Anasayfa » Röportaj » İSTANBUL HIRDAVAT FUARI’NI ÇOK BAŞARILI BULDUK

İSTANBUL HIRDAVAT FUARI’NI ÇOK BAŞARILI BULDUK

Genel olarak İstanbul Hırdavat Fuarı’nı çok başarılı bulduk. Hem fuar öncesi yoğun tanıtım faaliyetleri, hem ziyaretçi yoğunluğu oluşturma ve fuar esnasında ilginin devam etmesi bizi katılımcı olarak çok memnun etti.Fuar şirketimize ciddi tecrübeler kazandırdı. Fuar ilk defa düzenlenmesine rağmen ciddi bir organizasyondan söz edebiliriz.

Fuar bize ciddi fırsatlar sundu

Fuar süresince ciddi temaslarımız oldu ve bu süreç fuar sonrasında da devam ediyor. Bizim açımızdan önemli olan uzun vadeli ticari ilişkiler geliştirebilmek ve bunun altyapısını oluşturmak. Fuar bize ciddi fırsatlar sundu, şu anda hem yurt içi hem de yurt dışı geri dönüşlerimiz var ve bunların yakın zamanda çoğalacağına inanıyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarın’ın daha önce olmayışı gözle görünür bir eksiklikti

Sektör açısından İstanbul Hırdavat Fuarın’ın daha önce olmayışı gözle görünür bir eksiklikti. İstanbul Hırdavat Fuarı’nın bu eksikliği kapatacağını umut ediyoruz. Çünkü daha gidilmesi gereken uzun bir yol var. Önümüzdeki yıllarda bu açığın sizin tarafınızdan kapatılmasını temenni ediyoruz. Sektör çok büyük ve bir o kadar da dağınık. Bu dağınıklığı tek bir fuar altında toplamak ve bunu sürekli hale getirmek ciddi bir başarı olacak

Ciddi alıcılardan oluşan çok yoğun ziyaretçi grupları  ağırladık

Öncelikle ziyaretçi profillerinin sektörün içinden ve profesyonellerden oluştuğunu düşünüyoruz. Yurt genelinde ciddi alıcılardan oluşan çok yoğun ziyaretçi grupları ağırladık. Sadece ziyaretçiler açısından handikap sayılacak konu daha çok katılımcı görmeyi umut ediyor olmalarıydı. Açıkçası yurt dışı ziyaretçi pek beklemiyorduk bu konuda da beklentilerimizin üzerinde bir ziyaretçi sayısı vardı. Katılımcılara gelirsek biraz önce bahsettiğimiz gibi ziyaretçiler açısından daha ciddi bir beklenti oluşmuş. Gelecek yıllarda bu konuda da yoğun çalışmalar yapılmalı diye düşünüyoruz.

#firsat, #ziyaretci, #fuar