koln

CHATTEL’in Misyonu Uluslararası Güçlü Bir Marka Olmak

2007 yılında CHATTEL markasını oluşturarak Elektrikli El Aletleri sektörüne giriş yapan Muratoğlu Makina, Türkiye genelinde 350 civarındaki satış noktası ve yaygın servis ağıyla müşterilerine kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla hizmet veriyor. Küreselleşen dünyada pazardaki payı arttırabilmek için sürekli olarak ürün yelpazesine yeni ürünler eklemeye çalışan Muratoğlu Makine, Elektrikli El Aletleri sektörüyle ilgili olarak yaptıkları çalışmalar hakkında dergimize bilgiler verdi.

Öncelikle genel olarak firmanızın kuruluşu ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

1987 tarihi itibari ile faaliyete başlayan firmamız uzun yıllar hırdavat sektöründe yurt içi bayiliklerle pazarlama ağını oluşturarak 2007 yılına kadar yurt içinde toptan satış yaparak devam etmiştir.

2007 yılı itibari ile daralan piyasa koşulları nedeniyle kendi markamız olan CHATTEL Elektrikli El Aletlerini oluşturarak Çin, Tayvan ve diğer uzak doğu ülkelerinde ürünlerimizi üretip, yurt içinde oluşturduğumuz bayii ağında satışını gerçekleştirmektedir.

Ürün gamınızdan bahseder misiniz?

İnşaat sektörüne, mobilya imalat sektörüne ve sıhhi tesisat sektörüne uygun ürün gamımız bulunmaktadır. Elektrikli El Aletleri, Şarjlı El Aletleri, Kaynak Makineleri, Pafta Diş Makinaları, Kompresörler gibi çeşitli ürünler, ürün gamımız içinde yer almaktadır.

Satış sonrası hizmette neler yapıyorsunuz? Türkiye geneli teknik servis ağından bahsedersek neler söylemek istersiniz?

Firma olarak Türkiye genelinde 350 adet civarında satış noktamız bulunmaktadır. Periyodik olarak yurt içinde sipariş ve saha kontrollerini gerçekleştiren satış temsilcilerimiz bulunmaktadır. Marka olarak insan sağlığı, satış sonrası hizmetler, çevre ve yüksek kalite standartlarına bağlı kalarak yenilik, marjinallik, ürün güvenilirliği ve koşulsuz müşteri memnuniyeti hassas noktalarımızdır.

Bu sebepten merkez servisimiz başta olmak üzere yedi coğrafi bölgede 70 adet civarında teknik servisimizle hizmet vermekteyiz.

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak sektörün gelişimi hakkında neler söylemek istersiniz?

Müşterilerimize kaliteli, yenilikçi ürün ve hizmet sunmamızın yanı sıra; ahlaka kanun ve insan haklarına uyumlu davranmamız, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda çevreye ve toplumun ihtiyaçlarına duyarlı yaklaşımımız ile sürdürülebilir gelişim konusunda üstlendiğimiz sorumluluklarımız ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ anlayışımızı oluşturmaktadır.

Chattel olarak misyonumuz, uluslararası kalite standartlarında üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimize yüksek oranda müşteri memnuniyeti sağlayarak güçlü bir marka oluşturmaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Küreselleşen dünyada pazardaki payı artırabilmek için sürekli olarak ürün yelpazemize yeni ürünler ekliyor daha çok sektöre ve insana ulaşmayı ithalatlarımızı sorunsuz ve sürekli gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Kurumsal yönetim anlayışımız ile kaliteden taviz vermeyen üretim, ithalat pazarlama politikalarımız ve dinamik kadrosu ile her geçen gün yatırımlarımıza hız vererek büyümeyi, ulusal ve uluslararası alanda global güç oluşturarak ülke ekonomisine ve sanayi gelişimine katkıda bulunmayı ilke edinmiştir.