Anasayfa » Hırdavat & El aletleri » “Elektrikli El Aletleri Sektöründe 18’inci Yılımızı Dolduruyoruz”

“Elektrikli El Aletleri Sektöründe 18’inci Yılımızı Dolduruyoruz”

Hırdavat sektörüne girişimiz 1985 yılında Tahtakale Hırdavatçılar çarşısında başladı. Elektrikli el aletleri satışımız ise 1999 yılında Almanya’dan ve Belçika’dan getirdiğimiz MAİSTER,  MANNESMAN ve WORKBULL markalarıyla devam ediyor. 2001 yılında ise Çin’deki fabrikalarda yaptırdığımız CATPOWER markasıyla devam ediyor.

Sadece el aletleri satmamızın sebebi sadece bir konuda uzmanlaşmaktı. Yoksa bizler 33 yıllık deneyimimizde hırdavat dünyasında yer alan bütün ürün gamlarında bilgi sahibiyiz. Ve çok şükür sizlerin de sayesinde elektrikli el aletlerinde 18’inci yılımızı bitiriyoruz ve ülkemizde bir marka haline geldik.

CATPOWER ailesi olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemize yaşatılan ekonomik kriz ve bunalımların hepimize uyguladığı yaptırımlar, yüksek faiz oranlarıyla ve vermedikleri kredilerle daralan piyasamızda iş yapmaya çalışıyoruz. Yıllar önce bankaların, tava tencere satar gibi tüm esnafı dolaşıp; aklında kredi nedir faiz nedir bilmeyen esnafa açtıkları krediler sonucunda bu hale gelindi. Esnaf bankaya “ben kredi istemem” demesine rağmen bankacı “olsun biz size kredi açalım da ne zaman isterseniz kullanırsınız” demesiyle tüm Türkiye’de en küçükten en büyük firmaya kadar kredi batağına girmiş olduk. Düşüncem bu 10-15 yıl önce başlayan, hazırlıkları yapılmış bir tuzaktı ve çoğu esnaf bu tuzağa düştü. Kimse bilmiyordu bankaların yağmurlu havada şemsiye kapattığını ve herkesi zor duruma düşürebileceğini. Sonuçta öz sermayeden ayrılıp dönemsel kredi faizleri ödeyen ve büyümeye ve kar etmeye çalışan bir piyasa oluştu. Fakat ödenen kredi ve faizlerden sonra gerçekten “kar” mı “zarar” mı olduğunun hesabını yapamayan bir piyasa; günü ve ayı kurtarmaya çalışan bir piyasa oluşturduk.

Bugün hırdavat ve Nalbur sektörü olsun diğer sektörler olsun konkordato ilan edenlerin sayısı hızla artmaktadır. Bu durum hepimizi üzmektedir ve bunun tek sebebi krediler ve bankalardır. Devletimizin enflasyonla mücadele çabasına, dolar ve avro kurunun düşmesine rağmen bankalar kredi faizlerini düşürmüyorlar.

Temennim Cenabı Allah’tan tüm esnafımızı kredi ve banka borçlarından kurtarsın ve bu faiz belasından uzak tutsun.

Bizler CATPOWER ailesi olarak tüm bankalardan uzak durmaya ve öz sermayemizle iş yapmaya karar verdik. Ve liste fiyatlarımız yeniledik. Tüm fiyatlarımızı ülkemizin parası ile satmaya karar verdik. Bankalara vereceğimiz yüzde 30-35 arasındaki faiz oranlarında indirim yaptık. Bankaya vereceğimizi piyasaya verdik ve siz değerli müşterilerimize daha uygun fiyatlar sunduk. Bunun yanında e-ticaret sistemini kurduk. Tüm Türkiye’den ulaşılmak için sosyal medya v.s. gibi tüm iletişim araçlarıyla ürünlerimiz ve fiyatlarımızı duyurmaya çalışıyoruz.

Şunu unutmamak lazım ki marka olmak, ayakta kalmak kalite ve hizmet ile olur. Ucuzlukla olmaz. Elektrikli el aleti kullanan ve satan tüm arkadaşlara tavsiyem çok satacağım veya çok ucuz buldum diye ürün almasınlar ve satmasınlar. Elektrikli aletler mutlaka bir gün arıza yapar ve kimse çöpe atmak istemez. Çoğu kullanıcıda da bu ürünlerin yedeği yoktur. Eldiven veya silikon değil ki yenisini alsın. Bu yüzden elektrikli el aleti satmak gerçekten zor bir iştir ve tecrübeyle ölçülür.  Biz bu alanda 18. Yılımızı doldururken yaptığımız işi biliyoruz ve bunu beceriyoruz. Yılda yüzbinlerce ürün satıyoruz ve yüzbinlerce ürünü 180’den fazla merkez servisimizde tamir ediyoruz. Bununda yanında milyonlarca yedek parçayı stoklarımızda tutuyoruz. CATPOWER ailesi olarak bu işi biliyor ve yapıyoruz.

Bizler sizlerle beraber yolumuza devam ediyoruz ve hiç sıkılmadan aşkla işimizi yapıyoruz. Siz kıymetli müşterilerimizin yanında koşacağız. İnşaaAllah Avrupa ve Amerika’nın ülkemiz üzerine kurduğu oyunlardan kurtulacağız ve güçlü bir Türkiye olarak tüm Dünya’ya kendimizi kanıtlayacağız.