koln

“Krizi Fırsata Çevirmek Adına Fuardaki Yerimizi Aldık”  

AYDIN PLASTİK

Merhaba İstanbul Fuarı’na hoş geldiniz. Kısaca Aydın Plastik’ten bahseder misiniz?

Aydın Plastik Hortum Sanayi, 1973’te küçücük bir atölyede hacı babam tarafından kurulmuş olup şu an İkitelli Sanayide beş dönüm kapalı alan içerisinde, İstanbul başta olmak üzere Anadolu, Marmara, Ege, Karadeniz Bölgesi ve yurt dışında son tüketiciye varana kadar hortum üretimi yapmaktadır. Başta su hortumu olmak üzere, kangal hortumlar, spiral hortumlar, otomotiv hortumu, bahçe sulama dediğimiz hortum çeşitleri ve bilumum hortum çeşidi üretmekteyiz. Sanayiden, tarıma, endüstriyel malzemeye kadar müşterilerimizin hortum ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

İhracatınız var mı?

İhracat da var efendim. Şöyle ki bu tabii virüsler, salgınlar ekonomiyi ve bizi de zorlamakta. Hammadde fiyatlarını arttırmakta… Fakat pazar çeşitliliğini sürekli takip etmekteyiz, iç piyasaya bu tip durumlarda daha ağırlık vermek durumundayız. Dolayısıyla bir dengeleme sistemiz güdüyoruz kendi içimizde.

Peki son bir seneyi düşündüğümüzde hırdavat sektörü için neler söylemek istersiniz?

Hırdavat sektörü baya canlı bir sektör. Bizim müşteriye ulaşmadaki ikinci ve üçüncü istasyonumuz. Tabi internet ortamında da müşteriye ulaşabiliyorsunuz günümüzde. Ama ne var ki biz üretici olduğumuz için hırdavat, nalburiye, toptancıları önemsiyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarı sizin için nasıl geçti?

İstanbul Hırdavat Fuarı, korona virüs sorununa rağmen güzel geçti. Tabi ki her krizin bir de fırsat sağlama unsuru var. Biz o fırsattan istifade etmeye çalıştık. Yurt dışından, yurt içinden bayilerimiz bizi yerimizde görmüş oldu. Ve bizi hatırlamayan firmalar, dolayısıyla hatırlamış oldu. Voli firmasına, burayı kiraya veren CNR Holding’e ve bütün paydaşlara kendi adıma teşekkür ediyorum. Bir sonraki fuarda görüşmek üzere…

Röportajı izlemek için tıklayınız!