Hırdavat Sektörü, 12 – 15 Mart Tarihleri Arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde Yeniden Bir Araya Geliyor

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı 12 – 15 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde daha büyük bir alan, daha geniş katılım ve daha geniş zaman dilimiyle sektörü ağırlamaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin spesifik anlamda tek organizasyonu olan Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, gerçek ticari bir arenaya ev sahipliği yaparak, üretimin ihracatın ve sanayinin iş hacminin arttırılmasına yönelik özel fırsatlar sunuyor. Fuarda etkin sonuçlar alınabilmesi için; yurt dışı ve yurt içi ziyaretçi çalışmaları konusunda uzmanlaşmış ekiple, hedef ülke & hedef sektör eşleştirmeleri yapılarak doğru ve sağlıklı iletişim çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Türkiye, stratejik konumu ve ticari vizyonu sebebiyle, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun merkezinde, üreticileri ve alıcıları kolaylıkla bir araya getirebilme avantajı ile kendi başına gelecek vaat eden pazar olmakla birlikte, komşu ülkeler de göz önüne alındığında çok büyük bir pazara erişim olanağı sunuyor.

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na Katılın, Fırsatlardan Faydalanın

Üretim yapan büyük, küçük ve orta ölçekli firmalar için dış pazarlara açılma imkânı nitelikli fuarlardan geçiyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sektör profesyonelleri ve satın alma yetkilileri ile buluşma fırsatı, yeni pazarlar, yeni hedef ülkeler, yüksek iş hacmine anında erişim olanağı, nitelikli ziyaretçi ile geniş networking imkânı sağlayacak olan 4. Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, 12-15 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Endüstriyel yelpazesiyle daha geniş müşteri portföyüne erişim olanağı sunan, üretim verimliliğini artıracak nitelikli ziyaretçilerin, rekabeti artırmayı hedefleyen büyük, küçük ve orta boy işletmelerin Türkiye’den ve çevre ülkelerden gelerek fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

62 Ülke 150 şehirden 9 bin 215 Katılımcı

4 gün boyunca toplamda 9 bin 215 ziyaretçiyi ağırlayan son Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, sektörde iz bırakan bir organizasyonla kapanışını yaptı. Fuarı en büyük destekçileri Ana Sponsorlukla Nalbur Teknik Dergisi’nin Platinum sponsorlukla Karbosan’ ın Gold Sponsorlukla Egebant, Uğur Hırdavatçılık ve SGS El aletlerinin desteklediği 137 katılımcılı fuarı ziyaret eden ülkeler arasında Irak, Libya, Çin, Cezayir, Kıbrıs, Suudi Arabistan, İran, İtalya, Kosova, Makedonya, Ukrayna, İsrail, Fas, Rusya, Lübnan, Bulgaristan, Kazakistan, Tunus, Yunanistan, İngiltere, Almanya, Sırbistan, Suriye, Azerbaycan, Belçika, Mısır, Hindistan, Afganistan, Arnavutluk, Filistin, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Kuzey Kore, Hollanda, Tayvan, Özbekistan, Kanada, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Gürcistan, Ürdün, Kuveyt, Nijerya, Polonya, Katar, Kuzey Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri,  Andora, Avusturya, Bosna Hersek, Kamerun, Kırgızistan, Moldova, Uman, Portekiz, Somali, Tacikistan, Vietnam yoğunlukta olmak üzere birçok ülkeden misafirlerini ağırlayan fuara, yurtiçi illerinden de yoğun katılım gerçekleşti.

Organizasyona en çok ilgi gösteren iller arasında; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Konya, Tekirdağ, Kayseri, Adana, Manisa, Eskişehir, Gaziantep, Bartın, Denizli, Balıkesir, Mersin, Antalya, Samsun, Zonguldak, Düzce, Kütahya, Diyarbakır, Afyon, Edirne, Çanakkale, Çorum, Kastamonu, Aydın, Trabzon, Aksaray, Erzurum, Yalova, Bilecik, Malatya, Batman, Hatay, Ordu, Kırklareli, Mardin, Uşak, Aydın, Şanlıurfa, Elazığ, Isparta, Karabük, Rize, Muğla, Van, Yozgat, Bolu, Kütahya, Karaman, Tokat, Adıyaman, Kahramanmaraş, Sivas, Giresun, Amasya, Artvin, Bitlis, Erzincan, Bayburt, Bingöl, Sinop, Ardahan, Burdur, Çankırı, Kilis, Malatya, Niğde, Iğdır, Kırşehir, Muş yer aldı.

Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayarak üretici, ithalatçı, bayii ve tüketiciyi buluşturan Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na yurt dışı alım heyetleri,  esnaf ve sanayi odaları eşlik etti. Fuar, alım heyetleri ile katılımcıları bir araya getirerek sektörün gelişimi için önemli iş birliklerine zemin hazırladı.

Sektörün tüm paydaşları bir araya geliyor

Üreticiler, tüketiciler, satın almacılar, uygulamacılar, yurt içi ve yurt dışı temsilciler olmak üzere, sektörün tüm mensupları, Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nda bir araya geliyor. İşi nalburiye ve hırdavat olan katılımcılar arasında yerinizi alarak, yeni iş sezonuna da heyecan verici bir başlangıç yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin:

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.istanbulhirdavatfuari.com web sitesini ziyaret ederek bağlantı kurabilirsiniz. Katılım için zulkuf.karadayi@voli.com.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.