Anasayfa » Gündem » “Dubai Big 5 ile Müşteri Portföyümüzü Genişletmeyi Hedefliyoruz”

“Dubai Big 5 ile Müşteri Portföyümüzü Genişletmeyi Hedefliyoruz”

Ortadoğu pazarında belli bir ihracat hacmine sahip olan SGS El Aletleri, Dubai Big 5 Show’a katılım sağlayarak müşteri potansiyelini arttırmayı hedefleyen Türk firmalarından biriydi. Bölge ülkelerden gelen yoğun ilgi karşısında memnun olduklarını dile getiren firma yetkilisi H.Gökalp ÖZTÜRK Dubai Big 5 Show’la ilgili izlenimlerini bizlerle paylaştı.

Dubai BIG 5 Show’a katılarak uluslararası arenada sektör ile buluştunuz. Özellikle bu yıl ki Dubai BIG 5 Show’a ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

SGS markası ile 32 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz ve Ortadoğu pazarı da ihracat yaptığımız bölgeler arasında. Dubai BIG 5 Fuarıyla birlikte müşteri portföyümüzü genişletmeyi ve iş potansiyelimizi arttırmayı hedefliyoruz.Bölge ülkelerden gelen katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşmak bizi memnun etti.Fuarın bölge ülkelerden gelen katılımcılara açık olması sektöre yeni kazandırdığımız ürünlerin tanıtılmasında büyük fayda sağladı.Uluslararası katılımın çok fazla olduğu bir organizasyon bu nedenle marka bilinirliğimizin artmasının bizlere olumlu yansımasını bekliyoruz.

Fuara katılan ve ziyaret eden birçok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelere istinaden yatırım ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Dubai BIG 5 Show fuarının Uluslararası nitelikte olması ve Ortadoğu pazarında Türkiye de üretilen ürünlere ilginin fazla olmasından memnunuz. Dubai BIG 5 Show fuarında çeşitli ülkelerden gelen katılımcılarla görüşmelerimiz oldu ve yurt dışındaki iş hacmimizin büyümesinde büyük adımlar atacağını düşünüyorum.

Eklemek istedikleriniz?

Dubai Big 5 ve benzeri yurt dışı fuarlarına katılımlarımız, SGS ürünleri için büyük oranda prestij ve dış ticaret alanında büyüme sağlayacaktır.Özellikle son yıllarda katıldığımız fuarlar ile SGS ürünleri daha çok müşteri ve kullanıcıya ulaşmış bulunmaktadır.Bizleri fuar alanında ziyaret eden katılımcıların yoğun ilgisi ve memnuniyeti Dubai Big 5 fuarına katılmamızın ne kadar doğru bir karar olduğunu göstermiştir. Yurt içi ve yurt dışındaki bu tür organizasyonlara katılmaya devam edip SGS markamızın daha çok kullanıcıya ulaşması için çalışmalarımıza devam etmeyi planlıyoruz.