Anasayfa » Röportaj » “KÄRCHER CENTER KONSEPT MAĞAZALARIMIZIN SAYISINI HIZLA ARTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”

“KÄRCHER CENTER KONSEPT MAĞAZALARIMIZIN SAYISINI HIZLA ARTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Teknolojik temizlik makineleri konusunda dünyanın lider markalarından biri olan Kärcher, profesyonel kanallarda gelişmiş teknolojisi ve yenilikçi ürünleri ile marka bilinirliliğini artırmaya devam ediyor. Kalitesi ile her daim öne çıkan Kärcher’in yakın dönem satış faaliyetleri ve ürün grupları ile ilgili bilgi almak adına Kärcher Türkiye Profesyonel Kanallar Ülke Satış Müdürü Metin Ağar’a yönelttiğimiz sorular doğrultusunda Ağar; “Sektörün gelişmesi ve ürünlerimize olan taleplerin her geçen gün artmasıyla daha ulaşılabilir olmak adına hizmet noktalarımızın ve Kärcher Center konsept mağazalarımızın sayısını hızla arttırmaya devam ediyoruz.” diyerek son dönem çalışmalarından söz etti.

 

MetinAğarFirmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Kärcher 1935 yılında, sanayileşmenin başlangıcından itibaren Almanya’nın ilerlemesine büyük katkıda bulunmuş mucit ve girişimci Alfred Kärcher tarafından Almanya, Stuttgart’ta bir aile şirketi olarak kuruldu. Bugün 190’dan fazla ülkede 40.000 satış ve servis noktası bulunan Kärcher, 12 binin üzerinde çalışan sayısı ile dünyanın her yerinde müşterilerine temizlik konusunda gelişmiş teknoloji desteği sağlayan bir Alman firmasıdır.

Dünyanın teknolojik temizlik makineleri konusunda lider üretici olan Kärcher, 2000 yılından bu yana Türkiye’de de ev ve profesyonel alanda müşterilerine gerçek temizliği sunmaya devam ediyor. Ülkemizde 2017 yılı itibariyle bütün ürün gamımızın sergilendiği 16 Kärcher Center konsept mağazamızla, kullanıcılarımıza satış hizmeti ve teknik destek sunuyoruz. Bunun dışında B2B direk satış ekiplerimiz, yüzlerce bayimiz, 50’den fazla teknik servis iş ortağımız ayrıca perakende zincir mağazaları ve internet satış kanalları aracılığıyla Türkiye çapında gerek profesyonel gerekse ev tipi kullanıcılara ürün ve hizmetlerimizi ulaştırmaya çalışıyoruz. Sektörün gelişmesi ve ürünlerimize olan taleplerin her geçen gün artmasıyla daha ulaşılabilir olmak adına hizmet noktalarımızın ve Kärcher Center konsept mağazalarımızın sayısını hızla arttırmaya devam ediyoruz.

 

Ürün portföyünüzde neler yer alıyor?

Temizlik teknolojileri alanında en fazla ürün çeşitliliğine sahip şirket olarak, temizlikle ilgili tüm makineleri üretiyoruz.

Ürün ve hizmetlerimiz, profesyonel ve ev tipi ürün kullanıcılarına göre iki farklı iş kolunda değerlendirilebilir. Profesyonel ürün grubumuzda; basınçlı yıkama makinelerinden, zemin otomatlarına; halı yıkama makinelerinden, buharlı temizlik makinelerine; kuru, ıslak-kuru ve endüstriyel vakum makinelerinden, yol süpürücülerine ve belediye ekipmanlarına kadar çok geniş iş kolları için temizlik çözümleri bulunuyor.

Ev ve Bahçe kategorimizde ise; bir evin iç ve dış tüm alanları için temizlik çözümleri sunan yine çok geniş bir ürün çeşitliliğimiz var. Elektrikli süpürgeler, buharlı temizlik makineleri, halı yıkama makineleri ve şarjlı cam temizleme makinesi gibi ev tipi ürünlerimizle, bir evdeki her türlü detaya yönelik temizlik çözümleri sunuyoruz. Yine ev tipi ürün kategorisinde dış alan dediğimiz ürünlerde ise; basınçlı yıkama makineleri, süpürücüler, sulama sistemleri, bahçe pompaları gibi ürün çeşitliliğimizle aslında temizlik anlamında tüm yaşam alanlarına dokunuyoruz.

Profesyonel Kanallarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Kärcher profesyonel kanallarda gelişmiş teknolojisi ve yenilikçi ürünleri ile tanınmaktadır. Stratejimizi global yapımızda da olduğu gibi bayi ve doğrudan satış kanalları ile geliştiriyor ve bu kanallara yatırım yapıyoruz. Dünya çapında 500’ den fazla bayimizle Türkiye’de de büyümeye devam eden Kärcher, konsept mağazalarının sayısını bu yıl Türkiye’de 16’ya çıkardı. Bu mağazalarımızda tüm perakende ve profesyonel kanal ürünlerimizi, aksesuarlarını ve teknik servis hizmetini bir arada sunuyoruz. Bunlardan 12 tanesi Türkiye çapında illerdeki bayilerimizde, 4 tanesi de bizim bölge müdürlüğü ve servis merkezlerimizde hizmet veriyor. Kärcher Türkiye olarak İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’ya gibi şehirlerde bayi ağımızı genişlettik. Antalya’da dördüncü mağazamızı açtık. Yatırımlarımıza 2017 yılında da devam ediyoruz.

Doğrudan satış kanallarında ise uzman arkadaşlarımız her sektörün ihtiyacına göre, müşterilerimizin bir çözüm ortağı olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Konaklama yerleri, 2-3 yıldızlı oteller ve küçük işletmelerde tercih edilebilecek profesyonel ürünlerinize bir örnek verebilir misiniz?

Son olarak profesyonel T 7/1 kuru elektrikli süpürge ürünümüze yönelik kampanyamızla, profesyonel bir kuru elektrikli süpürgeyi hem ev tipi hem de profesyonel kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyoruz. Kullanımı çok basit olan ve 7 litre toz haznesi ile daha az toz torbası tüketimi sağlayan Kärcher T 7/1 evlerde ve özellikle küçük işletmelerde hem üstün performans hem de zamandan tasarruf sağlıyor. Sadece 3,5 kg ağırlığı ile kolayca taşınan, saklanan ve kullanılan T 7/1, mükemmel motor gücü ve sessiz çalışma avantajıyla da dikkat çekiyor. 30 Eylül tarihine kadar geçerli olan kampanyamızla Kärcher T 7/1’i 700 yerine KDV dahil 399 TL’ye tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Üstelik 10 adet koyun yünü toz torbası hediyesi ve 2+1 yıl garantisiyle birlikte. Profesyonel T 7/1 hem halıları hem de sert zeminleri mükemmel bir performansta temizliyor. Hafifliği nedeniyle tek elle bile taşınabilen makine, merdiven gibi temizlenmesi zor alanları bile kolaylıkla vakumlayabiliyor.

Bu ürünün diğer rakip ürünlere göre avantajları nelerdir?

Kärcher T 7/1, sadece 3,5 kg ağırlığında olmasıyla büyük avantaj sağlıyor. Bildiğiniz gibi işletmelerde temizlik için bir alanı ve/veya katları dolaşmanız gerekir. T 7/1 tek elle bile taşınabildiğinden son derece pratiktir. Rakip makinelerle karşılaştırıldığında motor gücü ve güç tüketimi yaklaşık yüzde 25 düşüktür. Daha düşük bir güç tüketimine rağmen, emiş gücü, rakiplerine göre yaklaşık yüzde 25 daha yüksektir. Ayrıca T 7/1 düşük sesle çalışma özelliği ile de işletmeler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

En etkili temizlik çözümleri konusunda ne gibi yenilikçi çalışmalar yürütüyorsunuz? Ar-Ge çalışmalarınızın ürün ve hizmet kalitesine olan etkilerini değerlendirir misiniz?

Kärcher’i temizlik teknolojileri alanında ürün çeşitliliği bakımından en zengin marka olarak konumlandırabiliriz. Profesyonel ürünlerimiz; 1 m² alandan bir şehri temizleyebilecek ürün gamına sahip olup; tüm büyük, orta ve küçük işletmelere hitap ediyor. Ev tipi kullanıcılara yönelik ürünlerimiz ise; bir evin tüm iç alanından, dış alanına kadar temizlik ihtiyacına cevap verebiliyor. Ürünlerimizin yüzde 90‘ının yaşı 5 yılın altında. Bu anlamda, en yeni teknolojilerle donatılan, insan ve çevrenin ihtiyacına göre sürekli güncellenen bir teknolojiye sahipler. Kärcher Almanya’da Ar-Ge çalışmalarını yürüten büyük bir ekip var ve yıllık ciromuzun her yıl yüzde 5’ i Ar-Ge’ ye ayrılıyor. Bizim için öncelik her zaman müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine çözüm olacak ürünler geliştirmek. Son olarak bahsettiğim profesyonel T 7/1, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlandı. Gerek taşıma kolaylığı, sessiz çalışması gerekse emiş gücü ve her türlü zemini en iyi performansta temizlemesi profesyonel ve ev kanallarında müşterilerimize gerçek temizliği fazla çaba sarf etmeden sunuyor.

#karcher, #konsept, #mağaza, #temizlik