Anasayfa » Genel » GAP Kompresörün Hedefi Arap Ülkeleri

GAP Kompresörün Hedefi Arap Ülkeleri

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye çapında kompresör ve hırdavat alanında hizmet veren Demir Ticaret, yeni dönemde daha fazla bayilik ve ihracat hedefiyle yola çıkıyor. Demir Ticaretin dış ticaretteki hedef pazarı ise, Arap ülkeleri ve Türki cumhuriyetler. İşletme sahibi Emin Demir, Gap Kompresörün yeni ürün ve hedefleriyle ilgili dergimize bilgiler verdi.

-Öncelikle firmanızın genel yapısı ve kuruluşu hakkında bilgi verebilir misiniz?

-Firmamız 1989 yılında Ramazan Demir tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Demir Ticaret ismiyle kurulan firmamız,1996 yılında Demir Ticaret limited şirketi olarak hırdavat bölümünde faaliyet göstermeye başlamıştır.2004’ten itibaren GAP Kompresör olarak İstanbul’da ve Türkiye çapında hizmet veriyoruz. Demir Hırdavat Limited Şirketi iki ortaklı bir aile şirketidir. Şirket merkezimiz İstanbul Topkapı – Davutpaşa’da, üretim tesisimiz de yine aynı şekilde şirket merkezimizin yakınında üretim faaliyeti göstermektedir. İkitelli şubemizi 2016 yılında açmış bulunmaktayız. Burada 650 metrekarelik bir alanda hizmet vermekteyiz. Ağırlıklı olarak genel hırdavat ve kompresör alanında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

-GAP Kompresör olarak satış, pazarlama alanındaki stratejiniz ve projeleriniz neler?

-GAP Kompresör olarak projelerimiz ve yeniliklerimizden bahsetmek gerekirse, şu an medikal olarak diş sektörüne sessiz kompresörler getirmeye başladık. Vidalı kompresörler üzerine yeni bir anlaşma yaptık. Şu anda Türkiye’de 50 litrelik kompresörden 150 beygirlik vidalı kompresörü üretebilecek kapasiteye geldik. Önümüzdeki yıl havalı aletler grubunda bazı yatırımlarımız ve projelerimiz olacak. 

14-17 Mart 2019 da katılacağımız 3. Uluslararası Hırdavat Fuarı ile bayiliklerimizi oluşturacağız

-Yurt içindeki dağılımı nasıl planlıyorsunuz?

Genel olarak iki perakende merkezimiz üzerinden ve 15 satıcımızla beraber satış yapıyoruz. Mart ayındaki hırdavat fuarı ile birlikte Türkiye genelinde bayilikler ve servisler oluşturmayı planlıyoruz. Şu anda İstanbul ve İzmir başta olmak üzere güneydoğu Anadolu bölgesinde servislerimiz var. Şu aşamada 81 ilin altmışına ulaşabilecek kapasitemiz var.

Arap Ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler Önceliğimiz

-İhracatla ilgili olarak planlarınız neler? Nasıl bir pazarlama stratejisi izlemeyi düşünüyorsunuz?

-Yurt dışında da fuar faaliyetlerine katılmaya devam edeceğiz. İşin maliyet tarafıyla beraber hareket ettiğimiz için yurt dışında da pazarlama açısından hazırlıklar yapıyoruz. Çin’de rakamsal açıdan yaptığımız iyi anlaşmalar var. Yurt dışında önceliğimiz Arap ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler olacak.

-Son olarak piyasanın genel durumuyla ilgili bir değerlendirme yapabilir misiniz?

-Sermayesi olan firmaların bir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum. Ufak çaplı yatırımlarımız devam edecek. Birçok firma şu anda yatırım yapmaktan çekiniyor. Biz şu aşamada hala yatırım yapmaya devam ediyoruz. Şu anda var olan durgunluğun ağustos ayı itibariyle sona ereceğini ve piyasalarda hareketlenmenin başlayacağını düşünüyorum. Hedefimiz daha fazla üretim daha fazla bayilik ağı ve daha çok ihracat. Şu an için Arap ülkelerindeki orta ölçekli yatırımcılardan teklifler alıyoruz. Bunun arkasından büyük yatırımcılar da gelecektir.