Anasayfa » Gündem » İstanbul Hırdavat Fuarı 3’üncü Yılında 3 Salonda

İstanbul Hırdavat Fuarı 3’üncü Yılında 3 Salonda

Tüm sanayi kollarına hitap eden hırdavat sektörü üretimdeki çarkların dönmesinde lokomotif rolü üstleniyor. Yerli üretimin ve ihracatın önemi sektörümüz tarafından da öncelikler arasında yerini almaya başladı. İstanbul Hırdavat Fuarı ekibi olarak ilk fuarımızdaki 25 yabancı ülke ziyaretçimizi 56 ülkeye çıkardık. 2. Fuarımızda yabancı ziyaretçi sayısındaki artış ile 3’üncü yılımızda “Uluslararası” unvanını aldık. Uluslararası kimliğimiz ile yurtdışı ziyaretçi çalışmalarımıza öncelikli olarak fuarımızı ağırlıkta ziyaret eden Ortadoğu ve Balkan bölgelerinden başladık. Her yıl iki katına çıkardığımız yurt dışı ülke sayısını 120 ülke hedefi ile çalışıyoruz. Tek salonla başlayan 3’üncü yılında 3 salonda gerçekleştireceğimiz 14-17 Mart 2019 3’üncü “Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı”, Türk Malı ürünlerinin Türkiye ve Dünya’ya açılan kapısı olacak.

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na Katılın, Fırsatlar Arenasında Yer Alın

Küçük ve orta ölçekli firmalar için dış pazarlara açılma imkânı, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sektör profesyonelleri ve satın alma yetkilileri ile buluşma fırsatı, yeni pazarlar, yeni hedef ülkeler, yüksek iş hacmine anında erişim olanağı, nitelikli ziyaretçi ile geniş networking imkânı sağlanan, 3’üncü “Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı”, endüstriyel yelpazesinde daha geniş müşteri portföyüne erişim olanağı sunuyor. Üretim verimliliğini ve rekabeti artırmayı hedefleyen küçük ve orta boy işletmelerin Türkiye’den ve çevre ülkelerden gelerek fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl da fuarın sponsorları olan Karbosan Platinum, Magmaweld, Egebant, SGS El aletleri ve Uğur Hırdavatçılık Gold sponsorluklarını yenilediler. 3’üncü yılında üçüncü salonunu açan fuar, büyüyerek yoluna devam ediyor.

56 Ülke 76 İlden 8 bin 584 Katılımcı

Geçtiğimiz fuarda, 4 gün boyunca toplamda 8 bin 584 ziyaretçiyi ağırlayan, Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, sektörde iz bırakan bir organizasyonla kapanışını yaptı. Fuarı ziyaret edenler arasında Kosova, Lübnan, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Makedonya, Ürdün, Cezayir, Fas, Irak, Tunus, Suriye, İran, Romanya, Kıbrıs, Azerbaycan, Almanya, Çin, Arnavutluk, İsrail, Belgrad, Özbekistan, İtalya, Rusya, Türkmenistan, Fransa, Avusturya, Bosna, Gana, İspanya, Libya, Yemen, Mısır, Hollanda, Aman, Güney Afrika,, Yunanistan, Malta, Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Şili, Gürcistan, Hırvatistan, Slovenya, Macaristan, Birleşik Krallık, Ukrayna, Kazakistan, Danimarka, Kırgızistan, Pakistan ağırlıklı olmak üzere 56 ülkeden misafirlerini ağırlayan fuara, yurt içi  illerinden de yoğun katılım gerçekleşti. Toplamda 76 ilden ziyaretçi alan organizasyona en çok ilgi gösteren iller arasında Bursa, Kocaeli, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Konya, Gaziantep, Sakarya, Kayseri, Eskişehir, Adana, Manisa, Samsun, Denizli, Balıkesir, Antalya, Çanakkale, Düzce, Diyarbakır, Zonguldak, Trabzon, Kütahya, Mersin, Afyonkarahisar, Şanlıurfa, Ordu, Edirne, Aksaray, Muğla, Kastamonu, Kahramanmaraş, Bilecik, Malatya, Amasya, Çorum, Nevşehir, Bartın, Isparta, Ardahan, Sinop, Rize ve Kars yer aldı.