlerine hitap eden ürün çeşitliliği ile birçok farklı alandaki müşteri gruplarına ürün ve hizmet verebilir konumdayız; yapı marketten, cash & carry mağazalara; gıda marketlerden kozmetik mağazalara; kırtasiyelerden eczanelere; züccaciyeden teknolojik marketlere; oyuncak mağazalarından, petrol istasyonu marketlerine kadar. Firmamız gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında geniş müşteri ağı ile raf sektörünün içindedir. Mevcutta 135 kişilik kadrosuyla, AR-GE ve ürün geliştirme departmanlarını oluşturmuş olmanın katkılarıyla, müşteri ve projeye özgü çözümler geliştirme konusunda dinamik bir yapı teşkil etmektedir. Bugün altı kıtada 72 ülkeye ihracat yapmanın gururunu yaşıyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?
Hem ürün sergilemeye yönelik, hem de depolama amaçlı kullanılabilen fonksiyonel ürünlerimizi sergileyeceğiz. Misafirlerimizi şaşırtacak ve ufkunu genişletecek ürünlerimizle, uygulamakta olduğumuz raf sisteminin bize vermiş olduğu geniş teşhir, aksesuar ürün çeşitliliği, ölçüsel ve tasarımsal farklılığımızla, 9.Hall E 08’deki standımıza bekliyoruz. İş ortaklarımıza sunacağımız raf sistemi ile mağazalarını ziyaret eden müşterilerine daha konforlu ve keyifli alışverişler ile mağaza sahiplerine daha çok satış garanti ediyoruz. Özellikle ürün çeşitliliğinin fazla olduğu hırdavat ve yapı market sektöründe teşhirdeki zorluğu ve karmaşayı fonksiyonel raf sistemlerimizle çözerek mutlu iş ortaklarımızın mağazalarını keyifli hale getiriyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
İlk kez katılacağımız fuarda bu sene beklenen katılımcı sayısı, geçen senenin yaklaşık iki katı. Hırdavat ve yapı marketler, perakende ve endüstriyel bütün satış noktaları arasında teknolojimize çok uygun düşmektedir. Çözüm ortaklığı önereceğimiz çok sayıda görüşme yapacağımızı öngörmekteyiz. Yapı market segmentinde dünyanın en büyük firmalarıyla her geçen gün gelişen iş ortaklıklarımızı, özellikle yerel firmalarımıza da taşımak istiyoruz.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?
2017’de şirket içi yeniden yapılanma sonucu değişimle gelen ve yaşanan gelişim, 2018 ‘i bizim açımızdan her anlamda heyecanlı kılıyor. Gerek makine parkuru yatırımları, gerek ciroda sağlanan artışın sürdürülebilirliği, gerek AR-GE departmanımızın büyümesi, değişim ve gelişimin istikrarla sağlanması hususunu en önemli hedefimiz haline getiriyor. Koşan, yeni ülkeler fetheden, pazar payımızın konsolide olduğu ülkelerde de stratejik ortaklıklarımız sayesinde istikrarla büyüyen bir ihracat hedefliyoruz. Önemli bir yatırımımız da kurumsal kimliğimiz ve markamız üstüne. 2018’de Madosan Ailesi yenileniyor; daha da kuvvetleniyoruz. 2017’de sosyal medya ve pazarlama alanında aldığımız mesafenin çok daha uzununu 2018’de almayı hedefliyoruz. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve müşteri nezdinde güvenilir ve kaliteli ürün yapan firma olma konumumuzun verdiği algıyla marka bilinilirliğimizin daha geniş alana yayılması çalışmaları, önemli faaliyetlerimiz arasında yer alacaktır. Mevcut pazarlarımızda rekabet gücünü her daim en üst düzeyde tutmanın yanı sıra, her sene en az üç yeni ülke penetrasyonu,

#MadosanRaf, #Ihracat, #Grup, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT