İTAL MAKİNA: “EGO firmasını Türkiye pazarına sunmanın heyecanını yaşıyoruz”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
ITAL A.Ş. olarak bahçe ve tarım aletleri sektöründe distribütörü olduğumuz markalarımız ile 1994 yılından beri faaliyet göstermekteyiz. 2011 yılında HYUNDAI Korea ile anlaşmamızın yürürlüğe girmesi ile ürün çeşitliliğimizi orta ve üst segmente hitap eden geniş bir seviyeye çıkardık. 2014 sonu itibariyle HYUNDAI eletrikli el aletlerinin de dağıtım ve pazarlamasına başladık. Ağır ama emin adımlarla bizim için yeni olan bu pazarda da iyi ürünlerle başarılı sonuçlar alıyoruz. Kullanıcılara sunduğumuz ürünlerimizde fiyat kalite orantısı mutlaka en yüksek seviyededir, ciddi ve titiz aşamalardan geçebilen kaliteli ürünleri buluşturmaya devam edeceğiz.
İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?
Standımızda HYUNDAI tüm ürün gruplarıyla bulunuyor, ziyaretçilerimiz yenilenen motorlu testere çeşitlerimizi, elektrikli el aletlerini, basınçlı yıkama makinalarını, jeneratörleri ve kompresörleri yakından görebilecekler. ve sıra dışı motorlu testeresi ile odun keserek özel bir deneyim yaşayabilecekler.
İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
Beklentimiz yeni firmalar ile tanışmak özellikle hırdavat sektöründeki bayi kanalımızı genişletmektir.

Bu yıl özellikle hangi ürün grubunda öne çıkıyorsunuz?
Bu yıl Akülü Bahçe Makinaları konusunda ABD’nin lider, dünyanın ileri gelen EGO firması ile distribütörlük anlaşması yaparak Türkiye pazarına sunmanın heyecanını yaşıyoruz. EGO teknolojik altyapısı ve üretim kalitesini, yenilikçi olma ilkesiyle birleştirerek bulunduğu pazarlarda sıra dışı başarılara imza atmış bir firma. Mevcut benzinli pazarını kökten değiştirecek, performansları ile benzinli motorların birebir yerine geçebilecek ürünler üretmektedir. Temiz ve ekonomik enerji tüketimi, azalan bakım masrafları, kullanım kolaylığı gibi birçok avantajı düşünüldüğünde; akülü ürünlerin Türkiye pazarında kısa sürede yayılacağını düşünüyorum. Ziyaretçilerimiz bu özellikli markanın ürünlerini görebilecek ve kullanma imkanı bulacaklar.
2018 yılı beklenti ve hedefleriniz nelerdir?
Yeniliğe ve gelişmeye inanan bir firma olarak bu yılda ürün gamımıza eklenen pek çok yeni ürün ve yine bu yıl ilk defa satışa sunacağımız EGO marka akülü bahçe makinalarımız var. %20 büyüme hedefimiz doğrultusunda 2018 yoğun bir çalışma planı içinde geçecek.
Sizce sektör içerisinde yaşanan en büyük problem nedir? Çözüm öneriniz var mı?
Öncelikle halen kayıt dışı ürünlerin ticaretinin yapıldığını görüyoruz. Bir şekilde ülkemize sokulan birçok ürün, faturasız şekilde veya kayıt dışı satılıyor. Aynı şekilde birçok üründe sanayi bakanlığının yönetmeliğine uygun etiketlemelerin, kullanım kitaplarının ve CE standartlarının olmadığını görebiliyoruz. Bu bakımdan tüm yönetmeliklere uygun şekilde iş yapan firmaların önüne ciddi bir haksız rekabet konusu çıkıyor. Bu noktada kontrollerin yapılması ve bu şekilde satış yapan, taklit, sahte veya yönetmeliklere uygunsuz ürün satanlardan alışveriş yapılmaması için kamunun bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Satış sonrası hizmet faaliyetlerinizden bahseder misiniz?
%100 müşteri memnuniyeti hedefi ile ürünlerimizi tercih eden herkesin ilk çalıştırmadan itibaren sorunsuz bir kullanım ömrü yaşamaları için çalışıyoruz. Elektrikli el aletleri, bahçe makinaları ve dizel motorlar için farklı uzmanlıklara sahip Türkiye çapında 200’e yakın servisimiz bulunmaktadır. Bünyemizde bulunan merkez servisimiz gerektiğinde doğrudan tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere donanımlı bir ekip ile hizmet vermektedir. Diğer yandan bahçe makinaları konusunda Avrupa’da tanınan bir yedek parça ihracatçısı olarak stok yönetimi; depolama ve sevkiyat konusunda son derece profesyonel çalışmaktayız, amacımız tüm yedek parça siparişlerini aynı gün ve eksiksiz sevk etmektir.
Son kullanıcı neden markanızı tercih etmeli?
Portföyümüzde farklı ürün grupları ve kullanıcılara yönelik; HYUNDAI, LONCIN, EGO ITAL, ORAC, WELKUT, SAMURAI gibi markalarımız bulunmaktadır. KORE’nin sanayi devi konumunda olan en güçlü markası HYUNDAI tabi ki en önemli markamız. Son kullanıcıların tercih sebebi güvenilir ve kaliteli ürünleri, uygun şartlarla garantili bir satış sonrası hizmeti ile birlikte alabiliyor olmalarıdır. Firma olarak bünyemizde olan ürünlerin ortak özelliği ister bir el testeresi olsun ister bir çapa makinası olsun, işlevini eksiksiz yerine getiren parasını hak eden ürünler olmasıdır. Bu noktada hem bayilerimiz hem de kullanıcılarımız nezdinde gördüğümüz sadakat bizim için çok değerlidir.

#ItalMakina, #EGO, #Heycan, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT