Anasayfa » Boya & İzolasyon » Doğuş Fırça Kalitesi İle Adından Söz Ettiriyor

Doğuş Fırça Kalitesi İle Adından Söz Ettiriyor

doğyş1980 yılında boya ve temizlik fırçaları sektöründe üretime başlayan Doğuş Fırça 1997 yılında kurumsallaşarak üretim ağına yeni çeşitler ekledi ve sektörde önemli bir yer edindi. Doğuş fırçayı yakından tanımak amacı ile Fatih Güloğlu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Güloğlu: “Ürünlerimizin bir kısmını yurt dışına ihraç etmekteyiz. Son yıllarda uluslararası piyasada da kalitemiz ile adından söz ettirmeye başlayan tanınan ve istenen bir marka olma yolunda ilerlemekteyiz.” diyerek Doğuş Fırça ile ilgili önemli bilgiler verdi.

“Kalitesi ile adından söz ettiriyor”

40 yıla yakın tecrübe ve birikimlerini ürünlerine yansıtarak müşterilerine en iyi kalite ve fiyatı sunduklarını aktaran Fatih Güloğlu Doğuş Fırça ile ilgili şunları aktardı: “1997 yılında kurumsallaşarak DOĞUŞ FIRÇA adını alan firmamız kendi bünyesinde imal ettiği çeşitli ürün guruplarında kalite ve markalaşmaya önem vererek geniş bir ürün yelpazesine sahip oldu. Bugün çok çeşitli faaliyet alanlarına hitap eden, ihtiyacını oluşturan ürünlerinin temelini kendisi imal eden ve her ürettiği üründe sektörde önde olan, ürünlerinin rengi modeli adı taklit edilen bir marka haline gelmiş bulunmaktadır. İnşaat sektörü içerisinde ıspatula & mala grubu ile boya kısmında boya fırçaları ve boya rulolarını üretmekteyiz. Bunun yanında temizlik sektöründe paspas, mop & yersil grubu, temizlik kovaları ve temizlik fırçalarını CLİMAX alt markamız ile temizlik malzemeleri üretmekteyiz. Yurt içinde ve yurt dışındaki resmi kurumlara hitap etmekteyiz ve amiral gemimiz olan oto yıkama fırçaları ile sektöründe lider olan ürünleri üretiyoruz. PARFIR ve FLAŞ markalı oto yıkama fırçalarımız sektörde zirvede olan en popüler ürünlerimizdir. Girdiğimiz sektörlerde üstün kalite ve hizmet politikasıyla üretimlerimiz devam etmektedir. Ürünlerimizin bir kısmını yurt dışına ihraç etmekteyiz. Son yıllarda uluslararası piyasada da kalitemiz ile adından söz ettirmeye başlayan tanınan ve istenen bir marka olma yolunda ilerlemekteyiz. “ dedi.f

 “Direkt kullanıcılardan geribildirim alıyoruz”

Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi veren Güloğlu: “AR-GE çalışmaları ile ürünlerimizi sürekli yenileyerek daha iyi bir hal alması için sürekli çalışmaktayız ve sonuçlarını en iyi şekilde analiz ettikten sonra imalat kısmımız ürünlerdeki varsa problem veya iyileştirmeleri en hızlı şekilde sonuca ulaştırmaktadır. Tecrübeli ve işinde profesyonel olan ekibimiz sayesinde her zaman başarılı sonuçlar alıyoruz. Bunun yanı sıra düzenli olarak ürünlerimizi direkt kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtıp, sonuçlarını kullanılmış ürünlerle birlikte rapor alıyoruz. Boyacılara, inşaat ustalarına, temizlik elemanlarına ve oto yıkamacılara dağıttığımız ürünler daha sonra kullanıcı raporları ile birlikte toplanarak inceleniyor. Aldığımız şikâyet ve talepler bizler için çok büyük önem arz etmektedir. Kullanılmış olan ürünler üzerinde de çalışmalar yaparak en iyi sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Bunlara ek olarak dışarıdan bağımsız test hizmetleri sağlayan firmalara yaptırdığımız testler sonucunda ürünlerin dayanıklılık sökülme ve kıl bırakma oranlarını öğrenmekteyiz.” dedi.fırça

“Bizler için önemli olan bayii sayısından ziyade bayilerimize vermiş olduğumuz hizmettir”

Mevcut yatırımlarını, gelişen teknoloji ile doğru orantılı yaptıklarını yaptıklarını belirten Güloğlu: “Genellikle mevcut yatırımlarımızı gelişen teknoloji ile doğru orantılı şekilde yapıyoruz ayrıca yatırımları yenilemek, genişletmek veya sıfırdan yeni yatırımlar dikkate alındığında bizim için önemli olan ilk unsur yapılacak yatırım ne kadar sürede bize geri döneceğidir. Bunun dışında hizmet kalitemizi arttıracak müşterimizi memnun edecek her türlü yatırımları zaman kaybetmeden gerçekleştirmeye özen göstermeye çalışıyoruz.” derken bayilik yapılanması hakkında da bilgiler verdi. Fatih Güloğlu: “Türkiye genelinde firmamız ölçeğinde yeterli sayıda diyebilecek kadar bayiimiz mevcut bizler için önemli olan bayii sayısından ziyade bayilerimize vermiş olduğumuz hizmettir. Bayilerimize vermiş olduğumuz hizmette yaşayacağımız en ufak bir problem bizim için çoğu şeylerden daha önemlidir. Bayilerimizin tamamına yakını sektörde bilinen, kendini kanıtlamış, uzun yıllardır sektörün içerisinde olan firmalardır. Ağırlıklı olarak hırdavat ve boya toptancılarıyla bayilik anlaşması yapmaktayız.” dedi.

2017 yılı öngörü ve beklentilerini ileten Güloğlu: “İçerisinde bulunduğumuz 2017 yılı için en önemli etken, döviz kurları seviyesi olacaktır, çünkü ithal girdiler üretim maliyetlerimizde önemli bir yer tutmaktadır. Değişkenlik gösteren kur fiyatları da üretim maliyetlerimizi sürekli değiştirdiğinden dolayı belirsiz kur hepimiz için olumsuz sonuçlanmaktadır.” diyerek sözlerine son verdi.

#DoğuşFırça #Doğuş #Fırça #Kalite #AdındanSözEttiriyor #BoyaveTemizlikFırçaları #Boya #Temizlik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*