Anasayfa » Röportaj » “Gözden Irak Olan Gönülden de Irak Olur, Üreticiler Gözden Irak Olmasınlar”
Rıza Çakıl

“Gözden Irak Olan Gönülden de Irak Olur, Üreticiler Gözden Irak Olmasınlar”

Uzun yıllara dayanan geçmişi ile özellikle mantolama alanında faaliyet gösteren Çakıl İnşaat  İstanbul Ataşehir’de faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Çakıl İnşaat hakkında bilgi almak adına ve üreticilerden beklentileri yönünde kısa bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Çakıl İnşaat Genel Müdürü Rıza Çakıl sorularımızı yanıtlandırarak Nalbur Teknik dergisine konuk oldu.

 Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Geçmişi 22 yıl önceye dayanan inşaat firmasıyız. Ağırlıklı mantolama işleri ile faaliyet gösteriyoruz. İlk ayağımız 1994 yılında Malatya’da kuruldu. 2010 yılı itibari ile de İstanbul’da faaliyetimize devam ediyoruz. apartman yöneticileri inşaat firmalarına ve müteahhitlere uygulama ve satış alanında hizmet vermekteyiz. Geçen yıllar arasında birçok deneyim ve tecrübe kazanmış olan firmamız uygulama konusunda en iyi hizmet vermektedir. Son 10 yıldaki yapılanmasını buna göre şekillendirmiştir.

Hangi firmaların bayiliğini yapıyorsunuz?  Bayii seçerken öncelikleriniz neler oluyor?

İzocam, Entegre, Focus Membran, Bonuspan, Weber, Pilsan, Dyo, Atışkan Alçı, Austrotherm ve Lafarge Dalsan’ın bayiliklerini yapmaktayız. Bu bahsettiğimiz markalar sektörünün lider kuruluşları arasında bulunuyor.

Bayii seçerken önceliklerimiz firmaların uluslararası belgelendirmelere sahip olup olmadıkları oluyor. Kalite yine önceliklerimiz arasında.

Yine düzenlenen fuarlar bayi seçimi için faydalı oluyor.  Fuarların şöyle bir albenisi var aslında. Bu tür organizasyonlar er meydanı bir nevi. Burada markadan ziyade ben ‘ürünümün arkasındayım, bu ürünü her koşulda sahipleniyorum’ demektir. Bu yüzden fuarlar bizler için olmazsa olmazdır.

Bayilerden ve üreticilerden beklentileriniz nelerdir?

Geçenlerde Amerikalı bir yazar olan Keith Ferrazzi’in bir kitabını okudum. Bu kitabın başlığı “ASLA YALNIZ YEME” ydi. Kitaba ilk başladığımda içinde  Amerika kültürü ile ilgili yazılar olabileceğini ve vahşi kapitalizmden esintiler taşıyabileceğini düşündüm fakat kitap ilerledikçe içinde tanıdık bir kelime belirdi; ‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”. Bu sözü aslında direkt üreticilere entegre edebiliriz. Lütfen gözden ırak olmasınlar.

 Sektörünüzde yaşadığınız sorunlar nelerdir?

Şu anda belki kendi ayağıma sıkacağım ama yeşile önem verilmeli diye düşünüyorum. Maalesef her yer beton ve düzensiz yapılanmalar var.

#Çakılİnşaat #RızaÇakır #mantolama #sektör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*