Anasayfa » Genel » GÖÇMAKSAN: “Demiri dize getiren güç”

GÖÇMAKSAN: “Demiri dize getiren güç”

Firmanızın faaliyet gösterdiği alanlarla ilgili bilgi verir misiniz? Kurulduğu günden bu güne gelişim sürecini nasıl değerlendirirsiniz?

Firmamız 1960 yılında kurulan, İnşaat makinaları ve ekipmanları üreticisidir. İnşaat demiri kesme, inşaat demiri bükme ve hafif inşaat makinaları üretmektedir. Göçmaksan sektöründe Türkiye de en önde gelen firma olarak gösterilmektedir. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında faaliyetlerimizi ve çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda hangi ürünleri sergileyeceksiniz? Özellikle öne çıkaracağınız yeni ürününüz bulunuyor mu? Standınızı ziyaret edecek misafirleri neler bekliyor?

Hırdavat Fuarı’nda Türkiye’nin en küçük taşınabilir demir kesme ve demir bükme makinamızın tanıtımını gerçekleştireceğiz. Bu makinalarımız 20’lik demir çapına kadar kesim yapabilen ve bükebilen makinalarımızdır. İlk olarak tanıtımını İstanbul Hırdavat Fuarı’nda yapmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra GMS 12 modelli Kaynak Ağzı Açma makinamız ve BİMS – Tuğla kesme makinamız olan BCZ 600 modelli ürünümüzün tanıtımını gerçekleştireceğiz. Bu iki ürünümüz de Demir Kesme ve Bükme Makinalarında olduğu gibi tamamen kendi üretimimizdir. Müşterilerimizin ve ziyaretçilerimizin geçen yıl da olduğu gibi bu yıl da fuarda ürünlerimize ilgili yaklaşacağını düşünüyoruz.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Geçen yıl da İstanbul Hırdavat Fuarı’na katılmıştık. Daha önceden de söylediğim  gibi ülkemizde olması gereken bir fuardı, hatta geç kalınmış birfuar bile denebilir. Bakıldığı zaman da zaten katılımcı firmalardan da fuarın önemliliği anlaşılıyor. Fuarda boş bir kalabalık olmuyor ve sadece iş ile alakalı görüşmeler oluyor, umarım bu yıl da böyle gerçekleşir.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

Firmamızın geçmişi 1960 yıllarına dayanmaktadır. İnşaat sektöründe kime sorarsanız sorun GÖÇMAKSAN denilince ilk akla demir kesme ve demir bükme makinalarımız gelir. Sektör de bu konuda en gözde firma olarak gösterilmekteyiz. Dediğim gibi demir kesme ve bükme makinaları ile ilgili yeni yatırım ve projelerimize devam ediyoruz. Toplam uzunluğu 18 metre olan ve 24 metreye kadar artırılabilen full otomatik inşaat demiri kesme makinası yaptık. Bu makinamızı fuarda sergileyemiyoruz çünkü yerimiz buna pek uygun değil. MATRIX 45 S modelli boy kesme makinamızın tüm sertifikaları ve belgeleri alınmış olup, tamamı kendi bünyemizde üretilmiştir.Bu etkenden dolayı da makinamızın tercih edilebilirliği artmıştır. Bunun yanı sıra üretimde kullandığımız makine parkurumuza eklemeler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

Biz firma olarak bu konu hakkında pozitif düşünüyoruz. 2018 yılının ülkemiz ve firmamız adına olumlu geçeceğini tahmin ediyoruz. Tabii ki ekonomik anlamda daralmalar var ama bu süre çok uzun olmayacaktır. İçinde bulunduğumuz savaşın bitimi sonrasında olumlu sonuçlar ile ekonomimizin daha güzel yerlere geleceğini düşünüyorum. Sürekli her dönemin yolunda gitmesini bekleyemeyiz zaman zaman ülkemizde de inişler çıkışlar olacaktır. Bunun sonucunun ülkemiz ve milletimiz için olumlu olmasını gönülden istiyoruz.

#GOCMAKSAN, #demir, #guc, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT