Anasayfa » Dosya Konusu » Göçmaksan Optimum Kaliteyle Sektörde Çıtayı Yükseltiyor

Göçmaksan Optimum Kaliteyle Sektörde Çıtayı Yükseltiyor

GÖÇMAKSAN

“Demiri Dize Getiren Güç” olarak inşaat demiri bükme ve kesme makineleri konusunda sektörün vazgeçilmezlerinden olan GÖÇMAKSAN, geniş ürün gamı ve kapsamlı Ar-Ge yatırımlarıyla teknolojiye yön veriyor. Sektöründe global bir firma olan GÖÇMAKSAN’ın sektörel faaliyetlerini dinlemek adına Yönetim Kurulu Üyesi Efe Murat GÖÇMEN ile bir araya geldik. GÖÇMAKSAN’ın tarihsel yolculuğunun 1960 yılında Arif GÖÇMEN ile başladığını ifade eden Efe Murat GÖÇMEN; “Ulaştığımız bu noktada en önemli sermayemiz ve en büyük gücümüz itibarımızdır” açıklamasında bulundu.

Öncelikle firmanızın gelişim sürecini, müşterilere sunduğunuz ürün gruplarını özellikleriyle birlikte anlatır mısınız?

GÖÇMAKSAN’ın yolculuğu 1960 yılında Dedem Arif GÖÇMEN’in Ankara’da kurduğu küçük bir atölyede başladı. Onun alın teri ve sabrıyla bu yapının temelleri atılmıştır. Dönemin en iyiEfe Murat Göçmen demir ustalarından biri olan Arif Göçmen sıcak demir atölyesinde yaptığı el aletlerini yerel pazarda satıyordu. Firmamız onun önderliğinde büyüdü ve bugün o aramızda olmasa bile onun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerliyoruz. GÖÇMAKSAN Türkiye’de pek çok ilke imza atmıştır. Eşsiz makine parkı, teknolojik alt yapısıyla örnek bir tesis inşa ettik. Rakip tanımadık ve kendi kendimize yarıştık. Ulaştığımız bu noktada en önemli sermayemiz ve en büyük gücümüz itibarımızdır. Sektördeki sayılı firmalar arasında öncü kimliğe sahip olan firmamız, her zaman takip edilen, zaman zaman taklit edilmeye çalışılsa da kalitesi ve kurumsal kimliği ile ayırt edilen tescilli ve alanında öncü bir markadır. Bugün inşaat demiri kesme ve inşaat demiri bükme makineleri denildiğinde ilk akla gelen GÖÇMAKSAN olmuştur. Bu mutluluğu bize yaşatan tüm sevenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Markanız için yapmış olduğunuz çalışmalar nelerdir?

GÖÇMAKSAN kurulduğu pazarlama-satış ve satış sonrası faaliyetlerini hizmet verdiği firmanın ihtiyaç ve beklentilerine odaklanmıştır. Müşteri ilişkileri formasyonunu güven üzerine inşa eden firmamız, müşterilerinin güvenini kazanmak ve korumak için tüm enerjisi ile işine odaklanır. Müşteri ilişkilerini anlık değil uzun vadeli düşünün profesyonel ekibimiz müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini doğru analiz eder, akılcı çözümler üretir. Güçlü organizasyon yapısı sayesinde müşterilerimiz ile kurduğumuz karşılıklı güven ortamının sürekliliğini sağlamaktayız ve sağlamaya da devam edeceğiz.

GÖÇMAK

Satış pazarlama faaliyetlerinizi nasıl yürütüyorsunuz? Bayilik yapılanmanız hakkında bilgi verir misiniz? Satış sonrası hizmetleriniz nelerdir?

Dünyanın dört bir yanında, inşaat demiri bükme ve kesme makineleri konusunda, GÖÇMAKSAN’ın tercih edilmesindeki önemli etkenlerden biri satış sonrası hizmetlerinin kapsamı ve kalitesidir. GÖÇMAKSAN satış sonrasında hizmetin sürekliliği, güvenirliği, eğitimli, güler yüzlü servis teknisyenleri, ekonomik yedek parça temini ve uygun servis ücretleriyle farkını yansıtmaktadır. Firmamız değişkenlik gösteren tüketici taleplerine en uygun şekilde cevap verebilecek alt yapıya ve teknik donanıma sahiptir. Ülke çapındaki kesintisiz hizmetlerinin yanı sıra, yurt dışındaki tüm müşterilere de tam donanımlı servis hizmeti sağlanmaktadır. Yurt dışı satış bağlantıları ve distribütörlük yapılanmasında, potansiyel iş ortaklarının GÖÇMAKSAN’ın satış sonrası hizmet standartlarına uygun olmalarına, eğitimli ve uzman teknisyeni istihdam etmelerine öncelik verilmektedir. Firmamız yenilikçi ve üstün çalışma şekliyle sektörün hizmet standartlarına yeni bir anlayış getirmiştir. GMS’nin mobil servis ekipleri, sistemli bir program dahilinde Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak kullanıcıları ziyaret etmektedir.

Muadil firmalar sizi neden tercih etmelidir? 23

Firmamız saygınlığı, köklü geçmişi, teknolojik üretim yapısı, mühendislik bilgisi, deneyimi, kalite anlayışı, kalifiye iş gücüyle kendi alanında önder ve zirvede rakipsizdir. Biz her zaman en iyi olmak ve en iyi kalmak için hep kendimizle yarışırız. Bizim için rekabetin tek hedefi kazanmaktır.

Kısa ve uzun vadede hedef ve projeleriniz nelerdir?

Gelişim doğal bir süreç değildir, bir seçenektir. GÖÇMAKSAN inşaat demiri kesme ve bükme makineleri konusunda en kaliteli ürünleri üreten, satış ve satış sonrası hizmetler konusunda iddialı çalışmalarıyla uzmanlaşmış ülkemizin lider firması olmak hususunda kararlıdır. Kendi alanının global markalarından biri olan GÖÇMAKSAN, Türk makine sanayini yüz akı olarak yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerini de arttırarak sürdürecektir. Firmamız bu uğurda yorulmadan çalışmaya ve üretmeye devam edecektir.

15 Temmuz süreci sizi nasıl etkiledi? Ekonomik daralma yaşanan bu süreci nasıl yönettiniz? Sürecin etkileri devam ediyor mu?

Ülkemiz tabi ki çok sıkıntılı bir süreçten geçti ve henüz de bu süreç bitmiş değil. Ama gördük ki, milletimizin iradesi ağır bastı. Umuyoruz ki böyle bir şey bir daha asla yaşanmaz. Tabi ki sektörde daralmalar oldu ama önemli olan ülkemizin birliği ve beraberliğidir, konu ‘vatanımız’ olduğu zaman akan suların durduğunu düşünüyorum. Bizleri de kimsenin yıkabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Para kazanılır, kaybedilir bunlar olabilir ama vatanımız bölünürse bunu geri dönüşü olmaz.

gms

#Göçmaksan #OptimumKaliteyle #SektördeÇıtayıYükseltiyor #Sektör #Kalite #Manşet

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*