Anasayfa » İnşaat » DUBAİ’DE LİDERLİĞİ HEDEFLİYORUZ

DUBAİ’DE LİDERLİĞİ HEDEFLİYORUZ

Dubai BIG 5 Show katılımcılarından olan Göçmaksan Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göçmen fuar katılımları ile ilgili bilgi verirken şu açıklamalarda bulundu:” Dubai inşaat sektöründe sürekli gelişmekte olan bir ülke olduğu için bizim hedef ülkelerimizin arasındadır. Bu nedenle sektördeki yatırımları ve gelişmeleri takip etmekteyiz. Dubai’deki işimizi geliştirmeye yönelik sürekli araştırmalar yapmaktayız. Bu araştırmalara ülkedeki 15 yıllık tecrübemizi de birleştirerek ülkede lider konumda olmayı hedeflemekteyiz.”

Dubai BIG 5 Show’a katılarak uluslararası arenada sektör ile buluştunuz. Özellikle bu yılki Dubai BIG 5 Show’a ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Bilindiği üzere sektörün en önde gelen fuarlarından birisi BIG 5 Show. Firmamız da 15 yıldan beri fuara katılım sağlamaktadır. Bu sene diğer senelere oranla daha fazla verim aldık ve daha da fazla geri dönüşlerin olacağına inanıyoruz.

Fuarda hangi yeniliklerinizi ziyaretçilerinizle buluşturdunuz? Ziyaretçilerinizin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti? Sergilediğiniz ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız inşaat demiri kesme ve inşaat demiri bükme makinaları üretimi yapmaktadır. Bu konuda inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Türkiye piyasasında kendi ürünlerimizde öncü ve lider konumundayız, dünya da ise önde gelen firmalar arasında gösterilmekteyiz. Yeni üretimimiz olan full otomatik boy demir kesme makinası ile ziyaretçilerimizi buluşturduk ve ziyaretçilerimizin ilgisinden memnun kaldık. Bunun yanı sıra bir kişinin rahatlıkla taşıyabileceğiz, büyük makinalarla aynı işlevi gören portatif makinalarımızın tanıtımını yaptık. Bu makinaların Dubai piyasasında olmamasından dolayı ilgi çok yüksekti ve güzel sonuçlar alacağımıza inanıyoruz.

Satış ve satışa yönelik görüşme noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Bilindiği üzere BIG 5 fuarı Ortadoğu ve Afrika ülkelerine hitap ettiğinden dolayı sadece Birleşik Arap Emirlikleri’nde değil diğer ülkelerden de bir çok bayi ve satış kanalı bulabildiğimiz için satış oranlarımızın da bu tarz fuarlar ile birlikte daha çok arttığını ve artacağını düşünüyoruz.

Temsilciliğini yaptığınız ya da üretimini yaptığınız marka hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 1960 yılında kurulmuş olup, İnşaat sektörüne hizmet vermektedir. GMS – Göçmaksan firmasının temsili ve tescilli markasıdır. Dünyanın her yerinde geçerliliği olan markamız, her geçen gün tüm dünya da bilinirliğini arttırmaktadır. Markamızın özelliği kendimize has olan makinalarımız, üretim alanlarımız, kalitemiz ve 57 yıllık tecrübemizdir.

Fuara katılan ve ziyaret eden bir çok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelere istinaden sektörün yatırım ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Dubai inşaat sektöründe sürekli gelişmekte olan bir ülke olduğu için bizim hedef ülkelerimizin arasındadır. Bu nedenle sektördeki yatırımları ve gelişmeleri takip etmekteyiz. Dubai’deki işimizi geliştirmeye yönelik sürekli araştırmalar yapmaktayız. Bu araştırmalara ülkedeki 15 yıllık tecrübemizi de birleştirerek ülkede lider konumda olmayı hedeflemekteyiz.

#dubai, #insaat, #satis