Anasayfa » Genel » KONYA’NIN EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL YAPI MARKETİ AÇILDI

KONYA’NIN EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL YAPI MARKETİ AÇILDI

Konya Büsan özel organize sanayi sitesinde 2 bin metrekarelik alana kurulan “7 Kat Endüstriyel Yapı Market” İç Anadolu bölgesinin hizmetine girdi. Açılışa Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Kamil Türk Hırdavatın ana bayiliğini yaptığı firmalarının üst düzey yetkilileri, Türkiye’nin birçok ilinden gelen bayileri ve bölgedeki sanayi sitelerinden gelen müşteriler katıldı. 7 Kat Endüstriyel Yapı Market etrafında kurulan demo stantları ile uygulamalı tanıtımlar gerçekleştirildi. Tüm sanayi sektörüne hitap eden hırdavat ve nalburiye ürünlerinden, kırtasiyeye kadar geniş bir ürün çeşitliliği olan 7 Kat Endüstriyel Yapı Market, görkemli bir şekilde hizmete girdi.

 

7 Kat Endüstriyel Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türk, firmanın geçmişinin 43 yıla dayandığını ifade ederek açılış konuşmasında şunları söyledi:

 

“Saygıdeğer babam değerli yöneticimiz Kamil Türk tarafından 1976 yılında demir doğrama atölyesi olarak kurulan işletmemiz, kurulduğu günden bu yana 12 bin metrekarelik kapalı alanda 110 çalışanımızla Konya’ya hizmet vermeye devam etmektedir. Her zaman dürüstlük güven kalite prensibiyle yoluna devam eden işletmemiz, 1986 yılında Türkan hırdavat ismiyle toptan ve perakendecilik sektöründe tüm Türkiye’ye hizmet veren bir yapıya ulaşmıştır. Başta Konya’mız olmak üzere daha büyük katkı vermek hedefinde olan şirketimiz, profesyonel yönetim anlayışıyla kurumsallaşmaya önem vermiş, 2008 yılında Kamil Türk hırdavat limitet şirketi olarak bu yolda önemli adımlardan birini daha atmıştır.”

 

Açılışta konuşan Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak da, “Bugün önemli bir markanın açılışında buradayız. Ülkemizin üzerinde oynanan oyunları, özellikle dolar ve euro bandındaki oynanan oyunlara hep beraber şahitlik ediyoruz. Bizim daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz ve istihdam oluşturmamız gerekiyor. Ben bu işletmemizin inşallah hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.

 

Hedeflerinin Türkiye’ye hizmet vermek olduğunu söyleyen Ali Türk, 7Kat endüstriyel yapı marketin kendi alanında tek olduğunun altını çizerek, dergimize detaylı bilgiler verdi.

 

-Yedi katın şu anki yapılanması nasıl oluştu?

 

7 Kat endüstriyel Yapı market yapılanmamız mağaza müdürü, sanal mağaza müdürü, kurumsal satış bölümü -ki bu bölüm ihale takipleri, büyük firmaların takiplerinin yapıldığı ve kart satışlarının yapıldığı bölümdür- dördüncüsü ve en önemlisi ise proje ekibi şeklinde olacak.

 

Elektronik Kilit ve Teknik Hırdavat Hizmeti Vereceğiz

 

Biz Kale Kilit,YALE, ITO gibi büyük kilit firmalarının bütün elektronik kilit sistemlerinin ana bayiliğini yapıyoruz. Mesela bölgemizde yeni bir otel açılsa, bu otelin bütün elektronik kilit sistemini yapabilecek kapasitedeyiz. Veya yeni açılan bir yüzme havuzu ya da fitness merkezinin parmak izi kilit sisteminin takibini yapabiliyoruz. Aynı zamanda Kale Kilitin 7/24 servis hizmetini de sağlayacağız.

 

İkinci olarak teknik hırdavat kısmı var. Proje ekibi bu teknik hırdavat kısmında firmaların takibini yapıp o firmanın ihtiyaçları doğrultusunda tespit ve önerilerde bulunacak. Proje ekibi bir kaç koldan sahada aktif olarak faaliyetlerini sürdürecek.

 

Ayrıca kurumsal satış içerisinde Kamil Türk’ün birçok müşterisi var. Bu mağaza oturan bir yapıdan ziyade daha aktif bir seyir izleyecek.

 

Kart sisteminden bahsedecek olursanız, bu anlamda nasıl bir yol izlenecek? Mesela usta kartı olacak mı?

 

7 Kat avantaj kartı aynı zamanda usta kartı olacak. Özel bir bankayla trio kartla ilgili olarak anlaşmamız var. Trio kartla kurumsal satış anlamında büyük ölçekli satışlar hedeflenecek ve bu satışlarda kullanılacak.

 

Prensip olarak konsinye ürün bünyemizde bulundurmuyoruz

 

Kamil Türk ‘ün farkı 7 katlı bir hizmet anlayışıyla tümden bir hizmet vermek. Prensip olarak konsinye ürün bünyemizde bulundurmuyoruz. Sadece mal alıp satmak değil, aynı zamanda satış sonrası hizmette de işin içinde olacağız. Ayrıca Konya’da ilk barkotlu sisteme geçen yapı marketiyiz. Tabi Ankara’da İstanbul’da Bursa’da bu sistemin uygulandığı mağazalar var. Fakat bizimkisi butik konseptte tek.

 

-Online satış kısmında neler yapacaksınız?

 

Online satış kısmında profesyonel bir ekip kurduk. Şu anda günlük olarak 10 – 15 civarı bir kargomuz var. Hedefimiz ilk etapta 30 ikinci etapta da günlük 100 – 150 civarı online satış yapmak. Online pazar yerlerinde de mağaza açmış durumdayız. Ayrıca firmamızın kendi online sitesi www.7kat.com.tr de devamlı güncel tutuluyor.

 

 -Son olarak eklemek istediğiniz nelerdir?

 

Kamil Türk Hırdavat olarak 7 Kat Endüstriyel yapı markete bütün birikimimizi aktarmak istiyoruz. İşi iyi bilen tecrübeli bir gruptan oluşuyoruz. Müşteri odaklı hizmet anlayışımız bu noktada da artarak devam edecek.