koln

Bosch’tan Profesyoneller İçin Dünyada Bir İlk!

Dünyanın önde gelen elektrikli el aletleri, elektrikli el aleti aksesuarları ve ölçüm aletleri sağlayıcılarından olan Bosch, yenlikçi X-Lock yeniliği ile avuç taşlama makinelerindeki aksesuar kullanım sistemini kökten değiştiriyor ve piyasadaki en hızlı ve kolay aksesuar değiştirme sistemini sunuyor.

Metal, taş ve beton işleme şirketleri, su tesisatçıları ve fayans ustaları için kesme, taşlama, çapak alma, pas alma, kaba taşlama ve cilalama gibi tüm uygulama alanlarını kapsayan X-Lock sayesinde, gerekli aksesuarlar herhangi bir İngiliz anahtarına, hatta eldiven giymeye bile gerek duyulmadan hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde değiştirilebiliyor.

Türkiye’de eylül ayında piyasaya sunulması planlanan yeni X-Lock, profesyonel kullanıcıların taşlama makinelerinde aksesuar değişiminde çaba harcamasına ve zaman kaybetmesine neden olan kelepçe somunu, flanş ve anahtar gibi parça kullanımları yerine, aksesuarların beş kata kadar daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde sadece 5 saniye içinde değiştirme imkanı sağlıyor.

 Kullanışlı: Alyan anahtarı ve somun gibi parçaların kaybolması derdi olmadan, en az çabayla aletsiz aksesuar değiştirme sistemi

Etkili: Hızlı aksesuar değişiklikleri ve daha az düzeltme çalışması

Kapsamlı: Her tür uygulama için geniş avuç taşlama makineleri ve aksesuarları ürün yelpazesi

Nasıl çalışıyor?

Çarkı X-Lock’a yerleştirdiğinizde işlemi yapmaya hazırsınız. Klik sesi, aksesuarı cihaza doğru olarak yerleştirdiğiniz ve güvenilir bir şekilde birbirine geçtiği anlamına gelir. Disk değişimi için, kolu kullanarak kolaylıkla kilidi açınız ve çıkartınız. Diskin sıkışmasının ardından bozulan somunlar artık tarihe karıştı. 900 ve 1.900 watt arasında çalışan 8 adet kablolu model veya 18 volt aküye ve 115 ve 125 milimetrelik yaygın disk çapına sahip 4 adet akülü model olmak üzere 12 adet küçük X-Lock avuç taşlama makinesi mevcut.

Tek sistem, birçok fayda: X-Lock ile daha verimli çalışın

X-Lock sisteminde, kelepçe somununa ihtiyaç kalmadığı için profesyonelleri kapsamlı düzeltme çalışmasından kurtarıyor. Bu da, kullanıcının yüzeylere hasar vermeden daha düz bir açıda taşlama yapmasını sağlıyor. Ayrıca X-Lock, aksesuarın makineye montaj yönünü gösteriyor ve    elmas kesme diskleri gibi yön açısından spesifik disklerin her zaman doğru bir şekilde makineye monte edilmesini sağlıyor.

Her uygulama için kapsamlı aksesuar serisi

130’un üzerinde X-Lock aksesuarı ile Bosch, profesyonel kullanıcılara eksiksiz bir ürün gamı sunuyor. Metal yüzey üzerinde farklı çalışmalarda kullanılmak üzere içerisinde kesme/taşlama diskleri, fiber diskler,SCM diskler, flap diskler ve tel fırçaları barındıran geniş bir ürün yelpazesine sahip. Taş,beton,fayans gibi malzemeleri delme,kesme gibi işlemlerde kullanmak üzere elmas kesme diskleri,elmas kuru matkap uçları ve elmas freze uçları da mevcut. Buna ek olarak, üzerinde çivi bulunan ahşap, plastik, kompozit veya alçıpan yapı malzemeleri için de ‚Carbide Multi çok amaçlı karbit kesme diski de bulunmakta.

X-Lock sistemine geçiş yaparken eski tip ürünlerden ilave olarak stok yapmaya ihtiyaç duyulmuyor. Neredeyse tüm X-Lock aksesuarları şuan piyasada yer alan standart avuç taşlama makinelerinde kullanılabiliyor.

Daha fazla iş sağlığı ve güvenliği

X-Lock sistemlerine sahip avuç taşlama makineleri, kullanıcıya ‘Düşüş Kontrolü’ ve ‘Geri Tepme Kontrolü’ gibi sensör tabanlı işlevler de dahil olmak üzere yüksek koruma sağlıyor. ‘Düşüş Kontrolü’ sayesinde aletin yere düşmesi durumunda motor anında çalışmayı kesiyor, ‘Geri Tepme Kontrolü’ ise çarkın sıkışması gibi bir nedenden dolayı avuç taşlama makinesi bloke olduğunda motoru durduruyor. Bazı X-Lock modelleri, bir emniyet şalterine ve ‘X Brake’ seçeneğine de sahip bulunuyor. Fren, alet durdurulduktan sonra bir saniye içinde diskin tamamen durmasını sağlıyor. Ayrıca yumuşak başlatma, yeniden başlama koruması ve titreşim sönümlendirici yardımcı sap gibi versiyonlar da bulunuyor.