Hırdavat Sektörü 4. Kez Bir Araya Geliyor!

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı 12 – 15 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde sektörü ağırlamaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin hırdavat sektöründeki tek ihtisas fuarı olan Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, gerçek ticari bir arenaya ev sahipliği yaparak üretimin, ihracatın ve sanayinin iş hacminin arttırılmasına yönelik özel fırsatlar sunuyor. Fuarda etkin sonuçlar alınabilmesi için; yurt dışı ve yurt içi ziyaretçi çalışmaları konusunda uzmanlaşmış ekiple, hedef ülke & hedef sektör eşleştirmeleri yapılarak doğru ve sağlıklı iletişim çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Proje Müdürü Zülküf Karadayı, fuarın her yıl yaklaşık iki kat büyüyerek bütün sektörü kucaklayan bir proje olarak ilerlediğini kaydetti. Karadayı şöyle konuştu: “Türkiye, stratejik konumu ve ticari vizyonu sebebiyle Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun merkezinde, üreticileri ve alıcıları kolaylıkla bir araya getirebilme avantajı ile kendi başına gelecek vaat eden pazar olmakla birlikte, komşu ülkeler de göz önüne alındığında çok büyük bir pazara erişim olanağı sunuyor. Bu bakımdan fuarımız yurt içi tedarikçi ve toptancılar açısından bir toplanma yeri olduğu gibi yurt dışı ile Türkiye ve çevresi açısından da önemli bir buluşma noktası haline geldi.”

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na Katılın, Fırsatlardan Faydalanın

Üretim yapan büyük, küçük ve orta ölçekli firmalar için dış pazarlara açılma imkânının nitelikli fuarlardan geçtiğini ifade eden Zülküf Karadayı, 4. Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nın dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sektör profesyonelleri ve satın alma yetkilileri ile buluşma fırsatı, yeni pazarlar, yeni hedef ülkeler, yüksek iş hacmine anında erişim olanağı, nitelikli ziyaretçi ile geniş networking imkânı sağladığını söyledi. Hırdavat fuarının uluslararası unvanını alması ve tüm sanayi sektörlerine hitap etmesiyle daha geniş müşteri portföyüne erişim olanağı sunarak, üretim verimliliğini artıracak nitelikli ziyaretçilerin, rekabeti artırmayı hedefleyen büyük, küçük ve orta boy işletmelerin Türkiye’den ve çevre ülkelerden gelerek fuarı ziyaret etmesi bekleniyor. Üç yıllık yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi profiline bakıldığında fuarımız, alanında uzman, ne istediğini bilen, işi hırdavat ve nalburiye olan nitelikli profesyonel ziyaretçi kitlesi tarafından ilgi ile takip edilen fuar haline gelmiştir. Uluslararası hırdavat fuarımız ile ihracatımızı artırdığımız bölgeler arasında Ortadoğu, Balkanlar ve Afrika bölgesi ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Avrupa birliği üyelerinin de yeni gözdesi yerli markalarımız olmaya başlamıştır. Üye ülkeler arasındaki ürünler nezdinde oluşan anti-dampinglerle mücadele yerine bizden alacakları rekabetçi ve kaliteli üründe sadece KDV oranını ödeyeceği bilincinde olan Avrupa ülkeleri yeni pazar arayışında merkezi coğrafyada ve lojistik açısından da hızlı dönüş alacakları yerli markalarımıza yönelme başlamıştır.

62 ülke 150 şehirden 9 bin 215 profesyonel ziyaretçi

4 gün boyunca toplamda 9 bin 215 ziyaretçiyi ağırlayan 2019 Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, sektörde iz bırakan bir organizasyonla kapanışını yaptı. Fuarın en büyük destekçileri Ana Sponsorlukla Nalbur Teknik dergisi, Platinum sponsorlukla Karbosan, Gold Sponsorlukla Egebant, Uğur Hırdavatçılık ve SGS El Aletleri gibi saygın firmalar oldu. 12-15 Mart 2020 tarihlerindeki hırdavat fuarında önde gelen saygın firmalarından daha fazlasının sponsorluk destekleri ile daha kapsamlı bir organizasyon yapısı hızla oluşmaya başladı.

Sektörün tüm paydaşları bir araya geliyor!

Üreticiler, tüketiciler, satın almacılar, uygulamacılar, yurt içi ve yurt dışı temsilciler olmak üzere, sektörün tüm mensupları, Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nda bir araya geliyor. İşi nalburiye ve hırdavat olan katılımcılar arasında yerinizi alarak, yeni iş sezonuna da heyecan verici bir başlangıç yapabilirsiniz.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili daha detaylı bilgi için: www.istanbulhirdavatfuari.com