Anasayfa » Gündem » Hassan ’da yenilikler hız kesmeyecek

Hassan ’da yenilikler hız kesmeyecek

ntder1Geride kalan yılı değerlendirmek üzere bir araya gelen Hassan bayileri, Hassan’ın yeni dönem faaliyetleri, yeni ürünler, bayi ilişkileri ve geleceğin vizyonunu tartıştı.

Hassan’ın 2015 yılı faaliyetleriyle ilgili bir sunumla başlayan toplantıda; yurt içinde 280 bin kilometre yol kat edildiği ve bu yolculukta ana bayi, tali bayi ve nalbur ziyaretlerinin yanı sıra şantiye ve yapı market ziyaretleri gerçekleştirilerek, tali bayi ve nalburlara toplam 15 bin bedelsiz yeni ürün dağıtımı yapıldığı vurgulandı. Bu çerçevede bayileri için pazarda yeni talepler oluşmasını sağlayan Hassan’ın, yurt içinde sürdürdüğü faaliyetlerin yanı sıra küresel pazarda yaptığı çalışmalar da 2015 yılında sektöre ışık tutmaya devam etti.

Yapı kimyasalları ve iş güvenliği sektörüne de Hassan imzası atılacak

Bayi toplantısında bir konuşma yapan Hassan CEO’su Mümtaz Hasdemir, “Bu yıl Helix model şerit metremizle iki yeni ürün grubunu piyasaya sunacağız. Bu iki ürün grubunu oluştururken stratejimizi, yalnızca ürünleri bir noktadan tedarik edip diğer bir noktaya ulaştırmak olarak belirlemedik. Bir markanın başka bir marka ile güçlü birliktelik kurup en iyi hizmeti sunması mantığı ile baktık” derken, Hassan olarak yeni ürün gruplarının yapı kimyasalları ve iş güvenliği alanında olacağı bilgisini paylaştı. Bu ürünlerin oluşumuyla ilgili ciddi bir pazar araştırması ve ar-ge çalışması yaptıklarının altını çizen Mümtaz Hasdemir, iş güvenliği malzemelerinde öncelikle bayilerden gelen talepler doğrultusunda, iş güvenliği ayakkabılarıyla çalışmaya başladıklarını dile getirdi.

Toplantıda, Hassan üretim süreçlerindeki teknoloji yatırımlarına da değinen Mümtaz Hasdemir, “Üretim teknolojimizde ciddi yatırımları yaptık. Daha fazla robot kullanımıyla otomasyon sistemimizi geliştirdik. Bu sayede üretim kapasitesi ve kaliteyi en yüksek seviyeye çıkartarak, pazardan gelen tüm taleplerin karşılanmasını sağladık. Dijital pazarlama alanında da yatırımlarımız devam etti. Dekor Mobil uygulaması ile işinizi kolaylaştırıyoruz. Ana bayilerimizle birlikte tali bayiler ve nalburlar da artık bu uygulamayla tüm ürün bilgilerine anında ulaşabilecekler” dedi.

ntder2Hassan’ın bayileri ile paylaştığı 2015 yılı faaliyetlerine ilişkin önemli satır başları ise şöyle sıralandı:

– Hayata geçirilen kargo takip sistemiyle, tüm bayi gönderileriyle ilgili bilgilere eksiksiz ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlanarak, hem hizmet kalitesi artırıldı hem de bir yıl içinde bayilere 140 bine ulaşan sevkiyat gerçekleştirildi.
– İş ortaklarına daha yakın ve daha ulaşılabilir olmak için Facebook, Twitter ve Linkedin hesaplarıyla sosyal medyadaki güçlü konumunu koruyan Hassan, yeni bir uygulama olarak Dekor Mobil uygulamasını müşterilerinin hizmetine sundu. Bu uygulama sayesinde bayilerinin fiyat listelerini dilediği yerde görüntüleyebilmeleri, Excel ve PDF formatında paylaşabilmeleri ve uygulamada yer alan barkod okuyucu ile ürün barkodu okutularak, ürüne ait uygulama videoları ve ürüne ait özelliklere daha hızlı ulaşılabilmesi sağlandı.

Hassan’ın fark oluşturan organizasyonları ile bayiler bir arada

– Artık gelenekselleşen, bayilere özel yurt dışı seyahatlere 2015 yılı boyunca da devam eden Hassan, bu yıl bayileri ile önce ABD’yi, ardından da Umre temasıyla Suudi Arabistan’ı ziyaret etti. 2016 programında ise ana bayileri bekleyen yeni rota, 2015’te inşa edilen ve ilk kez 2016’da Avrupa nehirlerine indirilecek olan ve yine ilk kez kurumsal bir firmanın bayi tatil organizasyonuna ev sahipliği yapacak “Dünyanın En Lüks Nehir Gemisi” ile dört ülkeyi kapsayacak muhteşem bir Avrupa seyahati olacak.

– Bununla birlikte tali bayileriyle Antalya ve Afyonkarahisar ziyaretleri gerçekleştiren Hassan, tali bayilerinin ailece katıldıkları bu aktivitelerde futbol maçları, voleybol turnuvası, dart turnuvası, tavla turnuvası gibi bir çok sosyal etkinliğe imza attı ve özel eğitimli personellerin desteğinde oluşturduğu “Çocuk Kulübü” ile ailelerin takdirini topladı.

ntder3Hassan işini sanata dönüştürüyor

– Hassan, 2016 yılında “İşini sanata dönüştürenlere” sloganıyla sanata da yoğun desteğine devam edecek. Hırdavat sektöründe alışılmışın dışında sanatsal etkinlikler gerçekleştiren Hassan, bu çerçevede, fabrikasındaki makine ve robotların seslerini ana temasında tutan özel bir video ve başrolünde sadece Hassan ürünleriyle icra edilen müziklerin tınısı yer alan bir filme imza attı. Hassan grup şirketlerinden Buz Tasarım’ın gerçekleştirdiği bu yaratıcı çalışmalar, Hassan’ın resmi Facebook sayfasından takip edilebilir.