koln
dirimmetal

Dirim Metal İhracat Oranını Yükseltmeyi Hedefliyor

Ürün yelpazesini her geçen gün genişleten ve portföyüne eklediği yeni ürünlerle farklı sektörlere hizmet sunan Dirim Metal A.Ş., pazar payını arttırmak için faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Dirim Metal’in son dönem faaliyetleri, projeleri ve gelecek dönem beklentileri hakkında Dirim Metal Genel Müdürü Atila Türk’ün görüşlerini aldık.

Firmanız ve son dönem faaliyetleriniz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Bildiğiniz üzere 2019 yılı ülkemiz için oldukça sorunlu bir yıl olmuştur ama biz Dirim Metal olarak 2019 yılını yeniden yapılanma ve gelecek günlere hazırlık yılı olarak düşünüyoruz. İç piyasa ve dış piyasadaki pazar payımızı arttırmak için organizasyon ve faaliyetlerde yer almaktayız.

Firma olarak ürettiğiniz ürünlerle hangi sektörlere hizmet vermektesiniz?

 Ürün yelpazemizi her geçen gün geliştirmekteyiz ve yeni eklenen ürünlerimiz ile değişik sektörlerde örneğin prinç bağlantı elemanları ile genelde yer aldığımız kapı ve pencere sektörünün dışına çıktık; ayrıca demir ve sac kesme grubumuz ile de farklı bir sektörde yer almaktayız. Bu sene içinde portföyümüze yeni ürünleri eklemeyi planlıyoruz.

 Ürün gamınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Üretim ve Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Bildiğiniz gibi ismimizden de anlaşılacağı üzere metal ağırlıklı mamuller üretmekteyiz. Pazar ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler mutlaka üretim planlamamızda var. Bunları inşallah 2019 yılı içinde göreceğiz.

dirim_metal_fuar

Ekonomik Beklentiler ve Hedefler

Genel olarak geçtiğimiz yıl ve içinde bulunduğumuz ekonomik dönemi göze alarak içinde bulunduğunuz sektörü nasıl değerlendirirsiniz? Bu çerçevede gelecek seneden beklentileriniz neler?

Genel olarak bakıldığında 2018 in ikinci yarısı ve 2019 yılı sadece nalburiye / hırdavat sektörü değil tüm faaliyet ve üretim alanlarında kimsenin istemediği kadar sorunlu bir dönem olmuştur ve bu etki hala devam etmektedir. Bizim hedefimiz bu durağan süreyi yeniden yapılanma ve hazırlık süreci olarak en iyi şekilde atlatmaktır. Gelecek için ise beklentimiz, herkes için verimli ve bol kazançlı bir dönem olmasıdır.

Firma olarak hedeflerinizden bahsedebilir misiniz? Önümüzdeki dönemdeki yatırım ve projeleriniz neler olacak?

İlk hedefimiz ve temennimiz ülkemizin bu içinde bulunduğu bu durumdan bir an evvel uzaklaşması ve bereketli, refah günlere tekrar kavuşmaktır. Dirim Metal olarak bizim hedeflerimiz ise ihracat oranımızı yükseltmektir.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Son olarak eklemek istediğim ise 2020 yılının Türkiye için bereketli refah huzur dolu bir yıl olmasıdır.