Anasayfa » Gündem » GÜNDOĞMUŞ A.Ş.: “E- Ticaret, Ürün Çeşitliliği ve Yeni Yatırımlar Bu İşin Olmazsa Olmazı”

GÜNDOĞMUŞ A.Ş.: “E- Ticaret, Ürün Çeşitliliği ve Yeni Yatırımlar Bu İşin Olmazsa Olmazı”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?
1982 yılında ticaret hayatına atılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sami Yıldız; 1995 yılında demir hırdavat konusunu seçmiş ve emin adımlarla yükselişe başlamıştır. Çalışma hayatına 6 metre kare dükkânda başlamış olan demir hırdavat grubu bugün 5000 metre kare kapalı, 4000 metre kare açık alanda faaliyet göstermektedir. İlk olarak Çin’den ithal ürünlerle başladığımız hırdavat ticaretine, 2002 yılından sonra marka ürünlerin bayiliğini yaparak ilerledik. 80 bayilik aldık, bazısı tek bayilik bazısı bölge distribütörlüğü olarak devam ediyor. Hırdavat, nalbur, elektrikli el aletleri, mobilya aksesuarları, ambalaj, iş güvenliği, kimyasal grubu ana faaliyet alanımızdadır.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret
edecek misafirleri neler bekliyor?
Bu yıl portföyümüze pek çok yeni ürün kattık. Öncelikle ön planda bu ürünler olacaktır. Bir dünya markası olan Hitachi Elektirikli El Aletleri’nin, Ege ve Akdeniz Bölge Distribütörlüğünü üstlenmiş bulunmaktayız. Doğal olarak Hitachi ürünleri
fuarda biraz daha yoğun ilgi görecektir.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?
Müşterilerimize ve tedarikçilerimize kendimizi daha iyi tanıtacağımız bir ortam oluşacağına inandığımız için katılmaya karar verdik. Bizi ziyaret edecek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz.
Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?
Hedefimiz Tür kiye çapında toptancı ve üretici olmak, ürün çeşidi ve hizmet kalitemizi arttırarak e-ticarete öncelik vermektir. Bunun için gerekli olan tüm altyapı ve teknolojik yatırımları 2018 yılı içerisinde yapmayı planlıyoruz.
2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?
Hırdavat sektörü yeniliklere çok açık ve dinamik bir yapıya sahiptir. Teknoloji gelişiminin yarattığı büyüme etkisi bizleri de olumlu bir şekilde etkilemektedir. 2017 bizim için başarılı geçen bir yıl oldu. 2018 yılında da hedefimiz, söktörde yakaldığımız büyüme ivmesini saağlıklı bir şekilde devam ettirmektir.
Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?
Yeniklere açık olmaları ve çok çalışmaları iletebileceğim mesajlar arasında yer alıyor. Her işte olduğu gibi emek ve özveri ile başarılamayacak bir iş yoktur.

#Gundogmus, #urun, #yatirim, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT