Anasayfa » Gündem » Egebant sürdürülebilir büyümeyi hedefliyor

Egebant sürdürülebilir büyümeyi hedefliyor

Dubai BIG 5 Show fuarı katılımcılarından olan Egebant, uzun süreli ticari ilişkilerin sürdürülebilirliğini sağlamak amacı ile bu tür organizasyonları oldukça önemsiyor. Konu ile ilgili bilgi aldığımız Egebant İhracat Müdürü Z. Abidin Saltık, Dubai BIG 5 Show katılımları ile ilgili: “Maskeleme bantları, emniyet ayakkabıları, inşaat sektöründe kullanılan eldivenler, baretler ve flap diskler en çok görüştüğümüz ürünler arasında yer aldı.” dedi.

Dubai BIG 5 Show’a katılarak uluslararası arenada sektör ile buluştunuz. Özellikle bu yıl ki Dubai BIG 5 Show’a ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Düzenleme ve organizasyon olarak oldukça başarılı bir fuardı. Elektronik ortamda standa gelen müşterilerin bilgilerinin kaydedilmesi de bizim için artı bir değer oluşturdu. Expotim’e de ayrıca teşekkür ederiz.

Fuarda hangi yeniliklerinizi ziyaretçilerinizle buluşturdunuz? Ziyaretçilerinizin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti? Sergilediğiniz ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Endüstriyel sarf malzemesi kategorisinde üç ana grupta ürünlerimiz yer almaktadır: Yapışkan bantlar, iş güvenliği ürünleri ve aşındırıcılar. Özellikle maskeleme bantları, emniyet ayakkabıları, inşaat sektöründe kullanılan eldivenler, baretler ve flap diskler en çok görüştüğümüz ürünler arasında yer aldı.

Satış ve satışa yönelik görüşme noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Ana hedefimiz de uzun süreli ticari ilişkilerle sürdürülebilirliğimizi
sağlamak. Önceki yıllarda iletişime başlanmış müşterilerin bir bölümü ile tekrar stantta bir görüşme zemini bulduk. Ve yine bu potansiyelde görüşmeler yaptık. Bunların etkilerini daha uzun bir zaman zarfında göreceğimizi düşünüyorum.Satışa sıcak görüşmeler ise genelde, hızlı tedarik edilmesi ve hacimleri nedeni ile lokal çözümler üretmek üzere yurtdışı distribütörlerimize yönlendirdik. Standımıza gelen ziyaretçilerin Tanzanya’dan Hindistan’a kadar oldukça geniş çaplı bir alandan geliyor olması ileriye yönelik çalışmalarımızı yönlendirmesi açısından da çok önemliydi.

Temsilciliğini yaptığınız ya da üretimini yaptığınız marka hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye’de Temsilciliğini yaptığımız markaların 3M,Klingspor, Dynabrade, Honeywell, Eurocel gibi ürünlerini doğal olarak yurtdışında sergilememekteyiz. Ancak bu markaların verdiği bilgi, güç ve güven ile kendi markalarımızı yarattık. Premium bantlar ve zımpara ürünlerde;”egebant”, özel bantlarda “egetape GOLD” , ve iş güvenliği ürünlerinde daha ekonomik, genel amaçlı bant ve zımpara ürünlerinde ise “sander” markamız ile hizmet vermekteyiz.

Fuara katılan ve ziyaret eden bir çok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelere istinaden sektörün yatırım ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

İnşaat sektörünün körfez ülkelerinde, Suudi Arabistan’da büyümeye devam etmekte olduğunu gözlemlemekteyiz, Bu nedenle iş güvenliği ve aşındırıcı ürün gruplarında da önemli bir artış bekliyoruz.

#Egebant, #Dubai, #fuari #organizasyon