Anasayfa » Dosya Konusu » BOYSA DIŞ TİCARET: “60 Yıllık Deneyim İle Müşteri Memnuniyeti Ön Planda”

BOYSA DIŞ TİCARET: “60 Yıllık Deneyim İle Müşteri Memnuniyeti Ön Planda”

Boysa Dış Ticaret’in, 1955 yılında babası Yusuf Basatemir tarafından Tahtakale’de şahıs firması olarak ticari hayatına başladığını belirten Zeki Basatemir, 1998 yılında  da Dİ-MADış Ticaret Ve Hırdavat San. Ltd.Şti kurduklarını aktardı. Basatemir: “Dİ-MA Dış Ticaret ile yurt dışından getirmiş olduğumuz ürünlerimizi kendi markalarımız ve mümessili olduğumuz firmaların markaları ile ( JK FILES& TOOLS , CUT BRİK, PİLANA, CARPA,KOBALT, SHİVA) değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız” dedi. Basatemir fuar sayısına özel yaptığımız röportajda önemli açıklamalar yaptı.Boysa Dış Ticaret’in, 1955 yılında babası Yusuf Basatemir tarafından Tahtakale’de şahıs firması olarak ticari hayatına başladığını belirten Zeki Basatemir, 1998 yılında da Dİ-MA Dış Ticaret Ve Hırdavat San. Ltd.Şti kurduklarını aktardı. Basatemir: “Dİ-MA Dış Ticaret ile yurt dışından getirmiş olduğumuz ürünlerimizi kendi markalarımız ve mümessili olduğumuz firmaların markaları ile ( JK FILES& TOOLS , CUT BRİK, PİLANA, CARPA,KOBALT, SHİVA) değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız” dedi. Basatemir fuar sayısına özel yaptığımız röportajda önemli açıklamalar yaptı.

İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili beklenti ve görüşleriniz nelerdir?

Sektördeki yenilikleri görmek, ürünlerimizi müşteri ve ziyaretçilere tanıtmak ve iş kapasitemizi artırmak fuara katılmamızdaki öncelikli nedenler arasında.

Firma olarak hedeflerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki dönem yeni yatırım veya projeleriniz olacak mı?

50 yılı aşkın bir zamandır faaliyet gösteren bir firma olarak güvenilirliğimizi her zaman için ön planda tutmaktayız ve müşteri memnuniyeti konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Ülkemizin çok zor günler yaşadığı bu dönemde elimizden geldiğince kardan fedakârlık ederek halkımızın yanında olmak amacımızdır. Tabii ki yeni mamul arayışları devam edecektir.

2018 yılında hırdavat ve nalbur sektörünü neler beklemekte? Sektörel anlamda ve ayrıca ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirme alabilir miyiz?

Ülkemiz zor günler yaşamakta ve sosyo ekonomik olarak halkımız çok zorlanmaktadır. Hırdavat sektörü doğal olarak bundan etkilenmektedir. Bu zor dönemde üretici ve ithalatçıların fiyat politikası ile tüketicinin yanında olması gerekir.

Son olarak hırdavat ve nalburiye sektörüne iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Doğruluk ve kaliteden hiç taviz vermeden karlılığımızdan fedakârlık ederek halkımıza bu zor günlerde fiyat politikalarımız ile destek olmaktayız. Aynı zamanda son olarak taklit ve kalitesiz mallara karşı tüketiciyi uyarmak isterim.

#BoysaDisTicaret, #deneyim, #HIRDAVATFUARI, #HIRDAVAT