Anasayfa » Gündem » İSTANBUL TİCARET: “Ürünlerin daha hızlı ve doğru şekilde sevk edilmesi bu yıl en büyük hedeflerimizden”

İSTANBUL TİCARET: “Ürünlerin daha hızlı ve doğru şekilde sevk edilmesi bu yıl en büyük hedeflerimizden”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
İstanbul Ticaret Hırdavat San. A.Ş. 1987 yılında kurulmuş olup kurulduğu günden bu güne bünyesinde barındırmış olduğu bayilik ve distribütörlüklerle çalıştığı satıcı ve nihai tüketiciye çözüm ortağı olmuş her geçen gün büyüyerek sektörün önde gelen firmaları arasında yer almıştır. Bu büyüme ve gelişmeler yabancı sermayeli firmaların dikkatini çekerek 2015 yılında İngiliz Bunzl firması Türkiye de bir ilk olarak hırdavat ve iş güvenliği firması olarak İstanbul Ticaret’i bünyesine katmıştır. İstanbul Ticaret Hırdavat A.Ş. ve İstanbul Ticaret İş Güvenliği A.Ş. olarak iki firma halinde sektörde yer almaktadır.
İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?
Ürün portföyümüz geniş olduğu için mümkün olduğunca bünyemizde bulunan bütün markaları ön plana çıkarmak istiyoruz. Bu yıl standımızda özellikle 3M markasına ait iş güvenlik -aşındırıcı ve bant ürünlerin fazlaca ön plana çıkacağını düşünüyorum. Ayrıca yine geçen sene ön plana çıkan; Henkel-Stanley -Dewalt Askaynak- Loctite- Yıldız gaz-Dupont-Ansell-Univet-Sel Hortumları ve en önemlisi kendi markamız olan VEO markalarının da fazlaca ön planda olacağını düşünüyorum. İstanbul Ticaret olarak tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Buna bağlı olarak tüm yurttan müşterilerimiz ziyarete gelecekler. Kendileri ile mümkün olduğu kadar ilgilenmeye çalışıp fikir alış verişinde bulunacağız. Standımıza gelen tüm misafirlerimizin standımızdan memnun ayrılmaları için çaba sarf edeceğiz. Keyifli ve faydalı olacak demo çalışmaları ile ürünlerin sağlayabileceği avantajları bizzat fuar alanında müşterilerimize sunmaya çalışacağız. Ayrıca standımız da yeni ürünlerin tanıtılması için de çalışmalar yapılacak. Standımızı ziyaret edecek misafirlerimizi, 3M ürünlerinin uygulamaları ve eğitimi, Henkel yeni ürünlerin tanıtımı, yeni Stanley ve Dewalt ürünlerinin tanıtımı, Yıldız Gaz kesim uygulamaları gibi faaliyet, uygulama ve tanıtım çalışmalarımız beklemektedir,
İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
Sektörümüzde uzun zamandır düzenli olarak yapılan bir hırdavat fuarının olmamasının sektörümüz açısından büyük eksiklik olduğu kanısındaydım.. Neyse ki sizin katkılarınız ile organize olan İstanbul Hırdavat Fuarı bu eksikliğin giderilmesi için bir adım olmuştur. Fuarı ne kadar önemsediğimizi sizlerle yaptığımız görüşmelerde sürekli dile getirdik. Bu fuarda da bulunduğumuz lokasyon olarak güzel bir konuma sahibiz. Gelen tüm ziyaretçilerin rahat dolaşabileceği tüm ürünlerimizi görebileceği bir stand tasarımı hazırladık. Fuar etkinliği uzun zamandır göremediğimiz müşterilerimizi görmek ve yeni müşteriler ile tanışmak için çok uygun bir fırsat oluşturuyor. Geçen sene ki katılım ile beklentilerimizi aşan İstanbul Hırdavat Fuarı’nın bu yıl da aynı başarıyı ilerleterek devam edeceğini düşünüyorum. Temennimiz fuarın her sene katılımcı ve ziyaretçi
açısından katlanarak büyümesi yönündedir.Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?
Bildiğiniz üzere bizim gibi pazarlama firmalarının en önemli birimlerinden biri sevkiyat ve depolamadır. Satış&Pazarlama birimimizin aktardığı siparişler doğru ve zamanında gitmesi gerekmekte. Bu yüzden 2018 yılı için en büyük yatırımımızı sevkiyat ve depolama konusunda yaptık diyebiliriz.. Dudullu’da bulunan merkez depomuzu taşıyarak Şekerpınar’da bulunan yeni depomuzda faaliyete başladık. Yeni depomuz ile birlikte daha modern şartlarda ürünlerin depolanmasını ve sevk edilmesi sağlanacaktır. Ürünlerin daha hızlı ve doğru şekilde sevk edilmesi bu yıl en büyük hedeflerimizden biri. Bu yatırımın müşteri memnuniyetinin artmasına katkı sağlamasını umuyoruz. Ayrıca bu yıl Sel Hortumları-Henkel-3MDewalt- Stanley-Ansell gibi portföyümüzde bulunan ürünler ile birlikte satışlarımızı artırmak temel gayelerimizden biri.
2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?
Hırdavat ve nalbur derya deniz gibi… Önü de ucu da çok açık bir sektör. Gelişmekte olan bir ülke olarak sürekli sarf malzeme ihtiyacı olan bir ülkedeyiz Bu yüzden firmalar sürekli olarak kendilerini her konuda geliştirmek zorunda. Bizler de sürekli eğitimler alarak müşterilerimizin istekleri doğrultusunda bilgilendirmeler yapmaya çalışıyoruz. Tabi ki en büyük temennimiz, 2018 yılının bir önceki yıla göre hem genel ülke ekonomimiz hem de sektörümüz için daha faydalı bir yıl olmasıdır. 2018 yılında pazarın biraz daha büyümesi ve yeni projeler ile birlikte sektörümüz için daha büyük fırsatların ortaya çıkacağına inanıyorum.
Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

 2018 yılının sektörümüzde faaliyet gösteren tüm şirketler için faydalı bir yıl olmasını temenni ediyorum. Umarım biz de dahil tüm şirketler hedeflerine ulaşabilirler.

#IstanbulTicaret, #urun, #hizli, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT