koln

Burla Makina A.Ş. Bayileri İle Antalya’da Buluştu

Burla Makina A.Ş., 22-25 Ekim tarihlerinde bayilerini, Antalya’da gerçekleştirdiği toplantıda bir araya getirdi. 1911 yılından bu yana pek çok alanda faaliyet gösteren Burla Makina’nın toplantısı  distribütörlüğünü yaptığı Alman menşeili Metabo Elektrikli El Aletleri ile İtalyan menşeili kaynak makinası üreticisi Fimer’in üst düzey yöneticilerinin ve demo müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden pek çok müşteri katıldı.

Burla Makina bayileri hem Metabo ve Fimer’deki son teknolojik yeniliklerden haberdar oldu hem de yeni ürünlerin performanslarını ürünleri bizzat kullanarak deneyimleme şansı buldu.

n94

İki farklı salonda gerçekleştirilen toplantıda departman müdürü Dan Hananel Burla Makina’nın marka bazında 2016 / 2015 performansını değerlendirdi ve yapılan başarılı uygulamaların altını çizdi. Sunumun ardından Metabo Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürü Marcel Cenia ve Fimer Satış Direktörü Alvise Sordina farklı toplantı salonlarında konuşmalarını gerçekleştirdiler. Pazarın geleceğini gördüğü “kablosuz” şantiye sahası vizyonundan detaylı bir şekilde bahseden Marcel Cenia, bazı pazarlarda akülü aletlerin toplam elektrikli el aleti pazarının %80’inin üzerini oluşturduğuna değindi. Türkiye’de bu oranın henüz  daha düşük olduğunu ancak kısa zamanda bu seviyeye gelineceğine inandığını belirten Mr. Cenia, Metabo’nun seç+karıştır sisteminden ve rakiplerde olmayan aküde 3 yıl koşulsuz garanti özelliğinden bahsetti. Diğer odada ise Alvise Sordina Fimer’de heyecan veren Kronos 500 modeline değindi. Mig-mag pulse sinerjik Kronos grubunun en üst modeli olan Kronos 500 ile  Fimer’e özgü 0,1 saniye kısa çift pulse özelliği sayesinde küçük parçalarda bile hassas sonuçlar elde etmenin mümkün olduğunu belirtti. Kaynak bilgilerinin kolayca SD karta kaydedebilmesi ve herhangi bir PC’de rahatlıkla okunmasının faydalarından bahsedildi.

n95

Sunumlar öğle yemeğine kadar devam etti. Yemekten sonra ürünleri deneyimlemek isteyen müşteriler farklı çalışma masalarında toplanarak demo yetkililerden bilgi aldı. Metabo’daki INOX deneme ünitesi ve dünyadaki ilk akülü 180mm avuç taşlama makinası WB 18 LTX BL 180’nin denendiği ünite en çok ilgi gören gruplardı. Yeni lanse edilen  2 kg. kırıcı-delici grubu ile ilgili de sık soru soruldu. Buna ek olarak Metabo’nun LiHD akü teknolojisinin gücü de herkesi etkiledi. Demo sonunda bayilerin katılımıyla gerçekleşen Metabo yarışması da oldukça rağbet gördü. Birinciye Metabo ısıtıcılı ceketin verildiği yarışmada amaç, bayilerin farklı Metabo aletlerini kullanmalarını sağlamaktı.

#Burla, #Makina, #Antalya