Anasayfa » Bölgesel Esnaf » Küçükoğlu Makine; “Hedefimiz Üretimi Artırarak İlk 500 Firma Arasına Girmek”
Hitachi

Küçükoğlu Makine; “Hedefimiz Üretimi Artırarak İlk 500 Firma Arasına Girmek”

küçükoğlu

Hafif inşaat malzemeleri sektörü içerisinde faaliyet gösteren Küçükoğlu Makine, inşaat alanında kullanıcıların işini kolaylaştıracak ve maliyetlerini azaltacak ürünleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Öncelikle firmanızın kuruluşu, gelişim süreci, ürün grubunuz hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Hangi markaların satışını gerçekleştiriyorsunuz? Kendi üretiminiz, ithalatınız veya markanız varsa ondanda detaylı bahsede bilir misiniz? Bölgenizin ekonomisi ve sanayi gelişim hızı ile ilgili detaylı neler söylemek istersiniz?

Küçükoğlu Makine olarak 1997 Yılında İzmir’de kurulan hafif inşaat makineleri konusunda sektörün mevcut ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan fabrikamızda, Küçükoğlu Makine İnş. San Ve Tic. Ltd. Şti. sektörün İnşaat makinelerini ihtiyacına uygun karşılamaya devam ediyoruz.Küçükoğlu Makine İnş. San Ve Tic. Ltd. Şti. ürün gruplarımız beton vibratörü, perdah makinesi, betoniyer makinesi, (her model ve ölçüde ) kompaktör makinesi, asfalt kesme, yerden kumandalı inşaat vinçleri, el tipi vibro mastar gibi ürünleri bulunmaktadır, bu ürünlerin gerek tasarımlarının mükemmelliği, gerekse üst düzey kaliteleri ile sektörün inşaatları düşünerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Küçükoğlu Makine markamızla üretmiş olduğumuz ürünlerin satışını gerçekleştiriyoruz. Küçükoğlu Makine olarak ithalatımız yoktur hammadde olarak sadece yerli Türk malları kullanmaya çalışıyoruz, kendi markamız olan VİBPOWER ve Küçükoğlu Makine markalarımızı kullanıyoruz. Ege bölgesi sanayisi gelişen bir bölge olduğu için Küçükoğlu Makine olarak bizde her geçen yıl gelişerek Ar-Ge ve yeniliklerle sektörümüzde var olduğumuzu gösteriyoruz.

alet1

Sektörünüzdeki rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz? Rekabette fark oluşturmak için neler yapıyorsunuz? Müşterileriniz sizi neden tercih ediyor? 2017 yılı için öngörüleriniz nelerdir?

Üretmiş olduğumuz makinelerimizin kalitesi, hızlı servis yedek parça garantisi vermemiz 7/24 müşteri talep ve şikayet hattımız ile biz müşterilerimize daha yakın olmaktan ve onlara hizmet etmekten memnunuz. Küçükoğlu Makine olarak Sektörel Fuarlara katılmamız, İnternet üzerinde reklamlarımız etkisi satışlarımızda etkisi büyüktür. Küçükoğlu Makine olarak farkımız müşterilerimizin bizi tercih etmesi, sektörde 22 yıldır varlığımız ve sürekliliğimiz sınırsız stoklu modellerle çalışmamız, talep edilen ürünler ve yedek parça her zaman temin edilmesi ve karşılanması olarak fark oluşturmaktadır.2017 yılında Küçükoğlu Makine olarak daha iyi bir ticaret yılı olacağını düşünüyoruz.

Ürettiğiniz ürünlerin kontrol süreci nasıl işliyor? Küçükoğlu makine’ yi diğer markalardan ayıran özellikler nelerdir?

Küçükoğlu Makine’nin ürün kalitesi kontrol süreci İSO 9001 kalitesi içinde; tüketicinin tatmin olması, güvenilirlik ve ekonomik beklentilerinin tam olarak karşılanması şeklinde uygulanmaktadır,Ticari rekabetin hızla arttığı dünyamızda markalar, şirket sahiplerinin en önemli yatırımı haline gelmiştir.Bu oluşumun sebebi markanın; ürün, hizmet ve müşteri arasında komünikasyon sağlamasıdır.Evrensel boyutlara ulaşmanın temel prensibi olan markalaşma süreci firma ve kuruluşların somut olan varlıklarından daha fazla öneme sahip olmuştur. Bütün bunlar ışığında Küçükoğlu Makine’de markalaşma sürecini son derece önemsemekte ve atılımlarını bu doğrultuda yapmaktadır.

alet2

Bayilik yapılanmanızdan ve satış sonrası hizmet faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Küçükoğlu Makine olarak bayilik ve distribütörlük yapılanmasında potansiyel iş ortaklarımızın; satış sonrası hizmet standartlarına uygun olmalarına, eğitimli ve uzman teknisyeni istihdam etmelerine öncelik vermekteyiz.Firmamız yenilikçi ve üstün çalışma şekliyle sektörün hizmet standartlarına yeni bir anlayış getirmiştir.Küçükoğlu Makine’nin teknik servis ve pazarlama ağı sistemli bir program dahilinde Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak kullanıcıları ziyaret etmektedir.

İnovasyon ve Ar-Ge alanındaki çalışmalarınız nelerdir?

Küçükoğlu Makine olarak teknoloji ve ürün süreç inovasyonunu son derece önemsemektedir. Burada ürün hem fiziksel hem de hizmet anlamında teknoloji ve inovasyon süreçlerinde geçiyor.Ürünlerimiz teknolojik olarak yeni bir ürünün geliştirilmesinin yanı sıra mevcut ürünler de bu değişim gelişim sürecinin içinde yer almaktadır.   Yani ürünün pazara sunulması ve sürecinde inovasyon gerçekleşmiş olur.Bu süreçler ile performansı artırılan ürünler Küçükoğlu Makine’nin kalite standartlarını ifade eder.

alet3

İhracat çalışmalarınız ile ilgili bilgi verir misiniz?

Dünyada politik ve ekonomik anlamda her an her şey olabiliyor. İçinde bulunduğumuz şu ekonomik sıkıntılar herkes tarafından biliniyor.2017 yılında gelişmelere göre hareket ederek emin adımlarla ilerlemeyi planlıyoruz. Firmalar her zaman kısa, orta ve uzun vadeli planlarını belirlemelidir.Bizim ilk hedefimiz imalat ayağında üretim kapasitemizin birebir artışını sağlamak ve var olan kapasitemizi %80 oranına çıkarmak, farklı çalışmalar yaparak marka bilinirliğimizi arttırmaktır.Ayrıca komşu ülkeler, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetleri olmak üzere Balkanlar ve Afrika’da markamızın bilinir hale gelmesi bizim için önem arz ediyor. Kendi ürettiğimiz ve pazarladığımız ürün grupları ile Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yer almayı ve ilk 500 firması arasına girmeyi hedefliyoruz.Bugünkü şartlarda belki ikinci 500 sınırlarını zorlayacağız. 10 ülkeye ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki yıl bu rakamı en az 25 ülkeye çıkarmayı planlıyoruz.

alet4

2017 yılı Mart ayında İstanbul Hırdavat Fuarı düzenlenecek. Uzun yıllardır sadece hırdavat ve nalburiye alanında bir fuar düzenlenmemişti. Bu açıdan düşündüğünüzde hırdavat fuarından beklentileriniz nelerdir?

Küçükoğlu Makine olarak bu fuarın bize sektörün gelişimiyle birlikte yeni kapılar açacağını, standımızda bizi yeni müşterilerle buluşturacağını ve yeni firmalarla iş yapacağımızı düşünüyoruz. İlk kez katılacağımız için ilk önce değerli çalışanlarına ve Voli Fuarcılık’a bu organizasyonu düzenlediğiniz için teşekkür ederiz.Küçükoğlu Makine olarak sektörün gelişmesi ve aydınlanması için değerli katkılarınıza teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

#KüçükoğluMakine #Küçükoğlu #Makine #Hedef #Üretim #Firma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*