Anasayfa » Gündem » GÜNEY HIRDAVAT A.Ş.: Bu Sene 60. Yılını Kutluyor

GÜNEY HIRDAVAT A.Ş.: Bu Sene 60. Yılını Kutluyor

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
Firmamız, 1958 yılında Niyazi Güney tarafından, İstanbul / Tahtakale’de kurulmuştur. Hırdavat ve el aletlerinin satışı ile ticari yolculuğuna başlayan Güney Hırdavat, zaman içinde Avrupa ve Uzakdoğu’dan ithalat yapmış, sonrasında distribütörlükler ile devam etmiş ve bu yolda sektörünün öncü firmalardan biri haline gelmiştir. Bosch Elektrikli El Aletleri’nin de bir dönem ithalatçı distribütörlerinden biri olan firmamız, şu anda UNIOR, MEDOP, G-MAN, SCANDSAW EXPERT, LIDAC, CRC, FILEX, BOKER markalarının Türkiye distribütörlüğünü; BMI, BOHLE, JASIC, JOBO, KEIL, PRESSOL, RESIFLON, SILBERSCHNITT, VOLA ve WELLER markalarının ithalatını; KARCHER ve CHICAGO PENUMATIC markalarının hırdavat kanalı distribütörlüğünü; BOSCH, ESAŞ, YILDIZ GAZ, MANO, NE-AD, AFACAN, ERSİM ve VIOLA VALENTE gibi markaların da bayiliğini yapmaktadır. Firmamız, en önemli atılımlarından birini 2007 senesinde RONEY markasını oluşturarak gerçekleştirmiş ve sektöre saygın, aranan bir marka kazandırmıştır. Ürün çeşidinin genişlemesiyle birlikte; elektrikli el aletlerinde RONEY POWER, bahçe aletlerinde RONEY GARDEN ve Avrupa’da
üretilen ürünleri için de RONEY EUROSTAR markalarını RONEY çatısı
altına eklemiştir. Bu sene 60.yılını kutlayan firmamız, 11 sene önce şirket merkezini İSTOÇ’a taşımış ve halen de faaliyetini orada sürdürmektedir.
İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?
Fuarda amacımız, özellikle distribütörlüğünü yaptığımız markaları öne çıkararak, sektörümüzdeki bilinirliklerini artırmaktır. Bunlar; RONEY, UNIOR, MEDOP, CRC, G-MAN, FILEX, KARCHER VE CHICAGO PNEUMATIC markalarıdır. CP(Chicago Pneumatic) bizim çalışmaya yeni başladığımız bir marka. Dolayısıyla, standımızı ziyaret edecek olan misafirlerimiz, özellikle bu ürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olacaklar. İş ortaklarımızın hepsini standımızda ağırlamak, yüz yüze görüşmek ve onlara ürünlerimizi anlatmak istiyoruz. Tabi ki standımızı ziyaret edecek olan iş ortaklarımızı bazı sürprizler de bekliyor olacak.
İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
Çok katılımcı ve ziyaretçinin olduğu, ziyaretçilerin sektörümüzle alakalı profesyonellerden oluştuğu ve hem Türkiye’nin her yerinden hem de yurtdışından ziyaretçilerin gelerek fuarda bolca vakit geçirdiği bir organizasyon olmasını bekliyoruz. Ayrıca; yurtdışındaki fuarlarda da sıkça rastladığımız gibi renkli gösterilerin ve şovların olduğu bir atmosfer de oluşturulursa, fuara gelecek senelerde ilginin daha da artarak büyüyebileceğini düşünüyorum. Buna ilave olarak; misafirlerin fuar alanına kolayca geliş ve gidişlerini sağlayacak; metro istasyonları, havaalanı ve otogar gibi noktalarda hizmet verecek bir shuttle servisi, fuarımıza ciddi bir katkı sağlayacaktır.
Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?
Güney Hırdavat A.Ş. olarak senelerdir hep bir atak ve yatırım içindeyiz. İşlerimizi her sene daha da büyütüyor, hizmet kalitemizi ve ürün gamımızı artırmaya çalışıyoruz. Zamana ayak uydurmak ve sürekli yeni hedefler peşinde koşmak zorundayız. Bu hedefler doğrultusunda şirketteki tüm arkadaşlarımız büyük bir özveri ve istekle çalışmaktadırlar. Mottomuz kaliteli hizmet, kaliteli ürün ve sürekliliktir.
2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?
Türkiye; genç nüfusa sahip olan, dinamik ve çok büyük bir ülke. Ayrıca ülkemizi tek başına 80 milyon nüfuslu bir ülke olarak görmekten ziyade, hinterlandındaki ülkelerle beraber 250 milyonluk bir nüfusa sahip merkez üssü gibi düşünmemiz lazım. Planlarımızı ve organizasyonlarımızı ona göre şekillendirmemiz gerekmektedir. Hırdavat ve nalburiye firmaları olarak, ekonomideki olumlu veya olumsuz tüm gelişmeleri çok hızlı bir şekilde hisseden hassas bir sektörün içinde faaliyet göstermekteyiz. Çünkü sanayi ve inşaatın bizzat tedarikçileriyiz. İşlerimizin 2017’den farklı olacağını düşünmüyor, hatta biraz daha iyi olma ihtimalini yüksek görüyorum. Tabi şu an bir savaş ortamındayız. Ekonomideki gelişmeleri ön görmek çok kolay değil. Fakat ülke dinamiklerimiz çok fazla olduğu için sektörümüz bundan pek fazla etkilenmeyecektir. Bizler gibi endüstriye ve inşaata hizmet veren firmalar, işlerini büyütmeye devam edeceklerdir.
Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Öncelikle yeni yılın, tüm paydaşlarımıza sağlık, huzur ve başarı getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca yapılacak olan fuarın hayırlı ve bereketli olmasını, sektörümüze yeni bir kan getirmesini diliyorum. Bizi de izlemeye devam etsinler diyorum.

#GuneyHirdavat, #yil, #fuar, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT