Anasayfa » Hırdavat & El aletleri » KALE MAKİNA, HİTACHİ DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ İLE BAŞARISINI PEKİŞTİRECEK

KALE MAKİNA, HİTACHİ DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ İLE BAŞARISINI PEKİŞTİRECEK

Yaklaşık 35 yıldır başta hırdavat, makina ve elektrikli el aletleri olmak üzere, iç ve dış pazara tedarik sağlayan Kale Makine; 200 ana bayi, 100’ü aşkın zincir mağaza ile hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Dünya markalarının distribütörlüklerini alan aynı zamanda kendi markası olan KL Elektrikli El Aletleri ve ATLAS Kaldırma Ekipmanları markalarını da pazara sunan Kale Makina, şimdi de Türkiye distribütörlüğünü aldığı Hitachi markası ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kale Makine’nin Hitachi distribütörlüğü ile ilgili bilgi almak ve pazar hedeflerini konuşmak adına söyleşi yaptığımız Kale Makina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Özkara ile kısa bir söyleşi yaparak çalışmaları hakkında bilgi aldık.

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

1974 yılında kurulan firmamız, elektrikli el aletleri başta olmak üzere hırdavat ve teknik hırdavat alanında birçok ürünle hizmet vermektedir. İlk kuruluş yıllarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bayiliğini yapan firmamız 2000 yılı itibariyle dünya markalarının distribütörlüklerini alarak ve kendi markalarımız olan KL Elektrikli El Aletleri ve ATLAS Kaldırma Ekipmanları markalarını oluşturarak sektöre hizmet vermeye devam etmiştir.

Kale Makina olarak bir ürünün distribütörlüğünü alırken öncelikleriniz ve kriterleriniz neler oluyor? Nelere dikkat ediyorsunuz?

Çok değerli ve kuvvetli bir bayi ağımız var. Distribütörlük alırken önceliğimiz bayilerimize en düzgün hizmeti verebileceğimiz ve bayilerimizin karlılıklarından ödün vermeden kolaylıkla satabileceği ürünleri seçmek. Satış sonrasında kalite ve hizmet olarak arkasında durabilecek olmamızda önemli bir kriter.

Distribütörlüğünü yapacağınız Hitachi markasından bahseder misiniz? Türkiye’de bilinirliği ve hedef pazarları nedir?

Hitachi markası 70 yıllık geçmişi ve dünya pazarlarında 1 numaralı elektrikli el aletleri olma hedefi ile yola çıkmış dev bir markadır. En eski ve en deneyimli özel sermaye şirketlerinden biri olan KKR ile ortaklık kuran şirket böylece hedeflerine çok daha hızlı ulaşma konusunda dev bir adım atmıştır. Bu süreçle birlikte Türkiye’de zaten belirli bir düzeyde olan bilinirliği yapılacak yatırımlarla çok daha fazla artacak ve profesyonel kullanıcıların en büyük yardımcısı olacaktır.

Hitachi markasının kalitesi ile ilgili neler söylemek istersiniz? Ürün özelliklerinden, kalitesinden bahseder misiniz?

Hitachi markası sürekli güvenilir ürünler ve hizmetler sunar. Yüksek kaliteli ürünleri ile kendini piyasada ispatlamış bir markadır. Ayrıca kömürsüz motorlu ürünler ve yeni nesil MultiVolt kablosuz elektrikli el aletleri gibi 2.500’den fazla patent ve endüstride ilk olan ürünleri mevcuttur. Yeni pazarlar oluşturacak yenilikçi ürünler her geçen gün piyasaya sunulmaktadır.

Yeni distribütörlüğünüz ile pazar hedeflerinizden bahseder misiniz?

Türkiye geneline yayılmış 250 den fazla bayimiz ve toptancılarımızla tüm pazarda söz sahibi bir firmayız, yeni markalarımızla bunu pekiştirmek ve hem endüstriyel kullanıcılara hem de profesyonel kullanıcılarımıza daha çok ulaşmak öncelikli hedefimiz olmaya devam edecektir.

Bayilik ile ilgili beklentiniz nedir? Dağıtım kanallarını nasıl oluşturmayı düşünüyorsunuz?

Güçlü işbirliği, kalıcı dostluk felsefemizle edindiğimiz güçlü bir bayi ağımız var. Yeni dönemdede bayi ağımızla yola devam ediyoruz. Yeni bayi adaylarımızı da sistemimize uyacak ve son kullanıcılara en iyi hizmeti verebilecek şekilde seçiyoruz.

Hitachi distribütörlüğü ile pazara ne gibi avantajlar sunacaksınız?

Geniş ürün yelpazesi ile profesyonel kullanıcılara avantajlı bir alternatif sunarken aynı zamanda 3 yıllık garanti ile tüketicimizi koruma altına alarak en iyi hizmeti sunacağız.

2017 yılını firmanız ve sektör açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? 2018 yılını için beklenti ve hedefleriniz nelerdir?

2017 bizler için bir geçiş yılı oldu. Yeni markamız Hitachi ile birlikte 2018 yılı için hedeflerimizi çok daha fazla büyüttük. İş ortaklarımız ile birlikte 2018 yılını çok daha verimli geçireceğimizi düşünüyoruz.

#kale, #HITACHI, #elaletleri