Anasayfa » Gündem » “Fuarda Ürünlerimizi Tanıttık”

“Fuarda Ürünlerimizi Tanıttık”

Dubai Big 5 Show’a beşinci kez katılan Egebant adına firma yetkilisi Abidin Saltık’tan bilgiler aldık. Saltık, fuarda markaları ve ürünlerini tanıttıkları belirterek potansiyel bir talep oluşmasını beklediklerini ifade etti.

Dubai BIG 5 Show’a katılarak uluslararası arenada sektör ile buluştunuz. Özellikle bu yıl ki Dubai BIG 5 Show’a ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Bu yıl 5.kez bu fuara katıldık.Önceki yıllardaki ziyaretçilerimizin tekrar ziyaretleri, iletişimi pekiştirmeleri,önceki yıllarda ticaretimizin olmamasına rağmen ayrıca bizi memnun etti.Artık markayı ve ürünlerimizi biliyorlar,potansiyel bir talep oluştuğu zaman iletişime geçeceklerini düşünmekteyiz.

Fuara katılan ve ziyaret eden birçok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelere istinaden sektörün yatırım ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Birbirinden çok uzak pazarlardan gelen ziyaretçilerin büyük bölümü fiyat odaklı ve ağırlıklı olarak Çin’de üretilen ürünleri kullanmaya başlayıp benimsemişlerdir.

Bu fiyatlara daha kaliteli ürünlerimizin olduğunu kabul etmelerine ragmen ticaretin oluşması için yaklaşılması beklentisi net bir şekilde ifade edilmektedir.

Önceki yıllara göre bu riskin arttığını ve satışta sonuca gitmenin daha da zorlaşacağını görmekteyim.

Eklemek istedikleriniz?

Geçtiğimiz ay deneme üretimine başlayan üçüncü fabrikamızın ilk ürünleri olan poliüretan ve nitril kaplı Polyester ve Polyamid iş eldivenlerini gelen müşterilerimize tanıttık,beklentilerini dinledik. Yakın bir zamanda seri üretimle beraber olumlu sonuçlarını bu pazarlarda göreceğimizi düşünüyorum.