Anasayfa » Genel » EGEBANT, TOSH EXPO’DAN MEMNUN AYRILDI

EGEBANT, TOSH EXPO’DAN MEMNUN AYRILDI

Geniş ürün yelpazesi, müşteri talepleri sonrası yenilikleri ve inovasyon öncelikli yatırımları ile sektörde başarı grafiğini hızla yükselten Egebant, iş güvenliği sektörü içinde çözüm odaklı çalışmalar yapmaya devam ediyor. Katılım gösterdikleri TOSH EXPO fuarında iş güvenliği alanındaki ürünlerini sergileyen Egebant’ın fuar etkinliği ile ilgi bilgi almak adına İş Güvenliği  Bölümü Satış Müdürü Levent Yılmaz ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. 

TOS+H EXPO 2018 fuarı katılımınız ile ilgili olarak neler söylemek istersiniz fuar sizin için nasıl geçti?

TOSH fuarını ülkemizde iş güvenliği pazarında faaliyet gösteren şirketlerin markalarını ve ürünlerini tanıtma fırsatı buldukları bir yararlı ortam olarak görüyoruz.

Fuarda katılımcı şirketler portföylerindeki yenilikler ve gelişmeler hakkında son kullanıcılara bilgi verme, son kullanıcılar da bütün markaları ve alternatifler ürünleri bir arada görme fırsatını yakalıyorlar.

Bu sayede sektörün bilinçlenmesi ve gelişmesi açısından son derece faydalı bir ortam oluşuyor.

Egebant olarak bizde bu ortamda mevcut müşterilerimizi standımızda ağırlamaktan ve yeni müşteri adayları ile tanışmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz.

Kısıtlı bir süre içerisinde birçok kişiye şirketimizdeki gelişmeler ve portföyümüzdeki yenilikler hakkında bilgi verebildik. Bu nedenle fuarın bizim adımıza iyi geçtiğini söyleyebiliriz.

Fuarda sergilediğiniz ürün gruplarınız ile ilgili bilgi verir misiniz? En çok dikkat çeken ürününüz hangisi oldu?

Bu fuarda her zaman olduğu gibi – bizim baştan ayağa diye tabir ettiğimiz –  portföyümüzdeki bütün ürün gruplarımızı sergilemeye çalıştık.

Sırası ile bu ürün grupları; Solunum, işitme, Baş, Göz ve Yüz, Vücut ve Kaynaktan korunma, Teknik kıyafetler, Eldivenler, Yüksekte çalışma ekipmanları şeklindedir.

Özellikle 2 ürün grubunu ön plana çıkarmaya çalıştık. İlki Şanlıurfa fabrikalarımızda üretimine başladığımız ve başlayacağımız eldiven çeşitlerimiz. ( Nitril kaplı pamuk eldivenler, PU ve Nitril kaplı polyester eldivenler ). İkincisi ise yüksekte çalışma ekipmanları. Bu ürün grubunda özellikle yatay ve dikey yaşam hatlarımızı tanıtmak istedik. Çünkü yıl başında kurduğumuz teknik departmanımız ve uzman ekibimizle ile beraber artık ürünlerin montajını da yapabiliyoruz. Bu nedenle, bu ürünlerimizi standımızdaki en çok dikkat çeken ürünlerimiz olarak söyleyebiliriz.

Bildiğiniz üzere önümüzde bir seçim süreci var. Seçim sonrası yeni sistemle birlikte, Türkiye iş güvenliği sektöründe değişmesini istediğiniz mevzuatlar nelerdir? Bu konudaki beklenti ve görüşlerinizi öğrenebilir miyim?

Ülkemizde özellikle 2000’lı yıllarda başlayan iş güvenliği bilincinin artarak devam etmesi en önemli beklentilerimizden bir tanesidir. Bilinçlenme arttığı sürece iş güvenliği mevzuatları da bu sürece uyum gösterecektir.