koln

Güney Hırdavat, RoneyPower Markası ile Elektrikli El Aletleri Sektörüne Farklılık Katıyor

61 yıllık tecrübesiyle müşterilerine hizmet veren Güney Hırdavat, hırdavat sektöründeki birçok büyük markanın distribütörlüğünü ve bayiliğini yapıyor. 2007 yılında oluşturduğu Roney markası grubu içinde RoneyPower ile elektrikli el aletleri grubunda da kullanıcılarına ürünler sunan Güney Hırdavat, özel dosya konumuz çerçevesinde dergimizin konuğu oldu.

Öncelikle genel olarak firmanızın kuruluşu ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

1958 yılında Niyazi Güney tarafından Türkiye’nin en önemli ticari merkezlerinden biri olan İstanbul Tahtakale’de kurulmuş olan Güney Hırdavat el aletleri ve hırdavat grubu ürünleri satışı ile ticarete başlamıştır. Zaman içerisinde Avrupa ve Uzak Doğu’dan ithalata, sonrasında da distribütörlüklere uzanan yolda sektöründe öncü firmalardan biri haline gelmiştir.

Ürün gamınızdan bahseder misiniz? Güney Hırdavat olarak hangi markaların bayiliğini yapmaktasınız?

Bosch Elektrikli El Aletlerinin de bir dönem ithalatçı distribütörlerinden biri olan firmamız, şu anda Unıor, Medop, G-Man, Scandsaw Expert, Lidac, Crc, Filex, Boker markalarının Türkiye distribütörlüğünü; Bmi, Bohle, Jasic, Jobo, Keil, Pressol, Resiflon, Silberschnitt, Vola, Weller ve Gefo markalarının ithalatını; Karcher, Chicago Penumatic ve Edding markalarının hırdavat kanalı distribütörlüğünü; Bosch, Esaş, Mano, Ne-Ad ve Viola Valente gibi sektörümüzdeki öncü markaların da bayiliğini yapmaktadır.

Kendinize ait markanız var mı? Varsa detaylı olarak bahsedebilir misiniz?

Sektördeki tecrübemizi kendi markamızla birlikte daha ileriye taşımak için 2007 yılında Roney markasını oluşturduk. Kalite, fonksiyonellik ve geniş ürün gamıyla kısa sürede sektörde aranan markalardan biri haline gelen Roney, tüketicinin de beğenisini kazandı. Ürün gamının artmasıyla elektrikli el aletleri için Roney Power, bahçe ürün grupları için Roney Garden, Avrupa’da ürettirdiğimiz ürünler için de Roney Eurostar markasını oluşturarak markamızı daha da geliştirdik. Ürün geliştirmede ve üretimin her aşamasında gösterdiğimiz hassasiyeti satış sonrasında da devam ettirerek tüketici dostu marka olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Marka bilincini tüm çalışanlarımızla benimseyerek el birliğiyle bayi ağımızı genişletip daha fazla tüketiciye, daha fazla noktada ulaşma hedefimize adım adım ilerliyoruz.

Güney Hırdavat olarak çalışma alanız ve kapasiteniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

 Şuan için;

  • 150 yurt içi ve yurt dışı tedarikçi
  • 1900 müşteri
  • 40 yetkili servis noktası

İle yurt genelinde hızlı, kaliteli ve güvenilir çözümler sunmaya devam ediyoruz.Uzun yıllar Tahtakale’de hizmet verdikten sonra, ürün yelpazesinin genişlemesi, yeni departmanların oluşması ve ekibin büyümesi ile 2007 yılından bu yana İSTOÇ’ta

  • 500 m² showroom
  • 250 m² yönetim alanı
  • 3750 m² depo ve sevkiyat alanı
  • 35 alanında uzman çalışan ile hırdavat sektörüne hizmet vermektedir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Bu sene, hırdavat sektöründe 61. yılını kutlayan firmamız ürün imalatından tedarikine, dağıtımdan son kullanıcıya ulaşana kadar olan süreçte titiz ve hassas çalışmasıyla tüm ürünlere değer katmaktadır.