Anasayfa » İnşaat » ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ PROJESİNİN SU YALITIMINDA BTM KALİTESİ

ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ PROJESİNİN SU YALITIMINDA BTM KALİTESİ

eskisehir-sehir-hastanesi

Eskişehir Şehir Hastanesi Projesinin Su Yalıtımında BTM Kalitesi Tercih Edildi

Akfen İnşaat AŞ.’nin işvereni olduğu, yükleniciliğini Dost İnşaat ve Proje Yönetimi A.Ş.’nin üstlendiği ve yalıtım uygulamalarının BTM bayisi TB Yalıtım Mühendislik Ltd.Şti tarafından yapıldığı Eskişehir Şehir Hastanesi projesinde kalitesiyle kendini ispatlamış olan BTM su yalıtım ürünleri kullanıldı.
Yeni başlayan projenin temel su yalıtımı kapsamında, grobeton üzerine ilk olarak BTM BTR100 astarı sürüldü. Ardından iki kat yalıtım olarak BTM Elastobit serisi 3 mm. kalınlıkta PE3 ürünleri, şalümo alevi ile eritilerek yapıştırıldı. Yalıtım membran katmanı üzerine de, yalıtımı koruma amaçlı keçe serilmesi ardından, koruma
betonu uygulamasına geçildi. Benzer uygulama, temel perde duvarlarında da tatbik edildi.

BTM BTR-100, su yalıtımında astar olarak kullanılan su bazlı sıvı bitüm emülsiyonudur. Bitümlü su yalıtım katmanlarının uygulandıkları yüzeye yapışma performansını arttırarak başarılı yalıtım uygulamalarının yapılmasına katkıda bulunur. Elastobit PE3 ise cam tülü veya polyester keçe taşıyıcılı, SBS (styrene-butadiene-styrene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, yüksek elastik özellik gösteren, şalümo veya sıcak asfalt ile uygulanan su yalıtım örtüsüdür. Soğuk iklimler için tasarlandığı gibi, her türlü esneklik gerektiren yüzeyde yapılacak olan su yalıtımlarında BTM Su Yalıtım Örtüsü Elastobit alt ve orta kat örtüsü olarak kullanılabilmektedir.

 

#EskişehirŞehirHastanesi #BTM #SuYalıtımı #BTMSuYalıtım #NalburTeknik #NalburTeknikDergisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*